30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: CNG  (Přečteno 1910 krát)

fiki

  • Příspěvků: 47
    • Zobrazit profil
CNG
« kdy: 24 Srpna 2022, 14:10:34 »

Dobrý den ve spolek, pravděpodobně tady mám potencionální případ s velkým fun factorem. Popíšu situaci. Manželka v nejmenovaném městě zastavila naše plynové vozítko na parkovišti vyhrazeném pro LPG/CNG. Když přišla k autu, měla od místní poloopicie za stěračem lísteček, že porušila zák. č. 361/2000 Sb., par. 125c 1k) a to porušení DZ vyhrazeno pro CNG/LPG.

Auto je na zemní plyn a benzín.

Na papírku je se do týdne dostavit na služebnu MP pro řešení a že je to možné pouze osobně. Sice by to mohla být legrace, přijít na služebnu s techničákem, kde je jako hlavní palivo CNG, ale spíš se asi přikloním k variantě, kdy budu ignorovat a počkám, co mi napíše místní odbor dopravy? Přece jenom mám to 40 km a kvůli takové prkotině se mi tam moc nechce.

P.S.: Ještě mě napadá, jestli by nemohl být problém, že na autě není vylepená žlutá nálepka, že je na CNG. Auto je dovezené z Německa a mám ho už 8 let, prošlo dovozovou STK a pak na STK po mě nikdy nic ohledně toho nechtěli, nikde žádný problém, ani když mě chlupatý kontrolovali. Na kufru je navíc obrovský nápis Tanke Erdgas s obrázkem, který tam už byl, když jsem auto koupil. Samozřejmě, pokud by se šlo do nějakého "tlaku", není problém nálepku za dvacku koupit a dolepit jí tam.

IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 997
    • Zobrazit profil
Re:CNG
« Odpověď #1 kdy: 24 Srpna 2022, 14:19:23 »

Nálepku vám mohl kdokoliv kdykoliv strhnout. Hned po tom co jste to zjistil jste tam samozřejmě nalepil novou.

Já bych to nechal vyhnít. Očekával bych, že úřad by si měl v rámci dokazování nejdříve zjistit v registru na jaké palivo vůz jezdí.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:CNG
« Odpověď #2 kdy: 24 Srpna 2022, 15:20:40 »

Souhlas. Ztrácet čas s opičákem je zbytečné. Jen ať se zapotí při sepisování oznámení.
IP zaznamenána

fiki

  • Příspěvků: 47
    • Zobrazit profil
Re:CNG
« Odpověď #3 kdy: 13 Září 2022, 08:46:29 »

Tak paraziti už mi na lísteček, co vzal vítr, poslali výzvu provozovateli vozidla (zatím hnije v DS). Mám jim naprášit sám sebe rovnou se scanem VTP, nebo je mám nechat trápit a jet dál SŘ. V jakém okamžiku nejlépe jim to vpálit? Evidentně se ani neobtěžovali použít mocného nástroje registr vozidel...
« Poslední změna: 13 Září 2022, 08:48:40 od fiki »
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:CNG
« Odpověď #4 kdy: 13 Září 2022, 09:23:15 »

Ignorovat. Nechal bych je rozhodnout a v odvolani bych uvedl, ze vozidlo na parkovacim miste vyhrazenem pro CNG/LPG stalo v souladu se zakonem, protoze jako hlavni palivo pouziva CNG, coz mohl snadno organ zjistit nahlednutim do registru vozidel, kdyz patral po provozovateli.

Doufam, ze neradim kraviny, kdyztak mne jiste nekdo opravi.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:CNG
« Odpověď #5 kdy: 13 Září 2022, 09:28:15 »

Možností je více. Také můžete udat spolupracujícího řidiče. Ideálně takového, který se reálně vyskytuje poblíž, ale trvalé bydliště má psané někde hodně daleko. Ten by se pak mohl dostavit k podání vysvětlení, uvést, že vozidlo neparkoval a požadovat proplacení cestovného (a ušlého zisku/mzdy).
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:CNG
« Odpověď #6 kdy: 13 Září 2022, 09:32:05 »

A má vůbec obecní policie oprávnění nahlížet do registru vozidel na všechny informace? Možná může získat jen informaci o provozovateli? A těžko říct, jestli je v registru druh paliva uveden? Já si nemyslím, že tam budou uvedeny veškeré údaje z technického průkazu jako palivo, hmotnosti, rozměry pneu, apod.
IP zaznamenána

fiki

  • Příspěvků: 47
    • Zobrazit profil
Re:CNG
« Odpověď #7 kdy: 13 Září 2022, 10:16:31 »

Obecní poloopicie nevím, ale předpokládám, že příslušný odbor dopravy, který obesílá (Odesílatelem zprávy je datová schránka "Statutární město které leží mezi Turnovem a Prahou:-)"), by tuto možnost mít měl. Předpokládám, že registr vozidel tyto elementární údaje obsahovat musí... jak by pak třeba v budoucnu kontrolovali platnost dálničního kuponu, který je pro CNG auta za polovinu...

Každopádně kdyby tu byl někdo, kdo má trvalé bydliště někde na Moravě a žije ve středních Čechách a chtěl si pohrát, jsem otevřen všemu.

Jinak teda budu buď ignorovat, jak píše medved, ať se trochu zaměstnají a pak napíšu odvolání a nebo napráším sebe, protože já v okolí nikoho s trvalým bydlištěm hoodně pryč a žijícím zde nemám...

IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Re:CNG
« Odpověď #8 kdy: 13 Září 2022, 17:53:28 »

Jen ze zvědavosti, co by to udělalo, kdyby byl oznámen řidič, který má oficiálně trvalé bydliště v jižní Americe? Opravdu by mohl požádat o proplacení letenek?1
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 997
    • Zobrazit profil
Re:CNG
« Odpověď #9 kdy: 14 Září 2022, 15:30:40 »

Já osobně bych bazíroval na důkazech proti mě.
Pokud je to vyhrazené pro plyn, tak by úředník měl dokázat, že vozidlo na plyn není. A jak jinak to chce dokázat, než výpisem z registru vozidel?
IP zaznamenána