30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Přirovnávat úředníky k „esesákům“ je přestupek, potvrdil Ústavní soud  (Přečteno 2227 krát)

ryuu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil

Přirovnávat úředníky k „esesákům“ je přestupek, potvrdil Ústavní soud

Neni to uplne dopravni tematika, ale docela pribuzne. Musim teda ale rict, ze ten vyrok citovany v clanku mi prijde docela mirny a ani ne tak moc realne urazlivy.

Citace
„Chápeme, že práce, kterou děláte, se vám jeví jako nejlepší možnost z těch, které máte. Děláte pouze svou práci, zákony jste si nevymysleli. Obdobně svoji práci dělali příslušníci jednotek Waffen SS likvidující židy v koncentračních táborech. Ani oni nevymysleli norimberské zákony či nařízení Adolfa Hitlera o konečném řešení židovské otázky, jakkoliv s ním zřejmě souhlasili,“ stálo v jedné z písemností.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil

Jejich práci nejde popsat výstižněji. Příměr ale malinko kulhá. Členové SS včetně řadových se dopouštěli excesů i vůči tehdejší legislativě a navíc si značná část z nich své místo nevybrala dobrovolně.

Já připomínám vzorného správního úředníka Eichmanna. Ten rozhodně plnil svou úřednickou povinnost, v životě neublížil mouše, zákony si nevymýšlel, jen je důsledně plnil.
IP zaznamenána

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil

Také používám Eichmanna a sice v jednom moravskév městě tvrdili že se jedná o Hrubě urážlivé podání ale řízení nezahájili.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil

Lidé jsou jako zuby. Čím zkaženější, tím víc bolí, když se jich někdo dotkne. G.B.Shaw
IP zaznamenána

Kokrhel123

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil

Čím se liší úředník od bandity, který vás přepadne? Oběma jde o vaše peníze, oba zneužívají své převahy a nerespektují zákon. Rozdíl je jeden, banditovi se lze účinněji bránit.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil

Ouřednická svoloč hypertrofuje do nebývalých rozměrů a zcela libovolně si vykládá zákony.
Příklad:
Paní 85+ let jsem na https://www.mvcr.cz/clanek/hlasovani-na-volicsky-prukaz.aspx našel co žádost musí obsahovat a mimo jiné se tam píše že "Pro žádost o voličský průkaz není předepsaný formulář."
Na https://volby.hlidacstatu.cz/ jsem jí vygeneroval žádost obsahující potřebné údaje a vytiskl.
Paní sedla na autobus a z místa dočasného pobytu se vydala do místa trvalého bydliště na ouřad, kde s ní měli dle webu mvcr.cz udělat úřední záznam.
Na podatelně (v ouředních hodinách) nevěděli co s tím  načež zavolali nějakou blonďatou kurvu (ouřednici), která na paní arogantně spustila, kde to jako vzala a že to musí přepsat na JEJICH PŘEDEPSANÝ FORMULÁŘ nebo že nic. Paní se celá rozklepala, neměla brýle a ruce se jí třesou, že se sotva podepíše (proto také jsem jí to tiskl) a už se chtěla s brekem vrátit, ale naštěstí se jí ujal nějaký občan, který jí s vyplněním pomohl a ty svině ouřednický trochu usměrnil.
Pánovi za to tímto děkuji, i když mne to trochu mrzí, protože jinak bych tam s paní asi zajel znovu osobně a byla by z toho pěkná reportáž pro masmédia. 

P.S. a týhle svoloči chce ta kurva Venezuela přidat 3000 !!!
« Poslední změna: 22 Září 2021, 00:32:34 od pk202 »
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil

Tyhle jsou zaměstnanci obce, nebo se platu?
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil

Tyhle jsou zaměstnanci obce, nebo se platu?
To je jen formalita. Placení jsou taky z rozpočtu a vykonávají prenesenou funkci státní správy. Mezi úředníkem samosprávy a státní správy nevidím rozdíl.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil

usnesení ústavního soudu v příloze
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 688
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána