30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: 2 X Výzva  (Přečteno 6063 krát)

Cody

  • Příspěvků: 66
    • Zobrazit profil
2 X Výzva
« kdy: 13 Září 2021, 12:11:58 »

Zdravím vás, sešly se mi tady 2 výzvy tak poprosím o radu jak postupovat. Dle studia zde na foru : Ignorace?

 (Ta Praha není až taková sranda vzhledem k povaze přestupku).

Obojí je výzva od PČR, vozidlo nebylo zastaveno, řidič nebyl ztotožněn.
IP zaznamenána

lora

  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil
Re:2 X Výzva
« Odpověď #1 kdy: 13 Září 2021, 14:47:08 »

Bych se omluvil z důvodu odepření výpovědi, popřípadě ignor.

Pokud chcete, aby se četníci nenudili, tak můžete na policejní prezidium poslat žádost informace podle zákona 106/1999 na spis, co je uveden ve výzvě (jaký je jeho obsah, jaké dokumenty byly v průběhu řízení shromážděny, jejich obsah atd)
IP zaznamenána

Cody

  • Příspěvků: 66
    • Zobrazit profil
Re:2 X Výzva
« Odpověď #2 kdy: 13 Září 2021, 15:10:22 »

Takto?


Jako provozovatel vozidla odmitam vypovedet kdo ridil nebot bych tim osobu mne blízkou vystavil nebezpečí ze stihani přestupku, odpiram tedy podat vysvětlení dle 61 odst. 3 z.c. 273/2008 Sb. O Policii České Republiky.
IP zaznamenána

lora

  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil
Re:2 X Výzva
« Odpověď #3 kdy: 13 Září 2021, 15:24:27 »

Já bych to klidně zkrátil. Napsal bych jenom, že odmítám podat vysvětlení dle paragrafu 61 odst. 3 zákona 273/2008 Sb.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:2 X Výzva
« Odpověď #4 kdy: 13 Září 2021, 16:01:16 »

Já bych to zatím ignoroval.
IP zaznamenána

Cody

  • Příspěvků: 66
    • Zobrazit profil
Re:2 X Výzva
« Odpověď #5 kdy: 13 Září 2021, 16:35:22 »

Co bude pravděpodobně nasledovat- opakovana vyzva nebo predani na magistrat a dopis od neho ? 🤷
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:2 X Výzva
« Odpověď #6 kdy: 13 Září 2021, 18:11:54 »

Ignorace je nejlepším řešením. V tuto chvíli si jakoukoliv komunikaci s policií nemůžete ani pomoci, ani přitížit (byť zkomplikovat ano). Chápu, že se obáváte předvedení, i já jsem se toho ještě rok a půl zpátky obával. To se ale kvůli dopravním přestupkům dělá naprosto vzácně.

Nevíte, co to je za radar? V té ulici je úsekovka, ale ty z mých empirických zkušeností obsluhuje městská, nikoliv státní policie. Není možné, že jste byl změřen ne-automatizovaně (z ruky/trojnožky), nebyl jste zastaven a oni to teď alespoň zkouší? Nebo to byla dle vašeho vědomí úsekovka?

K výzvě týkající se malého překročení (f4): Tady pokud bylo měřeno automatizovaným technickým prostředkem bez obsluhy (tedy úsekovka, nebo např. Ramer zapnutý na automatický režim) pravděpodobně bude následovat výzvy k uhrazení určené částky od úřadu, případně klasické správní řízení.

Výzva na porušení f2 nepůjde vyřešit výzvou k uhrazení určené částky. Bude se v ní muset vést plnohodnotné správní řízení. Pokud kapitulujete ihned, bude vás to stát pravděpodobně 5000 Kč, pokud se rozhodnete s úřadem kočkovat a zkusit vyhrát, pak pravděpodobně 6000 Kč.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Cody

  • Příspěvků: 66
    • Zobrazit profil
Re:2 X Výzva
« Odpověď #7 kdy: 14 Září 2021, 09:46:24 »

Ignorace je nejlepším řešením. V tuto chvíli si jakoukoliv komunikaci s policií nemůžete ani pomoci, ani přitížit (byť zkomplikovat ano).
 
 Předvedení se zas tolik neobávám vzhledem k zahlcenosti PČR obzvláště pak v Praze, ale přemýšlím jak bych si mohl uškodit odepřením výpovědi - není tu šance byt malá že se to na město nepředá ?

Nevíte, co to je za radar? V té ulici je úsekovka, ale ty z mých empirických zkušeností obsluhuje městská, nikoliv státní policie. Není možné, že jste byl změřen ne-automatizovaně (z ruky/trojnožky), nebyl jste zastaven a oni to teď alespoň zkouší? Nebo to byla dle vašeho vědomí úsekovka?

Byla to trojnožka.

K výzvě týkající se malého překročení (f4): Tady pokud bylo měřeno automatizovaným technickým prostředkem bez obsluhy (tedy úsekovka, nebo např. Ramer zapnutý na automatický režim) pravděpodobně bude následovat výzvy k uhrazení určené částky od úřadu, případně klasické správní řízení.

Zde bylo měřeno ze stojícího vozidla, to znamená zřejmě Ramerem. Taková pikantnost je že mi přišel dopis do schránky, né do vlastních rukou, takže předpokládám že se mohu zachovat tak, jako bych žádný dopis nedostal.

Výzva na porušení f2 nepůjde vyřešit výzvou k uhrazení určené částky. Bude se v ní muset vést plnohodnotné správní řízení. Pokud kapitulujete ihned, bude vás to stát pravděpodobně 5000 Kč, pokud se rozhodnete s úřadem kočkovat a zkusit vyhrát, pak pravděpodobně 6000 Kč.

Vítězství o 1000 dražší  :)       Tak vítězství je už to že nehrozí ztráta bodů, řidičského průkazu pokud to dobře chápu poněvadž provozovatel vozidla není to samé co řidič.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:2 X Výzva
« Odpověď #8 kdy: 14 Září 2021, 10:10:45 »

Pokud nebudete debil a budete diskutovat každý svůj krok tady, tak body nezískáte a o ŘP nepřijdete. Přijde mi zvláštní, že vás policie vyzývá, protože pokud bylo měřeno sprdelizovatelným způsobem (tedy lze vymáhat odpovědnost po provozovateli), pak by to mohlo/mělo jít rovnou na úřad. A minimálně u té f4 výzvy bude muset úřad vyzvat k uhrazení určené částky.. Pokud tedy bylo měřeno automatizovaně.. Pokud ne, tak by to mělo být oboje předem vyhrané. Ale neradoval bych se předem.

Každopádně teď bych fakt ignoroval.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Cody

  • Příspěvků: 66
    • Zobrazit profil
Re:2 X Výzva
« Odpověď #9 kdy: 15 Září 2021, 15:12:52 »

Zatím Diky  ;)
IP zaznamenána

Cody

  • Příspěvků: 66
    • Zobrazit profil
Re:2 X Výzva
« Odpověď #10 kdy: 21 Října 2021, 14:38:31 »

Tak aktualizuji - 2x opakovaná výzva,z těch Strakonic dokonce telefonát ze soukromého čísla kdy se dostavím. :x

IP zaznamenána

Cody

  • Příspěvků: 66
    • Zobrazit profil
Re:2 X Výzva
« Odpověď #11 kdy: 21 Října 2021, 21:21:55 »

Jaký zaujmout postup na opakovanou výzvu?
Proč to vlastně už nepreklopili na magistrát?
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:2 X Výzva
« Odpověď #12 kdy: 22 Října 2021, 10:54:30 »

Jestli se obáváte nějaké eskalace, tak jim napište, že odmítáte podat vysvětlení dle Čl. 37 LZPS (nebo totéž s paragrafem ze zákona o policii). Tím odpadá jakýkoli důvod k návštěvě i případné předvedení, protože už jim víc neřeknete.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 245
    • Zobrazit profil
Re:2 X Výzva
« Odpověď #13 kdy: 22 Října 2021, 13:03:04 »

Proč to vlastně už nepreklopili na magistrát?
Protoze statisticky velky podil vyzvanych prijde na policii a tam pod snuskou lzi prijdou na to, ze to za par stovek bez bodu je vlastne dobra nabidka a nebudou riskovat spravni rizeni za tisice. A policie ma penize.
Kdyz to predaji na magistrat, tak veskery zisk jde magistratu a policii podle druhu prestupku a dukazniho materialu navic muze hrozit, ze budou pozvani jako svedci.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:2 X Výzva
« Odpověď #14 kdy: 22 Října 2021, 14:29:32 »

A policie ma penize.
Policii jde maximálně tak o počet vyřešených přestupků/objasněných tr. činů. Vztah mezi jimi vybranými penězi (do státního rozpočtu) a jejich platem je velmi velmi volný a nejasný. Policajt bude dál policajtovat i když vše udělá domluvou. Úředník nebo měšťák přijdou časem o místo, když si na sebe "nevydělají".

IP zaznamenána