30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: "Drift" a komediantská PČR kontrola  (Přečteno 5322 krát)

TheWeekendDriver

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
"Drift" a komediantská PČR kontrola
« kdy: 17 Března 2022, 16:24:53 »

Zdravím, na těchto stránkách již přes rok pečlivě studuji a byť nemám nic odborného, čím bych mohl přispět, chtěl bych se podělit alespoň o vtipnou situaci, do které jsem se svým "pirátěním" dostal.

Pro kontext papíry na auto mám 5 let, nicméně respekt z kroje jsem skutečně nikdy neměl, tudíž s opicajty rád vždy uvolněně pokecám.

Mám takhle starého, černého bavoráka na kravení, jedu si večer z Malé Strany, na Malostranské odbočuji doleva, směr na Nábřeží. Prší, pozdě v noci, široko daleko nikde nikdo, jen v dálce na mostě světla. Blinkr, kopnu do spojky a na mokrých kamenech si jedu pomalý smyk pro radost. kolem zastávky jedu normálně, 25 km/h a odbočím na Nábřeží a v tu chvíli diskotéka a Stop  ;D .

Jsem akorát u Úřadu vlády, ovce na mě nalepená na 15 čísel, vlevo tramvajový pás - jedu dál, vyhodnotil jsem, že je zde mírná zatáčka a nechtěl bych aby nás někdo trefil. V plánu jsem měl zastavit na vyústění vedlejší silnice, cca po 150 m. Někde u vchodu do baráku agresivní siréna a zřejmá nervozita na straně posádky.

Je to delší doba, takže přímé oslovení si nepamatuji, ale poučení určitě neprobíhalo.

Pol: "Dobrý den pane řidiči, předložte mi doklady potřebné k řízení vozidla."
Já: dávám zk, tp, řp a úmyslně nedávám op
Pol: "Driftujete?"
Já: "Se omlouvám, to nevím co znamená" (v hlavě jsem točil na myšlence, že "Drift" ve slovníku není a pčr má užívat úředního jazyka)
Pol: "No driftujete, smykujete, ste neviděl Tokyo Drift?"
Já: "Neviděl, to je o ňákejch letadlech?" :D :D :D
Pol: "Jo a že máte vypnutou trakci" (na palubce svítí žlutě kontrolka s vykřičníkem protáčejícího se kola)
Já: "To mám zarezlej senzor ABS"
Pol: "A proč jste nezastavil hned jak jsme vám dali znamení?"
Já: "Přišlo mi to jako nebezpečný místo k zastavení, tak aby do nás náhodou nikdo nenaboural"
Pol: "Tak pane řidiči místo kde vás budeme stavět nechejte laskavě na nás, od toho máme zaplý majáky. Takže jezdíte smykem v křižovatce."
Já: "No ale to není v rozporu se zákonem"
Borec v plný polní se na mě podíval, jako cože jsem to řek.
Pol: Zasvítil baterkou do kabiny, na můj hrudník s dotazem a silnou obavou v hlase: "Nesedíte náhodou v uniformě!?"
Já: Teď už v nefalšovaném výbuchu smíchu: "To fakt ne  ;D "
Pol: "Heleďte že vám tatínek koupil černý BMW neznamená že se můžete chovat jak prase."
Já: "Ne tatínek, maminka."

Pach vrátil doklady a zmizel, v autě se jich ukázali být 4, všichni batmanovské výbavy.

Krom toho že jsem si poprvé potvrdil, že i když mě vidí činitelé se klouzat nemůžou nic, jsem byl docela otřesen bizarní otázkou o uniformě, popravdě nevím, kam měla vést.

Kontrolu nemám nahranou, po mobilu jsem šáhnout nestihnul. Pustili mě, nikdy nic nepřišlo. Podobných situací, kdy jsem byl zastaven při driftování strážníky, nebo hlídkou mám více, rád se o ne méně bizarní zážitky podělím, kdyby byl zájem.

Sportu zdar!
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:"Drift" a komediantská PČR kontrola
« Odpověď #1 kdy: 17 Března 2022, 21:23:10 »

Husty ...
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:"Drift" a komediantská PČR kontrola
« Odpověď #2 kdy: 17 Března 2022, 21:40:39 »

OT: medved> Tombik?
IP zaznamenána