30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: zkušenosti s fízly  (Přečteno 2066 krát)

now

  • Příspěvků: 243
    • Zobrazit profil
zkušenosti s fízly
« kdy: 06 Září 2021, 08:31:00 »

Tak jsem pročetl vlákno a moje zkušenosti jsou následující:
1. může si nahrávat na soukromý telefon, GIBS to vůbec neřešil, kontrolní odd policie tvrdí, že to je OK, nové= zjištění, nepomůže ani ÚOOÚ, odkážou na GIBS, který prý je oprávněn jako jediný řešit podání nejen na policisty, ale také a to pozor, na občanské pracovníky. Takže zacykleno.
2. trestní oznámení k ničemu nepomůže, GIBS kopíruje totéž: na základě odborného posouzení se nejedná o věc pro GIBS, jak k tomu přišli aby to bylo přezkoumatelné nikdy nenapíšou.

Problém vidím v tom, že lidé se chtějí "vzpírat" nařízením, ale nemají to bohužel promyšlené, jak reagovat a neudělat se na svém jednání sám.
Takže základem je neodmítnout sdělení totožnosti, pokud dnes ještě požadují OP, tak si s nimi hraji tak dlouho jak dlouho mne to baví, jestli nějaký OP musím nosit a podobně. Dříve či později se dostaneme do fáze , že chtějí ověřit ottožnost, na to jim sdělím, že to měli říct hned! a samozřejmě že vyhovím.
Další věc, co je třeba říct, že neodmítám si nasadit hadr na hubu, ale že jej nemám, neboť na to už nemám peníze, ale že si klidně nasadím hygienicky zabalenou rouškou, pokud ji mají. Nemají, dle ředitelství PČR nic takového nevozí.
No a pokud si hrají na roušku ve vzdálenosti 2m a méně, tak jsem zatím vždy uspěl s argumentem, že já jsem žádnou družbu s policajtama 2m a méně neplánoval, takže nic mít nemusím a okamžitě ve stížnosti píšu dvě možnosti, které na místě byly možné:
Pokud jsem nepřišel za policajtama o vlastní vůli, ale oni mne šikanovali ověřením totožnosti (což je běžný postup), tak jsem mohl:
1. odmítnout cokoliv s nimi řešit s odkazem, že jsem situaci nevyvolal já, takže jsem neměl povinnost mít hadr na hubě, ale současně doplňuji, že jsem sám vyhodnotil, že mne to neopravňuje k neuposlechnutí prokázání totožnosti, takže jsem se podvolil jejich šikanóznímu jednání
2. mohl jsem strpět jejich jednání, což jsem udělal, ale pak jsem se nemohl dopustit přestupku, neboť výzva orgánu byla podle mne silnějším právním instrumentem, než skutečnost, že nebudu mít hadr na hubě, který bych si klidně nasadil, kdyby mi ho poskytnuli.

Na toto jsem už od hloupého policajta Lercha z Prahy odpověď nedostal, nic neřešili, nic nepředali na úřad, konečná.
Ale je pravdou, že jsem po celou dobu nabízel spolupráci, byť díky jejich neomalenosti a hlouposti jsem je zdržel asi půl hodiny.

Myslím si, že by to u soudu obstálo, kdybych celou dobu tvrdil, že jsem neměl v úmyslu dělat něco, co by bylo podmíněno mít hadr na hubě, ale vyhověl jsem výzvě PČR a dokonce jsem nabízel, že si ho nasadí, pokud mi ho dají.

Takže jsem je dostal do kouta jejich vlastními prostředky a užíval si jak dva hloupí policajti musí mít hadry na hubě, já nemusím a ještě si z nich dělám srandu.

No a dalším argumentem, který by asi pomohl asi až u soudu je, že dneska se v těch nařízení už ani prase nevyzná, co platí a co neplatí, hlavně protože v těch nařízeních nejde najít logiku, a pokud bych chtěl přidat trochu humoru, tak bych odkázal, že v pravidelném "Čau lidi!" náš milovaný a vševědoucí premiér nikdy nesdělí link na aktuální nařízení vlády ČR, což není úplně jednoduché najít!

Takže můj názor je takový, že když chci "kverulovat" tak je třeba to dělat chytře a být na to připravený. V opačném případě je lepší mít ten hadr i při sexu s manželkou a svůj odpor ukázat ve velbách a případně agitací před nimi.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:zkušenosti s fízly
« Odpověď #1 kdy: 06 Září 2021, 11:34:44 »

Ad osobní údaje, na tom mi tedy rozhodně záleží a s tím, že se orgány zacyklí, bych se určitě nespokojil.

Momentálně nemám k dispozici příslušná rozhodnutí, odložím tu zatím jen tento článek.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:zkušenosti s fízly
« Odpověď #2 kdy: 06 Září 2021, 22:48:52 »

now: Předně vás poprosím o dodržování nějaké základní štábní kultury, tedy jednak pokud máte nějaké konkrétní otázky mimo daný případ, tak, prosím, neplevelte vlákno cizím lidem, protože pak aby se v tom takříkajíc "prase vyznalo" (a zakladatel a další přispívající); jednak je obecným zvykem na tomto fóru vykat a jednat v mezích nějaké počestnosti (a pokud se hodláte od tohoto zvyku odchylovat, tak je dle mého názoru otázkou slušnosti si zjistit, kdo vyká a kdo tyká a tomu přizpůsobit danou konverzaci).

Abych stručně odpověděl na vaše dotazy, pokud se to vejde do činnosti ÚOOÚ tak, jak je vymezená v ust. § 54 ZOOÚ, no tak to bude muset ÚOOÚ řešit. Nástrojem je obecný podnět na základě ust. § 31 ZOOÚ (samozřejmě jestli Úřad něco vyšetří vám nemohu garantovat, ale někde se začít musí a případně se proti tomu lze dál bránit). Podnět se přirozeně musí týkat zpracování osobních údajů, pokud jste si tam stěžoval na postup policisty v širším kontextu, no tak vás logicky ÚOOÚ odkáže na GIBS. Dál to tu prosím opravdu neplevelte.
IP zaznamenána

now

  • Příspěvků: 243
    • Zobrazit profil
Re:zkušenosti s fízly
« Odpověď #3 kdy: 10 Září 2021, 09:06:11 »

IZS:
pár faktických poznámek.
1. hrát si na gentlemany s vykáním na fóru, které se primárně věnuje radám, jak nezaplatit za přestupek, mi příjde trochu mimo, nemluvě o tom, že polovina vyká, polovina tyká. Na fórech se vždy tykalo.
2. vyjadřoval jsem se věci, která byla v tomto tématu - vlákně několikrát zmíněna. Tedy si myslím, že popsáním reálné zkušenosti nic neprasím.
3. měl jsem za to, že si zde lidé vyměňují informace a své zkušenosti. Já se vždy snažím najít co nejvíce informací k danému tématu z co nejvíce zdrojů, a samozřejmě i ty negativní, pokud já mám pocit, že to musím lehce vyhrát. tento web je jední z mnoha zdojů, a měl jsem za to, že je slušnost, pokud sám informace čerpám, tak také nějaké informace poskytnout. Nikomu nikdy neříkám, že můj názor nebo moje zkušenost je správná, natož jediná správná. Ale čím více mám informací, tím lepší rozhodnutí mohu udělat.
Nicméně vždy když čtu Tvé poznámky, tak mám chuť se na to vykašlat. Pamatuji si tvůj postoj, kdy každý kdo oznámí cizí osobu, je "práskač či udavač". Nicméně jsou povolání, kde zákon dopadá více na toho kdo službu poskytuje a opravdu nemám tolik prostředků, zaměstnanců ani času abych bojoval zua zcela cizí osoby.
Holt, každý si svůj boj musí vybojovat sám. A pokud bych měl napsat svou zkušenost, tak i když jim řeknu, že se sami mohou zkusit bránit, tak všichni kromě toho jednoho, kterého řeším v jiném vlákně, prostě hned zaplatili a chtěli to mít z krku. Pro mnoho lidí je totiž ten čas s tím strávený cenější, nemluvě o tom, že nemají zkušenosti. A nikdo soudný jim to nemůže mít za zlé.

4. a jako poslední věc. Opravdu si nemyslím, že zbytečnými podáními a žádostmi o přezkum lze dosáhnout něčeho pozitivního. Dopadne to tak, že se opět utáhnou šrouby a uberou práva podezřelých - obviněných.....
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Re:zkušenosti s fízly
« Odpověď #4 kdy: 10 Září 2021, 09:41:48 »

... fóru, které se primárně věnuje radám, jak nezaplatit za přestupek

WTF?? Všechno jsou to přestupky a měli bychom se jako chlapi přiznat a zaplatit??
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:zkušenosti s fízly
« Odpověď #5 kdy: 10 Září 2021, 11:51:17 »

now:
1. Nepřijde mi, že bychom si tu na něco hráli. Takto to tu zkrátka je a bylo to tak odjakživa, stačí si projít historii fóra. Pravda, našli se tu jedinci devianti, kteří tykali nebo tykají (z pravidelných uživatelů jste co vím jen dva vs. zbytek fóra, co vyká, vaše tvrzení o 50/50 je tedy podle mě mylné). Nikdo vám nic nezakazuje, ale je patetické, že v bodě 3 argumentujete nějakou slušností a přitom jí nemáte ani dostatek na to, abyste někomu vykal, když vás na to upozorní. Jak již v minulosti argumentovali moji kolegové z hardcore, pokud si chcete přátelsky splknout, tykat si a hrát si na velké kamarádství, tak běžte na eMimino. Odmítám aprobovat tvrzení, že 30kmh je průměrné internetové fórum, aby se tu uplatnila průměrná pravidla internetu.

2. Vyjadřoval jste se k tématu jen velice okrajově, naprostá většina vašeho smazaného příspěvku se týkala vašeho nijak nesouvisejícího případu a dotazů k němu. Že plevelíte dokládá fakt, že mi zakladatel následně píše, zjevně protože mu v tomto vlákně přišel už přílišný zmatek - a to je samozřejmě špatně. Jinak bych se neobtěžoval vám cokoliv vytýkat.

4. Pokud máte tolik v merku moje příspěvky, tak byste měl vědět, že jsem zastáncem spíše střídmých a dlouhodobě funkčních řešení, s tímto bodem se tedy mohu víceméně ztotožnit.

A závěrem, pokud máte ze mě nějaké pocity, tak by mě to sice mohlo mrzet, ale nepamatuji se, že bych zde na fóru o někom vyjadřoval jakkoli hrubě nebo urážlivě, aby ho to mělo od čehokoli odradit. Pokud vás odrazuje, že si máte na své problémy založit vlastní vlákno a neplevelit vlákna cizí, tak se nezlobte, ale to se odrazujete sám. Já tu s vámi rozhodně žádné spory vést nehodlám a rozhodně proti vám nic nemám - pokud vy se mnou máte nějaký osobní problém, tak jednak máte tak trochu smůlu protože jsem a budu tu aktivní  ještě více, jednak na to existuje velice jednoduchý lék - dejte si mě do ignorlistu.

Mimochodem to rozdělení vlákna jsem nepovedl já, vaše výlevy a plevelení tedy zjevně vadí více moderátorům.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:zkušenosti s fízly
« Odpověď #6 kdy: 10 Září 2021, 12:22:18 »

A ještě tedy k té 3, v obecné rovině máte samozřejmě pravdu. Ale ty informace musí mít nějakou smysluplnou strukturu. Pokud napíšu do Google "recept na palačinky", tak mě nezajímá recept na steak. Analogicky pokud mám řízení pro neuposlechnutí výzvy, tak mě nezajímá dojemný příběh o  vašich taškařicích s GIBSem a dalšími fízly.

Aplikováno na situaci, která tu vznikla, vaše informace samozřejmě potenciálně mají hodnotu, ale určitě ji nemají, pokud následně zapadnou v nepříslušném vláknu. Přičemž navštěvujete toto fórum dostatečně dlouho na to, abyste své problémy zvládl správně zařadit.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:zkušenosti s fízly
« Odpověď #7 kdy: 10 Září 2021, 12:39:56 »

Téma jsem rozdělil a přesunul. Příspěvek now převážně řeší věci s tématem v poradně vůbec nesouvisející, a tam kde je nějaký průnik, týká se to prokazování totožnosti a neuposlechnutí fízlí výzvy, bohužel chybí "tah na branku". Tazatel čelí obvinění z konkrétního přestupku, tedy v poradně prosím řešme tu konkrétní situaci, na filozofování o tom, jak to příště udělat jinak a lépe, je tu gaychat.

Pokud jde o tykání, budiž jasně řečeno, že

1) žádná pravidla chování zde vyhlašovat nebudeme (bylo by to trapné a jedince, kteří by to potřebovali, to stejně nepřevychová)

2) chce-li se někdo odkazovat na zvyklosti, tak prosím na takové, které jsou všeobecně uznávány, ne na nějaká údajná pravidla z počátků internetu, kdy na něm bylo tak zhruba promile populace - pokud snad existovala zvyklost, že na internetu se bez ohledu na kontext vždy tyká, je to dnes desuetudo

Tedy klidně si tykejte, vykejte, jak libo, ale přestaňte se o tom prosím hádat. Mě osobně vykání přijde jako společenský default, ale pokud to někdo cítí jinak, nic proti. Přijatelné ale není tykat někomu, kdo se proti tomu ohradí, stejně jako nutit tykat ostatní.
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:zkušenosti s fízly
« Odpověď #8 kdy: 13 Září 2021, 14:03:24 »

4. a jako poslední věc. Opravdu si nemyslím, že zbytečnými podáními a žádostmi o přezkum lze dosáhnout něčeho pozitivního. Dopadne to tak, že se opět utáhnou šrouby a uberou práva podezřelých - obviněných.....
No nevím, ale mě se, díky správně podanému podnětu na přezkum podařilo zvrátit jeden z mých případů v můj prospěch (pokud se nic fatálního nestane, již brzy se objeví ve vyřešených případech). Druhá věc pak je, že tím, že je SO udržuje v zaměstnanosti, má méně času otravovat ostatní řidiče a provozovatele vozidel. Proto bych se zdržel takto kategorických tvrzení.
« Poslední změna: 13 Září 2021, 14:06:35 od OldSoldier »
IP zaznamenána