30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Rychlost - Německo  (Přečteno 13197 krát)

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - Německo
« Odpověď #30 kdy: 02 Listopadu 2022, 23:49:53 »

Z toho nemecka jak tu vsichni pisou doporuceny dopis, to je stejny jako ten cesky s fikci doruceni?
IP zaznamenána

Dr.

  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - Německo
« Odpověď #31 kdy: 03 Listopadu 2022, 21:38:13 »

Nasledujici info je bez zaruky, jestlize se nekdo zde na foru orientuje v problemu lepe, prosim o opravu. V Nemecku se uredni dopis povazuje za doruceny za tri dny po vypraveni. Tedy urad odesle dopis 1.v mesici a od 3. bezi lhuty, pokud adresat doruceni nerozporuje. Dukazni bremeno nese odesilatel. U zasilek v rezimu naseho doporuceneho dopisu existuji ruzne formy potvrzeni doruceni - od zaznamu o vhozeni do schranky dorucovatelem az po osobni predani proti dokladu a podpisu. Jestlize byl doporuceny dopis z Nemecka ceskou postou vhozen do schranky, bude o tom asi existovat zaznam a nemecke urady to nejspis akceptuji jako doruceni.
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - Německo
« Odpověď #32 kdy: 05 Listopadu 2022, 23:45:36 »

No jelikoz nejsme v Nemecku, z toho tedy chapu, ze doporuceny dopis z rise nemusi adresat dostat do rukou (ta roxska pakaz nam porad rabuje schranky) pokud si ho na poste osobne neprevezme. Ze ceska posta ma nejakej zaznam, to je stejny bordel jako vse co dorucujou. Btw zkousel nekdo vhodit doporucenej dopis do postovni schranky? Mel by se vratit odesilateli.
IP zaznamenána

OdporSystemu

  • Příspěvků: 101
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - Německo
« Odpověď #33 kdy: 19 Května 2023, 21:36:32 »

Ahoj,
oživuji toto téma.
Dopis viz příloha, Německo mimo město 114kmh na 100, cz firemní auto na operativní leasing, dopis z DE přišel leasingovce, ta přeposlala na firmu, firma přeposlala kolegovi na kterého bylo auto rezervované, ten přeposlal mně protože jsem údajně řídil.
Nevím zda přišlo obyčejně či doporučeně. Dopis je v češtině až na poslední stranu, obsahuje odkaz na online bonzovací formulář.
Firma se mnou nejspíš spolupracovat nebude, chtějí abych rovnou zaplatil, že by psali Helmuta atd je nereálné.
Mám tedy firmu nechat aby napráskali mě? Kolegu do toho tahat nechci.
Pokuta nyní 40eur, bude navýšena pokud mě firma nabonzuje?
Je možné že podobných dopisů přijde více. Jsem již v CZ a do DE nepojedu.
Děkuji za rady...
« Poslední změna: 19 Května 2023, 21:44:44 od OdporSystemu »
IP zaznamenána

OdporSystemu

  • Příspěvků: 101
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - Německo
« Odpověď #34 kdy: 22 Května 2023, 07:11:43 »

Nikdo nic :(?
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 235
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - Německo
« Odpověď #35 kdy: 22 Května 2023, 08:34:18 »

...firemní auto na operativní leasing, dopis z DE přišel leasingovce, ta přeposlala na firmu, firma přeposlala kolegovi na kterého bylo auto rezervované, ten přeposlal mně protože jsem údajně řídil... Firma se mnou nejspíš spolupracovat nebude...

Sorry jako, ale v takové konstelaci asi příliš optimistické zprávy nedostanete.
Buď zaplatit.
Nebo napráskat (ten bonzovací formulář předpokládám leasingovka ani firma nebude ochotna "podepsat") sebe, ale přestupek zpochybňovat, a další komunikaci udržet mezi Vámi a německými ouřady. Pokud se z jakéhokoli důvodu Němci znova obrátí na leasingovku, tak game over, bude to dražší, plus si to poserete u kámoše/firmy.
IP zaznamenána

OdporSystemu

  • Příspěvků: 101
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - Německo
« Odpověď #36 kdy: 24 Května 2023, 08:59:25 »

Zatim nezaplaceno, nicmene firma velmi tlaci na okamzite zaplaceni, vyhrozuje srazkou ze mzdy a postoupenim veci memu nadrizenemu.
Poslali screenshot viz nize, nevim co to je, asi si to nakreslili v malovani? Nic takoveho jsem jim nepodepsal.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 235
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - Německo
« Odpověď #37 kdy: 24 Května 2023, 09:39:55 »

Ano, toto je běžná praxe ve velkých firmách, pokud máte služebáka a nejste nejvýše postavený, tak je obrana proti pokutám téměř nemožná. A navíc pravděpodobnost účinné obrany řádově snižuje to, že je auto leasingovky.

Screenshot je také korporátní klasika, na jednu stranu můžete namítat, že jste přestupek nespáchal a proto se budete bránit a až po pravomocném konci zaplatíte, ale toto ve firmě nikomu nevysvětlíte...
IP zaznamenána

OdporSystemu

  • Příspěvků: 101
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - Německo
« Odpověď #38 kdy: 26 Května 2023, 09:42:15 »

Intenzita vydiracich mejlu se zvysila ackoliv je na zaplaceni stale cas, uz do toho byl zatazen i primy nadrizeny.
Ackoliv bych nemel problem hajit sva prava proti firme i leasingovce, vzhledem k tomu ze nevim jak a vysledek je dost nejisty, pokuta byla dnes zaplacena.
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 908
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - Německo
« Odpověď #39 kdy: 26 Května 2023, 20:41:58 »

OT:  co nebo kdo je to rodillý příslušník ? :-)
IP zaznamenána

OdporSystemu

  • Příspěvků: 101
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - Německo
« Odpověď #40 kdy: 27 Května 2023, 12:01:06 »

... a když řídí rodillí příslušník, jak může být řidič řidičem?
IP zaznamenána

OdporSystemu

  • Příspěvků: 101
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - Německo
« Odpověď #41 kdy: 02 Června 2023, 13:59:49 »

Dosel dalsi liebesbrief z DE, 50eur, situace stejna..
IP zaznamenána

OdporSystemu

  • Příspěvků: 101
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - Německo
« Odpověď #42 kdy: 04 Června 2023, 23:46:43 »

Tak teda taky zaplaceno, dříve než mě začne korporát zase šikanovat. I když na té fotce bylo poznat houno kdo řídil.
IP zaznamenána