30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Rychlost - Německo  (Přečteno 13190 krát)

CyberDaemon

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - Německo
« Odpověď #15 kdy: 13 Září 2021, 07:54:38 »

Nemyslím si, že je to dobrý nápad.

To auto jezdí pravidelně po celé Evropě a samozřejmě i do Německa.

Nerad bych, aby pak případná hlídka někde někomu dělala problémy.
IP zaznamenána

lora

  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - Německo
« Odpověď #16 kdy: 13 Září 2021, 08:46:40 »

Citace
Pokutovat firmu nijak nemohou

Proč nemohou? Hádám, že firma se moc bránit nebude, takže pro ně (holky z účtárny) bude nejjednoduší zaplatit částku, která jim přijde a pak to strhnout zaměstnanci z platu.
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - Německo
« Odpověď #17 kdy: 13 Září 2021, 08:55:35 »

Jenže Německo zatím nemá odpovědnost provozovatele, proto se ptá po identitě řidiče.

Jsou zprávy o dopisech, kdy německý úřad dospěl na první dobrou k závěru, že provozovatel fyzická osoba byl řidičem, a posílá mu proto rovnou pokutu. Ale u provozovatele firmy je dost nepravděpodobné, že by chtěli tvrdit, že řídila firma.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - Německo
« Odpověď #18 kdy: 13 Září 2021, 10:02:56 »

Jsou zprávy o dopisech, kdy německý úřad dospěl na první dobrou k závěru, že provozovatel fyzická osoba byl řidičem, a posílá mu proto rovnou pokutu. Ale u provozovatele firmy je dost nepravděpodobné, že by chtěli tvrdit, že řídila firma.
Je tahle informace nějak ověřená? Pokud byste našel nějaký judikát uvítal bych to. To by pak stačilo napsat auta na firmu a nemusej se přestupky provozovatele řešit.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

CyberDaemon

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - Německo
« Odpověď #19 kdy: 20 Října 2021, 09:09:17 »

No tak uplynul asi měsíc, kdy se přiznal k řízení vozidla Helmut a zatím nic, tak jsem zvědav, zda ještě vůbec něco přijde ???
IP zaznamenána

lulzmao nevim

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - Německo
« Odpověď #20 kdy: 21 Ledna 2022, 12:56:49 »

Mátě nějaké zkušenosti, pokud je auto psané na IČO jako FO?
Jak postupují?

Přišel mi pohled od Polizei Brandenburg za 40 euro.

Platit se mi jim fakt nechce. Prázdná dálnice, překročení o 15 km/h (135 na 120).

Ale **** mě blejskly moc hezky. Jsem na fotce v celé své kráse.
IP zaznamenána

Matteo

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - Německo
« Odpověď #21 kdy: 05 Dubna 2022, 17:35:54 »

No tak uplynul asi měsíc, kdy se přiznal k řízení vozidla Helmut a zatím nic, tak jsem zvědav, zda ještě vůbec něco přijde ???

Nějaký update? Zrovna mi přišel pozdrav na 633,5€  :'(
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - Německo
« Odpověď #22 kdy: 05 Dubna 2022, 17:52:05 »

No tak uplynul asi měsíc, kdy se přiznal k řízení vozidla Helmut a zatím nic, tak jsem zvědav, zda ještě vůbec něco přijde ???

Nějaký update? Zrovna mi přišel pozdrav na 633,5€  :'(
To za co? Zalozte tema.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Wojtano

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - Německo
« Odpověď #23 kdy: 23 Září 2022, 16:28:15 »

Dobrý den,
mám uplně ten samý problém. Firemní vůz, firma poslala mé údaje a mě přišla pokuta na 178€, každopádně obyčejným dopisem bez doporučení.
Má otázka zní: Co se stane, když budu dopis ignorovat, jakože nikdy žádný nepřišel? Nerad bych do toho tahal Helmuta, už toho musí mít chudák dost :)
Předem díky za rady
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - Německo
« Odpověď #24 kdy: 23 Září 2022, 17:32:31 »

Helmut vydrží hodně...  :)
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - Německo
« Odpověď #25 kdy: 23 Září 2022, 18:03:48 »

Hele vazeni ty pokuty pisete jen pokuty a nebo plus ten jejich poplatek (ten je psanej zvycejne malym pismem na druhe strane)?
IP zaznamenána

Carel

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - Německo
« Odpověď #26 kdy: 01 Října 2022, 19:12:36 »

Ahoj.
Koukam že se Němci činí. Jezdím náklaďákem, hodně Německo, takže mě někde ve zúžení blejskli...83 na 60 po odečtu - skoro 180€,platit se mi moc nechce že jo. Prvně výzva firmě,bez částky,práskni řidiče. Firma práskla. Nedoporučený dopis už mě i s fotkou. Nějaký nápad? V náklaďáku samozřejmě tachograf, takže dohledatelný řidič.
Edit: 25.10 - Na obyč dopis do schránky jsem dělal mrtvýho. Dnes dopis "einschreiben rückschein" tedy doporučeně s potvrzením. Doma převzali a podepsali,teda ne já osobně. Zatím jsem si pro něj nedojel. Jsem zvědavej jestli se pokuta zvedla,nebo jen změna doručení.
« Poslední změna: 25 Října 2022, 14:12:18 od Carel »
IP zaznamenána

Carel

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - Německo
« Odpověď #27 kdy: 01 Listopadu 2022, 07:47:30 »

Komunikuje někdo s Německym úředníkem přes mail? V dopise píšou že komunikace pouze pokud mám DE-mail. Což je nejspíš obdoba naší datovky (vyveďte mě případně z omylu) Když pošlu mail kamkoliv na mail který je na dopise,tak se vrátí s tím že adresa nelze nalézt.
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - Německo
« Odpověď #28 kdy: 01 Listopadu 2022, 16:13:09 »

Komunikovat mailem nedoporucuju, neni zadnej dukaz ze byl dorucen. Dulezite veci (jako treba odvolani, protest, atd) jedine postou, doporucene. Samozrejme, datova schranka je neco jineho...

V Nemecku existuje neco comu se rika "De-Mail", coz by melo slouzit na bezpecnou, duvernou a prokazatelnou komunikaci. Od nasi datovky se to podstatne odlisuje. Je to zalozeno na modifikovanem smtp, rozsireno o povinne sifrovani (a to jen castecne), overovani identity, potvrzeni o odeslani/doruceni/otevreni, atd. Neni to centralne spravovano statem, ale je nekolik firem ktere tyto specialni adresy poskytujou (obvykle na domenach *.de-mail.de). S beznym mailem to neni kompatibilni, ani nijak propojeno.
IP zaznamenána

Dr.

  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - Německo
« Odpověď #29 kdy: 01 Listopadu 2022, 20:59:04 »

Dulezity je obsah druheho, doporuceneho dopisu.
1) Urad se muze znovu dotazovat, kdo ridil. Dopis lze pak ignorovat nebo odpovedet, ze jste neridil. O moc horsi to uz nebude.
2) Urad uz rozhodl o vine. Pak lze zaplatit nebo podat vcasny odpor. Po podani odporu bude s velkou pravdepodobnosti nasledovat projednani pred soudem.
IP zaznamenána