30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Paříž omezila maximální rychlost na 30 km/h  (Přečteno 9234 krát)

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Paříž omezila maximální rychlost na 30 km/h
« Odpověď #15 kdy: 01 Září 2021, 23:22:30 »

lerion >
Domnívám se, že právo je na jejich straně :D

Omlouvám se všem právníkům za velmi obecný výklad
Pamatuji-li si správně z jednoho semestru NoZ, tak u těchto sousedských imisí platí, že nově přistěhovalý soused si nemá moc co stěžovat, protože si měl situaci zjistit před koupí pozemku/nastěhováním. Navíc imise se musí posuzovat s ohledem na prostředí jako takové; tedy kohouta v bytě na Praze 1 by se asi soud nezastal, nicméně kohouta na vesnici snad ano :D Ale chápu, že nikdo nechce jít do soudního sporu a navíc s vyhroužjícím sousedem.

Jan Novák > S tím názorem se v zásadě ztotožňuji, nemám problém s dobře udržovanými veterány. A máte pravdu s tou STK. Na stranu druhou, kolik zdravých (tzn. v tom autě je to co tam má být (aspoň katalyzátor) a funguje to) Felicií, Favoritů, Berling etc. po ulicích jezdí? A když někomu odejde EURO2 auto, tak si koupí na rok další EURO2/EURO3 shitshnilotinu. Místo toho by si mohl koupit ve slušném stavu Octavku/Zafiru/Citrona s EURO4. Něco by si ten člověk připlatil, ale taky by mu to vydrželo dýl a nemusel by se každej druhej rok klepat aby to prošlo STK (... a nebo uplácet). Jasně, není moc liberální lidem říkat co mají dělat, ať si koupí co chtějí. Ale zase se vracíme k tomu, že je to tak trochu bezohledné (myšleno smrad a rakovinotvorné diesel particles) vůči chodcům. Ať si klidně jezdí čím chtějí, ale ať s tím nesmrdí. A pokud s tím jedou jednou týdně na nákup z vesnice do místního městyse, pak asi nemám problém. Ale pokud s tím smrdí v kolonách v Praze.. za mě ne  :(
« Poslední změna: 01 Září 2021, 23:30:52 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Paříž omezila maximální rychlost na 30 km/h
« Odpověď #16 kdy: 01 Září 2021, 23:37:42 »

v létě jsem se párkrát projel na skůtru
motorkáři mě zdravili, protože je to původní ČSSR skůtr

ovšem k tématu, samo mě musel předjet octávkář, protože věřím že mu ten dvoutakt smrdí
já pak musel zastavit v Běchovicích a nechat ho odjet, protože mě zas smrdělo to TDI
v autě to fakt necítím - a ani moc nekouřil - asi ten pylový filtr má něco do sebe  8)
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:Paříž omezila maximální rychlost na 30 km/h
« Odpověď #17 kdy: 02 Září 2021, 07:20:44 »

V úterý jsem potkal Peugeot 508 (EURO6) se slovenskou SPZ. U výfuku měl úplně černý nárazník a stopa sazí byla vidět až k zadnímu světlu!  Z výfuku se mu valil dým, co jsem ještě neviděl. Normálně z toho černého kouře odlétávaly i takové malé saze (jako ze spáleného papíru), které se "poletovaly" ve vzduchu ještě chvíli potom, co se ten dým rozptýlil. Na kruhovém objezdu jsme potkali hlídku PČR, která se zařadila mezi nás. Jeli za přímo za ním, dvě křižovatky, pak odbočili a zmizeli. To bylo keců v TV, jak budou chytat auta a posílat je na STK/emise. Mimochodem stanice STK schopná odbavit i náklaďáky byla, přísahám, o jednu křižovatku dál, než co naši kolonu ti esenbáci opustili.
Těmhle lidem bych dal za úkol 2 hodiny zametat únikový chodníček jakémkoli v pražském tunelu v průběhu dopravní špičky.
« Poslední změna: 02 Září 2021, 07:30:43 od Panek »
IP zaznamenána

František Dobrota

  • Příspěvků: 363
    • Zobrazit profil
Re:Paříž omezila maximální rychlost na 30 km/h
« Odpověď #18 kdy: 02 Září 2021, 09:16:54 »

Udrzovat euro 4 tridu taky neni zadarmo a mnohdy to muze stat radove vice nez porizeni a udrzovani felicie. Dalsi vec ze euro 4 bez DPF filtru nepoznate, nekouri ani kdyz je odstraneny. Zrdavotni rizika jsou mnohem vyssi nez z te Felicie. A smrad z tech euro4 s filtrem castic je fakt hnusny. Auta s euro 6 vybavene SCR jsou vyborne dokud funguji.

Je jasne ze zavedenim 30kmh ty auta zanechaji ve mestech vice emisi, protoze otacky motoru podobne ale rychlost polovicni. V
IP zaznamenána

bmp1

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 63
    • Zobrazit profil
Re:Paříž omezila maximální rychlost na 30 km/h
« Odpověď #19 kdy: 02 Září 2021, 13:35:49 »

Pánové, EURO4 byly ještě  motory bez DPF, pouze z výjimkou francouzů a některých specifických trhů.
Zpravidla to jsou motory TDI PD (čerpadlo-tryska) + první/druhá generace CommonRail a ty ještě smrdí docela fest, zvlášť dnes, když už nejsou mechanicky úplně v kondici a katalyzátory to už zpravidla mají taky za sebou.

Plošné používání DPF začalo až s normou EURO5.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Paříž omezila maximální rychlost na 30 km/h
« Odpověď #20 kdy: 02 Září 2021, 22:08:23 »

mám euro 4 s dpf
jen proto, že euro 5 tehdy ještě nebylo
a není to tak specifický trh
normální DE auto vyrobené pro DE trh
pravda, koncern to není  8)

další je EU 6
a další EU 6 SCR
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 739
    • Zobrazit profil
Re:Paříž omezila maximální rychlost na 30 km/h
« Odpověď #21 kdy: 03 Září 2021, 06:13:01 »

pokud vím, toyota landcruiser byla od euro 4 také s dpf, nebo alespoň před nástupem euro 5
IP zaznamenána

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Paříž omezila maximální rychlost na 30 km/h
« Odpověď #22 kdy: 04 Září 2021, 08:40:12 »

Jen drobné technické info, vývoj směřoval k co nejdokonalejšímu spálení nafty, ale drobné částice unikaly neustále, zvlášť při akceleraci. Ono se zdá, že regulace vstřikování je dnes už okamžitá, ale není to tak, chvíli trvá, než spálená směs přiletí k čidlům, navíc většina motorů jsou čtyřválce, každý válec nepatrně v jiné kondici a řízení nedokáže být naprosto přesné, je to vlastně takový klouzavý průměr. Z toho důvody se zavedly filtry, které saze dokážou pochytat a po zaplnění řízeně za pokud možno optimálních podmínek spálit.
Uvedené auto evidentně vůbec nemělo filtr, nebo tak moc děravý, že saze lítaly až ven. Ale je to dobré srovnání toho, co jde přímo z motoru třeba staré rotačky a moderního auta, které ten filtr fakt mít musí, protože řízení průběhu hoření s tím prostě počítá.
Jinak koho někdy zastavil policejní Passat se zážehovým 3,6 motorem a měl čas se podívat na výfuk, tak ten byl vždy včetně okolního nárazníku černý jak bota. U benzínového přímého vstřikování stejný problém jako u dieselu.
« Poslední změna: 04 Září 2021, 08:42:12 od cyklista »
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 739
    • Zobrazit profil
Re:Paříž omezila maximální rychlost na 30 km/h
« Odpověď #23 kdy: 05 Září 2021, 07:51:57 »

trochu OT: vrátím se zpět, jak tu někdo citoval na začátku toho debila fendrycha, článek s odkazem na jiný článek jiného magora, který 30tku ve městě obhajoval s argumentací na nějakou neustále rozšiřovanou dálnici v americe, kde už nyní nestačí 26 pruhů. nikde nevidím obyčejný argument-když se každá nově postavené dopravní infrastruktura využije=zaplní, tak to ukazuje, že asi většina lidí radši jede pohodlně autem než smrdí na kole nebo v mhd.

pořád mi chybí mraky logických argumentů pro auta, ale autoprůmysl, řidiči, zaměstnanci automobilek-to nikdo z nich nemá žádnou lobby? to si většina hodlá navždy nechat srát na hlavu od pár zelených šašků až do úplné likvidace aut? kam půjdou všichni kolem aut dělat, až bude vymodlený dopravní prostředek bus nebo elektrokolo z číny? kdo bude živit darmožrouty ala fendrych, když mraky lidí a firem platící daně půjde do hajzlu?
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Paříž omezila maximální rychlost na 30 km/h
« Odpověď #24 kdy: 05 Září 2021, 10:40:05 »

IP zaznamenána

František Dobrota

  • Příspěvků: 363
    • Zobrazit profil
Re:Paříž omezila maximální rychlost na 30 km/h
« Odpověď #25 kdy: 05 Září 2021, 10:41:01 »

Musim napsat ze fendrych je opravdu radny .o.ot a myslim si ze nekdy na tom kole havaroval, trisknul se do hlavicky a je vymalovano, lecit to asi nepujde a na zavreni do ustavu to taky neni, tak skodi kde muze. Co mne ale desi opravdu to je fakt jak se nikdo nebrani tem emisnim povolenkam a zdimani z unie. Z toho mi naskakuji pupinky jak si podobni fendrychove zamanou a zacnou pres emisni povolenky ozebracovat vsechny. A vsichni ostatni se smeji jak jsou ti evropane 'progresivni'. Ja to vidim tak, ze jsme radne v prdeli. Hodne nam toho v republice nepatri a jsme silne zavisli na dovozu. Ve chvili kdy se neco podela pochcipame hlady. Ale mame skvele montovny. Uprimne receno jak to vidim ja, jde to hodne do prdele... Vcetne te tricitky.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Paříž omezila maximální rychlost na 30 km/h
« Odpověď #26 kdy: 05 Září 2021, 17:25:41 »

pořád mi chybí mraky logických argumentů pro auta, ale autoprůmysl, řidiči, zaměstnanci automobilek-to nikdo z nich nemá žádnou lobby? to si většina hodlá navždy nechat srát na hlavu od pár zelených šašků až do úplné likvidace aut? kam půjdou všichni kolem aut dělat, až bude vymodlený dopravní prostředek bus nebo elektrokolo z číny? kdo bude živit darmožrouty ala fendrych, když mraky lidí a firem platící daně půjde do hajzlu?

https://faei.cz/italie-zada-brusel-aby-ferrari-a-lamborgini-mohly-mit-spalovaci-motor-i-po-roce-2035/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_req_id=zE754IBRM3e-202109051508&dop_id=13321044
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Paříž omezila maximální rychlost na 30 km/h
« Odpověď #27 kdy: 05 Září 2021, 23:16:40 »

K této problematice se (samozřejmě pozitivně) vymezil i (dle mého názoru) levicový extrémista a novinář Biler, který ve svém videu dokázal, že 50 kmh ve městě je úplně zbytečná, protože stejně se nedá víc jak 30 kmh jet :-)

Vizte jeho "show":
https://www.youtube.com/watch?v=dF069pNHP7g
PS ano, vážně to myslí vážně.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Paříž omezila maximální rychlost na 30 km/h
« Odpověď #28 kdy: 06 Září 2021, 13:31:00 »

K této problematice se (samozřejmě pozitivně) vymezil i (dle mého názoru) levicový extrémista a novinář Biler, který ve svém videu dokázal, že 50 kmh ve městě je úplně zbytečná, protože stejně se nedá víc jak 30 kmh jet :-)

Vizte jeho "show":
https://www.youtube.com/watch?v=dF069pNHP7g
PS ano, vážně to myslí vážně.

Dneska ve feťáckoanarchistickém plátku A2LARM

Zavedení „třicítky“ má v Bruselu výsledky. Výrazně ubylo vážných a smrtelných nehod

https://a2larm.cz/2021/09/zavedeni-tricitky-ma-v-bruselu-vysledky-vyrazne-ubylo-vaznych-a-smrtelnych-nehod/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_req_id=pRPFt96LhlM-202109061122&dop_id=13327803
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 848
    • Zobrazit profil
Re:Paříž omezila maximální rychlost na 30 km/h
« Odpověď #29 kdy: 06 Září 2021, 13:49:53 »

Kdyz auta zakazou uplne, klesnou smrtelne nehody za ucasti automobilu na nulu...
IP zaznamenána