30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Doručování vs. uložení a fikce doručení  (Přečteno 3024 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Doručování vs. uložení a fikce doručení
« kdy: 13 Srpna 2021, 02:30:37 »

Z trackingu České pošty:

30.07.2021 doručování zásilky
02.08.2021 uložení zásilky - adresát nezastižen
12.08.2021 dodání zásilky

Kdy došlo k doručení?

a) 12.08.2021 kdy si adresát vyzvedl zásilku poslední den úložní doby (10 dnů od uložení zásilky)
b) 09.08.2021 fikcí (10 dnů od prvního pokusu o doručení)
« Poslední změna: 13 Srpna 2021, 02:40:35 od Číkus »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Doručování vs. uložení a fikce doručení
« Odpověď #1 kdy: 13 Srpna 2021, 09:00:36 »

§ 24(1) SprŘ: Jestliže si adresát uložené písemnosti písemnost ve lhůtě 10 dnů ode dne, kdy byla k vyzvednutí připravena, nevyzvedne, písemnost se považuje za doručenou posledním dnem této lhůty.

Je to tedy 12. 8. Ale bacha na to, aby to v případě sporu šlo prokázat, pošta v tom mívá bordel, často nesouhlasí tracking s tím, co je ve výzvě vhozené do schránky, co napíšou do dodejky a co si doručovatelka načmárá na obálku. Přesně na toto téma jsem nedávno řešil jeden případ, který skoro skončil u soudu, nakonec to SO2 uznal a napravil přezkumem, ale když jsem pak viděl spis, musel jsem uznat, že chybné určení okamžiku doručení a od toho odvozeného konce odvolací lhůty nešlo na vrub SO2 - podle dodejky byla zásilka připravena k vyzvednutí týž den, kdy proběhl pokus o doručení, naštěstí podle trackingu+výzvy+obálky šlo jednoznačně prokázat, že to ve skutečnosti bylo až následující den.
IP zaznamenána