30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Výzva k podání vysvětlení - rychlost 2x v jednom dni D0  (Přečteno 1285 krát)

bubo82

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil

Dobrý den,

Překročil jsem rychlost 2x v jednom dni na dálnici, jednou o 48kmh, podruhé o 52kmh. (po odečtení)

Na to menší překročení mi přišla výzva k zaplacení 1000,- kterou jsem hned uhradil.

Na to druhé překročení mi přišla výzva k podání vysvětlení.

Chtějí vyplnit formulář kdo auto řídil.

Jak mám postupovat?

Mám podle zákona odepřít výpověď jelikož bych si způsobil možnost stíhání za správní delikt?

Pokud uvedu sebe jako řidiče, chápu správně že mi hrozí 5000-10000 a 5bodů?

Pokud odepřu, co bude jinak?

Jak byste postupovali.

Děkuji
« Poslední změna: 14 Srpna 2021, 15:05:50 od bubo82 »
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení - rychlost 2x v jednom dni D0
« Odpověď #1 kdy: 14 Srpna 2021, 16:55:34 »

Odepření => řízení se povede s provozovatelem, nepůjde o body ani zákaz řízení, ale jen finanční sankci.

Ignorace povede ke stejnému výsledku jako odepření.

V případě že se udáte, tak vám ještě automaticky sankce nehrozí, pokud se opětovně nepřiznáte. Udání sebe sama, nebo přiznání v režimu předprocesního podání vysvětlení (což je to, co po vás chtějí) nelze použít jako důkaz (viz. § 137(4) SprŘ).

Pokud chcete jen vyváznout bez bodů a s finanční pokutou, tak odepřete, nebo ignorujte. Pokud to nechcete dát úřadu zadarmo, navrhuji Helmuta.
EDIT: Dokonce bych Vám toho Helmuta i doporučil. Jde o to, že budete platit minimálně 5 tisíc korun pokuty. Pokud udáte Helmuta, skrze kterého si s úřadem trochu zalaškujete, tak to bude jen o tisícovku dražší a nějaká šance na výhru je. S případným postupem Vám zde na fóru pomůžeme.
« Poslední změna: 14 Srpna 2021, 16:58:24 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.