30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výzva k úhradě určené částky - parkování u tramvajového pásu  (Přečteno 5682 krát)

PeS

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil

Přeji hezký večer,

na firmu dorazila výzva k úhradě určené částky - viz. přiložené dokumenty. Důvodem je stání na kraji vozovky - mezi vozidlem a nejbližší tramvajovou kolejí nezůstal v době mezi 5 a 19 hod. jízdní pruh min. 3,5 metru. Čas přestupku cca 10 hod., stalo se v listopadu po prodloužení prekluze pro SPRDEL. Lístečky měly zřejmě všechny auta na ulici :(

Ignorovat a vyčkat na výzvu k udání řidiče? Nebo udání řidiče již je "zakomponováno" do této výzvy?

Díky za radu.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k úhradě určené částky - parkování u tramvajového pásu
« Odpověď #1 kdy: 26 Ledna 2015, 05:45:43 »

Udání řidiče je v tom zakomponováno. Obvyklá rada je nereagovat. Nicméně záleží na tom, jak se k tomu firma staví.
Jenom mne zaujala ta exotická banka, tak jsem se díval a zistil jsem že sice u té banky Brno účty má, ale ten konkrétní účet z výzvy to není. Možná by si to zasloužilo pozornost, jestlipak si někdo nehrne do kapsičky....což by byla síla a obrovskej argument do budoucna.
http://www.brno.cz/sprava-mesta/dokumenty-mesta/povinne-zverejnovane-informace/informace-dle-zakona-1061999-sb/prehled-bankovnich-uctu-mmb/
IP zaznamenána

PeS

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k úhradě určené částky - parkování u tramvajového pásu
« Odpověď #2 kdy: 26 Ledna 2015, 10:51:56 »

Taky mne ta banka docela zaujala :)

Co se týče firmy - zřejmě dokážu reakci na výzvu ovlivnit, takže reagovat doufám nebude.

Zvažoval jsem i udání reálného řidiče a následné správní řízení. Trochu se ale bojím, že v případě tohoto typu přestupku se bude dost špatně argumentovat proti. Zřejmě by vše stálo na tom, jak to má MP poctivě zdokumentováno (čas + vzdálenost tramvajové koleje od auta => že by měli nafoceného příslušníka s metrem v ruce? )

IP zaznamenána

Foxik

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k úhradě určené částky - parkování u tramvajového pásu
« Odpověď #3 kdy: 26 Ledna 2015, 13:42:42 »

Dobrý den,
ano na Purkyňce rozdávali celý podzim lístečky pravidelně cca 3x týdně. Mě chytili na chodníku v červenci. Stejná výzva přišla do práce v září. S šéfem jsme se dohodli že mě práskne. Vím, že jsme mohli počkat a odpovídat až na další výzvu, ale chtěl jsem aby byl v práci klid. Až teď v lednu mě přišela výzva k podaní vysvětlení. Takže ikdyž udáte řidiče který je schopen se trochu bránit tak věřím že to nestihnou projednat....
Pěkný den
IP zaznamenána

PeS

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k úhradě určené částky - parkování u tramvajového pásu
« Odpověď #4 kdy: 26 Ledna 2015, 23:11:15 »

Bohužel jsem datem přestupku spadl za listopadovou změnu zákona, která - jak jsem pochopil ze zdejších diskusí - prodlužuje prekluzi.
Reálná situace s řidičem je taková, že služební auto mám v užívání já, v době přestupku s ním ale parkoval synátor. Což je vlastně malé zřetězení osob, které by se zřejmě také dalo využít.
IP zaznamenána