30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výzva provozovateli k úhradě  (Přečteno 6300 krát)

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Výzva provozovateli k úhradě
« kdy: 12 Srpna 2021, 21:09:57 »

Dobrý večer,

tak ´´konečně´´ to máme zde a přšla mi moje první osobní výzva provozovateli. Půjde o stání v křižovatce, klasika, narvané sídliště, vjezd na parkoviště volný, vozidlo zaparkováno tam jako celé roky se parkuje. Výzva se ´´povedla´´ až po 3 letech.

Správních už mám za sebou hodně, ale vždy v zastoupení osoby co prováděla výslechy. Se správním deliktem praktické zkušenosti nemám a tak budu vděčný v praktické pomoci a navýšení skillu.

Předpokládám, že mým cílem musí být to, aby to semnou jako s řidičem táhli více jak 60 dní, aby to nešlo hodit na mě, jako na provozovatele? Je tak? Takže udám sebe jako řidiče.  Prosím o pomoc v tom, kdy se mám udat.

Výzva doručena 29.7.2021

Děkuji
« Poslední změna: 12 Srpna 2021, 21:13:54 od dk »
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli k úhradě
« Odpověď #1 kdy: 12 Srpna 2021, 21:41:43 »

Pokud chcete jít cestou spřáteleného řidiče, pak s tímto řidičem musí řízení běžet, dokud nebude přestupek provozovatele promlčen - tedy nejméně po dobu 1 roku od spáchání skutku. 60 dní je doba, po kterou se správní orgán nejméně musí zabývat identifikací řidiče vozidla. Po jejím uplynutí je možné zahájit řízení s provozovatelem.
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli k úhradě
« Odpověď #2 kdy: 12 Srpna 2021, 21:47:26 »

Aha.... jasně chápu, tak to jsem šach mat pana Číkuse špatně pochopil.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli k úhradě
« Odpověď #3 kdy: 12 Srpna 2021, 21:52:47 »

Tak šach mat pro orgán může nastat z několika důvodů, vedle promlčení přestupku provozovatele se SO může dostat do situace, kdy nezákonně zahájí řízení s provozovatelem (například nedostatečně prošetří řidiče) - sprdel je zahájená nezákonně, na řízení s řidičem se vrátit nelze, tak je to pro orgán konečná.
Vámi nastíněná verze s uplynutím směřovala patrně na promlčení, proto jsem odpověď směřoval k němu.
Pokud vás zajímá něco konkrétního, tak se raději ptejte, ať to pak nedopadne šach-matem pro vás.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli k úhradě
« Odpověď #4 kdy: 20 Prosince 2022, 14:37:25 »

Jak to dopadlo?
IP zaznamenána