30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky - Říčany  (Přečteno 3544 krát)

ViHr23

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil

Ahoj přišla mi výzva od MÚ Říčany k zaplacení 1900kč (na 50tce 76) čemuž se mi nechce věřit, protože po předchozí pokutě jsme si to hlídali. K tomu jsme vyčetli, že tomu radaru skončila kalibrace pár dní před tim, než jsem tam jel. Dá se proti tomu něco dělat, odvolání či tak?
Děkuju za každou radu.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky - Říčany
« Odpověď #1 kdy: 07 Srpna 2021, 11:47:19 »

Oddělil jsem dotaz od diskuse o výzvách z Benešova a založil nové vlákno.

Všechny možné strategie jsou tu popsány. Za mne je optimální nahlásit do 15 dnů od doručení výzvy, nebo 59 dní od údajného spáchání přestupku (podle toho, která lhůta končí později) spolupracujícího řidiče.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky - Říčany
« Odpověď #2 kdy: 07 Srpna 2021, 12:32:25 »

Nějak se mi nechce věřit, že by poslal nějaký úřad výzvu provozovateli na 1.900, - Kč. Můžete prosím anonymizovat a nahrát sem, co vám přišlo?
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky - Říčany
« Odpověď #3 kdy: 07 Srpna 2021, 12:35:43 »

IZS > Např. Kutná Hora posílá výzvy za zónové čištění v rozpětí 1000-1500 Kč. Už to dávno nejsou "motivační" částky 300-400 Kč. Zjistili, že holt lidi stejně platí a pokud náhodou ne, tak si to vymůžou turbomodelem.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky - Říčany
« Odpověď #4 kdy: 07 Srpna 2021, 15:57:45 »

Nějak se mi nechce věřit, že by poslal nějaký úřad výzvu provozovateli na 1.900, - Kč. Můžete prosím anonymizovat a nahrát sem, co vám přišlo?

Mám výzvu z Říčan na 1.000 Kč za 147 km/h na okruhu, kde je dovolena max. rychlost 130 km/h (což je “přestupek” srovnatelný s překročením povolené rychlosti 50 km/h o 6 km/h, čili věc naprosto bagatelní). Za totéž chtějí Černošice 600 Kč. Říčany začínají být příliš chamtivé, to se zpravidla nevyplácí...
IP zaznamenána

ViHr23

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky - Říčany
« Odpověď #5 kdy: 08 Srpna 2021, 13:53:09 »

Nějak se mi nechce věřit, že by poslal nějaký úřad výzvu provozovateli na 1.900, - Kč. Můžete prosím anonymizovat a nahrát sem, co vám přišlo?

IP zaznamenána

ViHr23

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky - Říčany
« Odpověď #6 kdy: 08 Srpna 2021, 14:12:58 »

Oddělil jsem dotaz od diskuse o výzvách z Benešova a založil nové vlákno.

Všechny možné strategie jsou tu popsány. Za mne je optimální nahlásit do 15 dnů od doručení výzvy, nebo 59 dní od údajného spáchání přestupku (podle toho, která lhůta končí později) spolupracujícího řidiče.

Děkuju, já se v tom vubec neorientuju tak tu hledám spásu, protože 1900 jim fakt dát nechci.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 419
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky - Říčany
« Odpověď #7 kdy: 08 Srpna 2021, 15:47:33 »

Potvrzuju, že Říčany mají hodně vysoké částky k úhradě. Zajímalo by mě, jak jim to vychází, jestli při takových částkách už se necuká víc oveček...
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky - Říčany
« Odpověď #8 kdy: 09 Srpna 2021, 09:12:59 »

Ok, omlouvám se za rozruch, ale v oblasti příkazů je podle mě lepší opatrnost.

Nicméně pan kdo má pravdu, na výzvu je obecný postup, který tu byl popsaný již nesčetněkrát. Vzhledem k tomu, že je tomu zde na fóru věnována samostatná sekce, zkuste ji prosím nejprve projít a zeptat se až na konkrétní věci, kterými si nebudete jistý.
IP zaznamenána

ViHr23

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky - Říčany
« Odpověď #9 kdy: 17 Srpna 2021, 19:11:50 »

Ok, omlouvám se za rozruch, ale v oblasti příkazů je podle mě lepší opatrnost.

Nicméně pan kdo má pravdu, na výzvu je obecný postup, který tu byl popsaný již nesčetněkrát. Vzhledem k tomu, že je tomu zde na fóru věnována samostatná sekce, zkuste ji prosím nejprve projít a zeptat se až na konkrétní věci, kterými si nebudete jistý.

Tak poslal jsem tadykonkrétní pokutu z konkrétního místa a jakožto naprosto neznalý situace jsem očekával od někoho konkrétní postup co jak mám udělat(klidně do mailu jak pro blbce popsaný), jak co poslat-neposlat. Chápu že je to tu všude popsané a pročítal jsem to ale moudrej z toho nejsem.

Konkrétní radu od někoho co by přesně udělal bych ocenil ale všichni jen na něco odkazují a já jsem ztracen, ted v pátek mi končí těch 15dní od převzetí dopisu a stále nevim co s tim, někde píšou ignorovat a čekat co se stane, tak nevím.
Děkuju.
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky - Říčany
« Odpověď #10 kdy: 17 Srpna 2021, 20:30:31 »

Konkrétní radu na jediný postup nedostanete, protože jednotlivé postupy vedou na různá pokračování a ty další kroky budete muset dělat a hlídat si je sám a pokud je nebudete chtít dělat, můžete ve výsledku snadno přijít i o více než o těch devatenáct stovek a pak byste přišel lidem zde vyčítat, co čeho Vás uvrtali. Cílem fóra je poskytnout lidem informace, aby se v tom chaosu přestupkových pravidel a řízení dokázali zorientovat a mohli se kvalifikovaně rozhodnout.

Možnosti pro Vaši situaci jsou na https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4187.msg42664#msg42664. Co z těch možností je nejasné?

Lhůta 15 dnů je pouze na to zaplacení, a dále na udání řidiče (udaný řidič může být shodný s provozovatelem, je-li provozovatelem fyzická osoba s řidičákam), pokud už od skutku uběhlo téměř 60 dnů.

Mimochodem, to o té skončené kalibraci jste vyčetl kde?
IP zaznamenána

ViHr23

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky - Říčany
« Odpověď #11 kdy: 17 Srpna 2021, 21:08:16 »

Konkrétní radu na jediný postup nedostanete, protože jednotlivé postupy vedou na různá pokračování a ty další kroky budete muset dělat a hlídat si je sám a pokud je nebudete chtít dělat, můžete ve výsledku snadno přijít i o více než o těch devatenáct stovek a pak byste přišel lidem zde vyčítat, co čeho Vás uvrtali. Cílem fóra je poskytnout lidem informace, aby se v tom chaosu přestupkových pravidel a řízení dokázali zorientovat a mohli se kvalifikovaně rozhodnout.

Možnosti pro Vaši situaci jsou na https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4187.msg42664#msg42664. Co z těch možností je nejasné?

Lhůta 15 dnů je pouze na to zaplacení, a dále na udání řidiče (udaný řidič může být shodný s provozovatelem, je-li provozovatelem fyzická osoba s řidičákam), pokud už od skutku uběhlo téměř 60 dnů.

Mimochodem, to o té skončené kalibraci jste vyčetl kde?

Děkuju za odpověd. (nejsem člověk co by někomu něco vyčítal, chyba to je moje tak jako tak)
Přestupek je ze 25.7. Takže to ted v pátek ještě platit nemusim a je čas? Sorry ptám se jak idiot.
Ta kalibrace... kamarád to vyčetl z odkazu, co byl na tom papíře s pokutou, jsou tam udaje o radarech či co.

1drv.ms/f/s!Ali-MQPwhzYCgrokLSTz1zeqaZOxjw
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky - Říčany
« Odpověď #12 kdy: 17 Srpna 2021, 21:45:24 »

Necitujte prosím bezprostředně předcházející příspěvek.

Pokud chcete zaplatit a mít to z krku, je třeba to stihnout v uvedených patnácti dnech.

Do cca 20.9. pak máte čas na to sdělit úřadu identitu řidiče.
IP zaznamenána