30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Jednání s cílem paralyzovat městskou policii nelze přiznat právní ochranu  (Přečteno 2047 krát)

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil

Článek.

Můj oblíbenec, pan Pán, měl v posledních měsících (než ho smazali) takový problém vytvořit jakoukoliv zajímavou tvorbu/konflikt (neboť ho 99% fízlů znalo a prostě jeli pasivní proceduru), že začali zastavovat a následně volat policii na městapáky, kterým se náhodou objevila na RZ nějaká izolepa, či samolepka.

Stěžejní část odůvodnění MD je v článku, já si asi ve volné chvíli zkusím podat InfZ na spis, resp. na odůvodnění odvolání strážníka a na celé odůvodnění MD. Spis už bude předpokládám zpátky na MHMP.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 019
    • Zobrazit profil

Jak správně naznačil odvolatel ve svém odvolání, nelze spravedlivě po strážníkovi městské policie požadovat, pokud již u služebního vozidla provedl pečlivou prohlídku na začátku služby při přebírání vozidla a žádnou závadu neshledal, aby tak dále činil opakovaně před každým výjezdem s tím, že mu někdo na jeho registrační značku vozidla nalepil papírky, a to o to více, pakliže se jedná o vozidlo městské policie s právem přednostní jízdy.

Zdalipak to platí i pro obyčejného občana?

edit: A také mne zaujal ten závěr. Chtělo by to zjistit, jakým autem pan advokátní koncipient jezdí, na podobný vůz umístit jeho značky a projet se někde kolem radaru. Možná by pak změnil názor na městapo a podobnou svoloč.
« Poslední změna: 03 Srpna 2021, 02:01:18 od Číkus »
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil

19 let u sboru.  :)
Pak práva v Plzni. Mimochodem při práci.  Prapodivné - právo formou presenčního studia a při práci u sboru.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil

Zdalipak to platí i pro obyčejného občana?
Myslím, že podobný nález se bude hodit i obyčejnému ovčanovi, až si zase zapomenu na RZ "parkovací" kartičku a ona větrem neupadne. Vše jsem zkontroloval, pak jsem přibrzdil u popelnic, ničeho jsem si nevšiml a nějaký bubák to tam ze srandy nandal - judikát zde.
IP zaznamenána

signoflife

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 362
    • Zobrazit profil

mírně OT, ale týká se RZ. Je podle vašeho názoru vzůru nohama obrácená RZ nečitelná? To také vtipálci rádi dělají.....
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil

mírně OT, ale týká se RZ. Je podle vašeho názoru vzůru nohama obrácená RZ nečitelná? To také vtipálci rádi dělají.....
Myslím, že to celkem naplňuje definici řízení vozidla, jehož tabulka registrační značky je zakryta, nečitelná nebo upravena anebo umístěna tak, že je znemožněna nebo podstatně ztížena její čitelnost
Číst vzhůru nohama je bezpochyby obtížnější, tím spíše pak pro lidi, kteří nosí uniformu MP.

Navíc to všechny ty OCR krámy od eltoda i úsekovky podle mě bez problémů přečtou. Takže instantní riziko a problém bez jakéhokoli benefitu.
IP zaznamenána

ipkis

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil

Cit.: pokud již u služebního vozidla provedl pečlivou prohlídku na začátku služby při přebírání vozidla a žádnou závadu neshledal, aby tak dále činil opakovaně před každým výjezdem

Já si nejsem 100% jistý, ale v jednom tom videu dokonce snad po olepení SPZ číhal na dvoře MP a kluci šli na službu (do auta) samozřejmě bez jakékoli kontroly.

Jsem rád, že to sem někdo dal, když jsem to tenkrát sledoval, tak mě moc zajímalo, jal se z toho budou kroutit.
Díky.
S.
IP zaznamenána

Jojoba

  • Příspěvků: 437
    • Zobrazit profil

Zdalipak to platí i pro obyčejného občana?
Myslím, že podobný nález se bude hodit i obyčejnému ovčanovi, až si zase zapomenu na RZ "parkovací" kartičku a ona větrem neupadne. Vše jsem zkontroloval, pak jsem přibrzdil u popelnic, ničeho jsem si nevšiml a nějaký bubák to tam ze srandy nandal - judikát zde.

Mě ten odkaz nejde otevřít ..... ?   Zajímal by mne. Díky.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil

Mě ten odkaz nejde otevřít ..... ?   Zajímal by mne. Díky.
To není žádný odkaz, to je fabulace budoucí obhajoby až se mi něco podobného stane. Judikát bude ten o kterém se tu bavíme.
IP zaznamenána