30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Překročení rychlosti na D1 ve zúžení-UnicamVELOCITY4-Humpolec chce vysokou hru  (Přečteno 1685 krát)

anonymniridic

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil

Zdravím,

někdy srpen 2020 mě změřili na D1 u Humpolce na úseku 104,95km a 82,13km. Překročení rychlosti bylo o 17km/h. Jako vždy, nechal jsem to být, následně při příkazu podal odpor a ejhle, tentokrát to nevyšlo, chtějí to dotáhnout až ke Krajskému úřadu Kraje Vysočina.

Nemáte někdo nějaký typ jak se vypořádat s paní Kosovou a všeobecně Humpolcem? Respektive asi krajem tady?

Všechny narážky co jsem našel na UnicamVELOCITY tak byly na verzi 3, tady mě načapala čtyřka...

https://www.camea.cz/data/files/UnicamVELOCITY4.pdf

Za jakoukoliv radu budu rád. Díky!
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil

Obavám se, že se jedná o game over. Problém je, že jste (podle odůvodnění) nevyužil možnosti sdělit identitu řidiče, takže SO to měl jednoduché - počkat 60 dní a vydat příkaz.

Pokud chcete, můžete se odvolat (dražší to už nebude) a aspoň trochu zaměstnáte úředníky. Co se argumentace v odvolání týče, moc mě toho bez znalosti spisu nenapadá a obávám se, že ani spis moc nepomůže.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil

Já bych se zaměřil na to, že ve skutečnosti měření neprovádí PČR, ale ŘSD, které měření za účelem výběru silniční daně provádět nesmí. Viz třeba https://www.policie.cz/clanek/zverejnene-informace-2021-mereni-usekove-rychlosti.aspx
IP zaznamenána

anonymniridic

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil

Díky,

našel jsem si nějaké judikatury, co trochu upravují § 79a zákona č. 361/2000 Sb. Dle zákona může měřit jen policie nebo obecní policie. Dle judikatury ovšem může policie někoho zplnomocnit aby měřil za ní (lol :D ) a následně oznamovat. Ovšem dle té stejné judikatury nesmí být záznamy zaznamenané touto soukromou společností (Zde ŘSD) jako důkaz ve správním řízení.

Polopaticky řečeno, půjdu si stoupnout na most nad D1 a budu nahrávat auta na kameru a pak budu oznamovat PČR nebo ouřadu, že tam někdo překročil rychlost - je to stejný případ jako ŘSD, jen k tomu provozují dálnici. Když se to povede, tak jsou vyhrané všechny přestupky všech tady :D
IP zaznamenána