30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Praha stacionar, ridic udan, neobeslan do DS, prikaz, odpor, predvolani.  (Přečteno 1770 krát)

Zetor

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil

Zdravím vespolek,
prosím zkušenější odbojáře o radu, fórum jsem celkem prolistoval, ale jsem v těhle vodách poprvé a tak jsem dost nejistej.

Firemním vozidlem byla na konci října překročena rychlost, firma udala jako ridiče prokuristu (mě), já byl údajně úřadem obeslán 2x na mou adresu, ale nikoliv do DS. Úřad na základě mé domnělé nekomunikace následně vystavil příkaz provozovateli => podán odpor a úřad předvolal zástupce firmy k jednání o přestupku.

Zatím jsem se nikdy takhle daleko nedostal a nejsem si jist, jak nejlépe použít to, že mi úřad nedoručoval do DS fyzické osoby. Jen čistě k prodloužení řízení, nebo se nabízí i jiná taktika?
Také by mě zajímalo, jestli může být problém, že tam půjdu za provozovatele já, když jsem zároveň udaný ridič, kterého se jim nepovedlo korektně kontaktovat?
Může se případně právnická osoba omluvit z jednání o přestupku? Nehodí se mi moc navržený termín.

Děkuji.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Praha stacionar, ridic udan, neobeslan do DS, prikaz, odpor, predvolani.
« Odpověď #1 kdy: 07 Července 2021, 21:50:56 »

Máte DS správného typu (FO, nikoli PFO)? Jakým způsobem probíhalo doručování poštou?
IP zaznamenána

Zetor

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Praha stacionar, ridic udan, neobeslan do DS, prikaz, odpor, predvolani.
« Odpověď #2 kdy: 07 Července 2021, 21:56:29 »

DS je FO a dopisy nikdo na poště nevyzvedl, vhozeny pak do schránky.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Praha stacionar, ridic udan, neobeslan do DS, prikaz, odpor, predvolani.
« Odpověď #3 kdy: 07 Července 2021, 22:06:57 »

To by mělo vést na šach-mat.

Jedna z možností:

Nechte se provozovatelem zmocnit k nahlížení do spisu a zajděte nahlédnout. Tím okamžikem Vám bude doručena nějaká ta výzva k podání vysvětlení (nebo co Vám to úřední parazit poslal). Na základě toho se ve stanovené lhůtě přiznáte, že jste řídil, ale ouha, parazit už na Vás nemůže. No a jelikož před zahájením sprdele nekontaktovali řidiče, budou muset správní řízení s provozovatelem zastavit.
IP zaznamenána

Zetor

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Praha stacionar, ridic udan, neobeslan do DS, prikaz, odpor, predvolani.
« Odpověď #4 kdy: 07 Července 2021, 23:16:51 »

Děkuji moc za rady. To zní dobře. Jsem prokurista, takže nahlížet do spisu mohu.  Je přímo u toho nahlížení potřeba něco vykonat? K tomu aktu doručení dojde pro úřad jen tím, že jsem tam byl a videl spis, nebo se to úřad dozví až následně, až se mu přiznám a uvedu, že mi nebylo doručeno do DS a přiznávám se tedy nyní, na základě toho co jsem viděl ve spise?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Praha stacionar, ridic udan, neobeslan do DS, prikaz, odpor, predvolani.
« Odpověď #5 kdy: 08 Července 2021, 03:11:02 »

Doručeno Vám bude dnem toho nahlédnutí do spisu. Od toho se budou odvíjet lhůty pro Vaši další akci. Pokud si nebudete jistý jak dál, anonymizujte spis a hoďte ho sem.
IP zaznamenána

Zetor

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Praha stacionar, ridic udan, neobeslan do DS, prikaz, odpor, predvolani.
« Odpověď #6 kdy: 12 Září 2021, 21:24:38 »

Výhra. Děkuji všem za ochotu. Náhlédl jsem do spisu => šach-mat. Řízení proti provozovateli bylo zastaveno.
IP zaznamenána