30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Kontroly restaurací  (Přečteno 3373 krát)

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Kontroly restaurací
« kdy: 07 Července 2021, 01:26:07 »

Kdo je podle současných opatření příslušný pro kontroly restauračních zařízení, resp. jejich zákazníků?

Láká mě poslat 106, kolik takových kontrol proběhlo v Praze. Vím jenom o těch několik pro televizi. Připomíná mi to kontroly DPF. Stále se o nich mluví, ale nikdo je nikdy neviděl.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Kontroly restaurací
« Odpověď #1 kdy: 07 Července 2021, 05:41:57 »

Krajská hygienická stanice, PČR.
IP zaznamenána

vita.nek

  • Příspěvků: 55
    • Zobrazit profil
Re:Kontroly restaurací
« Odpověď #2 kdy: 07 Července 2021, 11:23:49 »

Krajská hygienická stanice, PČR.

Skutečně je k tomu oprávněná PČR? Nemá jen poskytovat součinnost právě hygieně?
IP zaznamenána

mikky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 282
    • Zobrazit profil
Re:Kontroly restaurací
« Odpověď #3 kdy: 07 Července 2021, 12:29:59 »

Pokud je o adresáta žádosti 106, tak příslušná krajská hygienická stanice. PČR (afaik) sama o sobě ty kontroly dělat nemůže - mam pocit, že to dokonce někde přímo prohlásil soudruh policejní prezident.
IP zaznamenána
Je-li vám 35 a méně, jsme vrstevníci => budeme si tykat. Je-li vám více než 35, jsem pro vás děcko => můžete mi tykat.

lc81

  • Příspěvků: 738
    • Zobrazit profil
Re:Kontroly restaurací
« Odpověď #4 kdy: 07 Července 2021, 14:11:10 »

co jsem pochopil, tak pčr dělá součinnost, aby vznikl dost tlak z pozice moci, nic víc. ty tetky z hygi mají strach, aby jim štamgasti nevyťukali úsměv
IP zaznamenána

Halford

  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
Re:Kontroly restaurací
« Odpověď #5 kdy: 14 Července 2021, 08:49:24 »

Už jsem se v tom ztratil... Mam povinnost prokázat test/očkování  pracovníkovi hygieny na místě?
Pokud ano, co hrozí, pokud to neudělám?
IP zaznamenána

ipkis

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:Kontroly restaurací
« Odpověď #6 kdy: 14 Července 2021, 09:04:22 »

Podle mého názoru nemusíte nic říkat ani ukazovat, lze požadovat předání do správka.
Tam budou chtít asi prokázat očko/test v dané době.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 141
    • Zobrazit profil
Re:Kontroly restaurací
« Odpověď #7 kdy: 14 Července 2021, 09:32:51 »

Ale určitě můžete po pracovníkovi hygieny požadovat, aby se dostatečně hodnověrně prokázal, že je skutečně pracovníkem hygieny a pokud se odvolává na pandemický zákon, pak samozřejmě ať prokáže, že je tu vůbec nějaká epidemie, když po Vás chce Vaši zdravotní dokumentaci a že má vůbec k tomu oprávnění i z hlediska GDPR.
Nařízení nemá samozřejmě žádnou váhu a zákony a především Ústava nadále platí…
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Kontroly restaurací
« Odpověď #8 kdy: 14 Července 2021, 16:55:34 »

Mam povinnost prokázat test/očkování  pracovníkovi hygieny na místě? Pokud ano, co hrozí, pokud to neudělám?

Ale určitě můžete po pracovníkovi hygieny požadovat, aby se dostatečně hodnověrně prokázal, že je skutečně pracovníkem hygieny a pokud se odvolává na pandemický zákon, pak samozřejmě ať prokáže, že je tu vůbec nějaká epidemie, když po Vás chce Vaši zdravotní dokumentaci a že má vůbec k tomu oprávnění i z hlediska GDPR.
Nařízení nemá samozřejmě žádnou váhu a zákony a především Ústava nadále platí…

Počkejte, pokud se bavíme o nařízení MZDR 14601/2021-13/MIN/KAN MZDRX01G37NY tak podle něj máte v restauracích být schopen doložit, nikoliv doložit. Případné správní řízení by vám muselo klást za vinu, že jste v době kontroly nebyl schopen doložit, nikoliv že jste nedoložil. Nebo pokud od té doby vyšlo něco jiného, tak mé předchozí tvrzení už třeba neplatí.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 141
    • Zobrazit profil
Re:Kontroly restaurací
« Odpověď #9 kdy: 14 Července 2021, 17:06:50 »

mcsoap: zcela s Vámi souhlasím, ale proč hned se pinožit s nějakým slovíčkařením, když se bavíme o nařízení, které je již zrušeno?  ;D
http://www.nssoud.cz/files/SOUDNI_VYKON/2021/0008_9Ao__2100045S_20210702142316.pdf
Žalobu podávali Svobodní s Trikolorou, jestli se nepletu. A rozsudek byl vydán 2. července 2021…
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Kontroly restaurací
« Odpověď #10 kdy: 14 Července 2021, 19:31:58 »

Tak tak, myslim že v zásadě už bylo zrušený všechno, ne?
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Kontroly restaurací
« Odpověď #11 kdy: 15 Července 2021, 09:42:21 »

Tak tak, myslim že v zásadě už bylo zrušený všechno, ne?

Myslíte všechno jako co se týče restaurací, nebo všechno? Třeba MZDR 20599/2020-94/MIN/KAN ve vedlejším tématu je podle mě platné, leč mám výhrady k tomu jak je tam ta platnost definovaná. V tom se fakt nejde vyznat tvl, ty opatření maj desítky stran, jsou psané rádoby právním vypatlátorem a i tak nabízejí spoustu výkladů a mezer. Je to fakt šílený.
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:Kontroly restaurací
« Odpověď #12 kdy: 15 Července 2021, 10:28:48 »

Sokol v tomto rozhovoru pronesl něco ve smyslu, že prohlášení "Vašnosto, opravdu jsem se snažil v nařízeních vyznat, ale vážně jsem to nedal.", by mohla být funkční obrana v případném správku.

IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 999
    • Zobrazit profil
Re:Kontroly restaurací
« Odpověď #13 kdy: 15 Července 2021, 13:35:38 »

Já to celkem sleduju.
Ale už taky fakt nevím kde co, když se to mění co týden.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Kontroly restaurací
« Odpověď #14 kdy: 15 Července 2021, 22:29:33 »

Myslíte všechno jako co se týče restaurací, nebo všechno? Třeba MZDR 20599/2020-94/MIN/KAN ve vedlejším tématu je podle mě platné, leč mám výhrady k tomu jak je tam ta platnost definovaná. V tom se fakt nejde vyznat tvl, ty opatření maj desítky stran, jsou psané rádoby právním vypatlátorem a i tak nabízejí spoustu výkladů a mezer. Je to fakt šílený.
Todle je snad zrovna nějakej novej výmysl pacientů z léčebny, ty starší už ale byly zrušený snad všechny.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky