30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Praha - Brusnický tunel 70km/h prý byla 50km/h  (Přečteno 15087 krát)

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Brusnický tunel 70km/h prý byla 50km/h
« Odpověď #15 kdy: 23 Listopadu 2021, 14:03:04 »

Copak fyzická osoba s bydlištěm v USA musí žádat o povolení pobytu při návštěvě ??
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 300
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Brusnický tunel 70km/h prý byla 50km/h
« Odpověď #16 kdy: 23 Listopadu 2021, 14:21:36 »

I kdyby se to na CZ letištích registrovalo, mohl přicestovat do ČR odkudkoliv v rámci Schengenu a pochybuji, že tyto agendy budou sdílené v rámci EU.

Edit: Třeba letiště ve Vídni je pro mnohé v ČR dostupnější jak Ruzyně.
IP zaznamenána

Doggazz

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Brusnický tunel 70km/h prý byla 50km/h
« Odpověď #17 kdy: 23 Listopadu 2021, 14:38:34 »

Copak fyzická osoba s bydlištěm v USA musí žádat o povolení pobytu při návštěvě ??

Taky mi to nedává smysl  :D Leda, že by lustrovali nějaké záznamy z hraničních kontrol. Nicméně tady to asi jednoduše prokáže spis, ne? Jaký krok v rámci toho udělali, že došli k takovému závěru.
IP zaznamenána

Doggazz

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Brusnický tunel 70km/h prý byla 50km/h
« Odpověď #18 kdy: 26 Listopadu 2021, 23:08:06 »

Ještě mi došlo, že v době přestupku byl vlastně lockdown. Tudíž příchozí cizinci se asi někde registrovat museli, ne?
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Brusnický tunel 70km/h prý byla 50km/h
« Odpověď #19 kdy: 27 Listopadu 2021, 10:15:07 »

Podle toho článku by se měl do 3 dnů hlásit na cizinecké policii?
https://www.mvcr.cz/clanek/prijezd-do-cr-povinnosti-a-delka-pobytu.aspx
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Brusnický tunel 70km/h prý byla 50km/h
« Odpověď #20 kdy: 28 Listopadu 2021, 08:35:00 »

Pokud se ovšem nehlásil ubytovateli. A pochopitelně taky mohl onu povinnost nesplnit, to na schopnost řídit auto nemá vliv.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Brusnický tunel 70km/h prý byla 50km/h
« Odpověď #21 kdy: 28 Listopadu 2021, 18:34:35 »

On bude mít ten ubytovatel nejspíš obdobnou povinnost oznámit cizinecké policii ubytování cizince z třetí země, takže by se do nějakého jejich registru dostal i tak.

Pravděpodobně je tedy třeba nějak prokázat, že tu cizinec byl, když má úřad za prokázané, že tu nebyl, protože to není zaznamenáno v nějakém registru cizinecké policie?
IP zaznamenána

Doggazz

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Brusnický tunel 70km/h prý byla 50km/h
« Odpověď #22 kdy: 29 Listopadu 2021, 12:21:13 »

Nicméně, to všechno by měl prozradit spis, že? Stejně jako, že v příkaze uvádí, že mají patřičnou fotodokumentaci, že v dotčenou dobu byla v tunelu 50. Takže ukažte fotku, že v hodinu tu a tu, tam byla.
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 598
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Brusnický tunel 70km/h prý byla 50km/h
« Odpověď #23 kdy: 01 Prosince 2021, 12:02:19 »

Mně by tedy velice zajímal ten záznam o lustraci "v dostupných agendových evidencích" a pokud budete fotit spis, přimlouvám se za vystavení zde, neb je to cenný materiál.
Pokud to ve spisu nebude, jedná se o kreativně-odvážný úřad.
Jinak se domnívám, že k tomu, aby cizinec s adresou v USA zde pobýval, nemusí mít za určitých okolností vůbec žádné povolení k pobytu.
IP zaznamenána

ave007

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Brusnický tunel 70km/h prý byla 50km/h
« Odpověď #24 kdy: 10 Prosince 2021, 21:42:21 »

Ano. A až (pokud) něco dalšího přijde, tak to zkuste vyzvednout co nejpozději (ideálně poslední možný den) a anonymizovaně to hoďte sem. Na 99% to bude výzva k sdělení totožnosti řidiče. To bych ale řešil až to nastane.

Zdravím, tak dnes to přišlo.
Je do dopis, modrý pruh od magistrátu hl. města Prahy.
Bylo mi sděleno, že se mám jako provozovatel do 5 dnů podat vysvětlení k prověření došlého oznámení od orgánu Městské policie.

Je zde také napsáno, že v případě že nesdělím údaje potřebné k určení totožnosti řidiče, nebude v moci správního orgánu aby zjistil kdo byl v předmětné době a místě řidičem.
V takovém případě správní orgán bez dalšího šetření, ve smyslu zákona... o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich odloží věc přestupku.

Díky za info co dál.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Brusnický tunel 70km/h prý byla 50km/h
« Odpověď #25 kdy: 10 Prosince 2021, 22:35:50 »

Kdy se měl skutek stát?

Jsou v zásadě 2 varianty. Helmut a spolupracující řidič. To první je bezpečnější, ale imho to má menší šanci na úspěch. To druhé je spolehlivější, ale je potřeba si dát pozor, aby řidič zbytečně nepřišel k trestným bodům.

Citace
V takovém případě správní orgán bez dalšího šetření, ve smyslu zákona... o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich odloží věc přestupku.
Ano. Odloží přestupek překročení nějaké maximální povolené rychlosti nějakého pachatele-řidiče a začne stíhat provozovatele za to, že nezajistil, aby s jím provozovaným autem nebylo pácháno. Teď je vaše mise tomut zabránit, neboť správní orgán může provozovatele začít prznit pouze do jednoho roku od údajného spáchání. Jakmile uplyne 1 rok, na provozovatele nemůže, což je to, jak funguje strategie spolupracujícího řidiče.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

ave007

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Brusnický tunel 70km/h prý byla 50km/h
« Odpověď #26 kdy: 11 Prosince 2021, 09:33:27 »

Ahoj,
Skutek se stal 22.5.21.
Děkuji za radu. :)
IP zaznamenána

ave007

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Brusnický tunel 70km/h prý byla 50km/h
« Odpověď #27 kdy: 12 Prosince 2021, 18:28:05 »

Ahoj,
Skutek se stal 22.5.21.
Děkuji za radu. :)

22.5.21

máš teď radu co dál?
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Brusnický tunel 70km/h prý byla 50km/h
« Odpověď #28 kdy: 12 Prosince 2021, 22:28:39 »

Radu jsem vám napsal. Zvolíte buď Helmuta, nebo spolupracujícího řidiče. U varianty 2 je výhodnější, pokud jsou provozovatel a udaný řidič 2 rozdílné osoby/subjekty, ale není to nezbytně nutné.

Tu osobu na konci lhůty, kterou vám vyměřil MHMP, udáte. Nejdřív můžete udání (např. v PDF) poslat emailem na e-podatelnu MHMP, za  5 dní to samé datovkou, nebo podepsané doporučeným dopisem (pokud nemáte datovku).
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Brusnický tunel 70km/h prý byla 50km/h
« Odpověď #29 kdy: 21 Prosince 2021, 10:54:34 »

Vě věci byl úřadu na základě výzvy k podání vysvětlení sdělen řidič. Bohužel provozovatel zapomněl uvést své datum narození, tak snad to úřad přehlédne, nebo aktivuje § 37 odst. 3 dříve, než sprdelizuje. Předpokládám, že vzhledem k tomu, že se jedná o podání vysvětlení a nikoliv samovolné udání řidiče do lhůty 60 dnů od oznámení, tak by k nápravě případně vyzvat měl. O dalším vývoji budu informovat :D
« Poslední změna: 21 Prosince 2021, 11:05:46 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.