30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Praha - Brusnický tunel 70km/h prý byla 50km/h  (Přečteno 15086 krát)

ave007

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
[WIN] Praha - Brusnický tunel 70km/h prý byla 50km/h
« kdy: 23 Června 2021, 18:50:07 »

Zdravím všechny,

Při večerních hodinách jsem byl změřen "automatizovaným technickým prostředkem"
rychlostí jízdy 70km/h  kde prý bylo v místě nejvyšší dovolená rychlost 50 km/h.
Výzva odpustek činí 1000,-

Hledal jsem zde na webu doporučený postup jak v této situaci pokračovat ale našel jsem podobné situace staršího data (3-4rok zpět)
kde bylo ve zkratce doporučeno, že pokud se jedná o Prahu: ignor, poté když tak Helmut.
Toto je můj první post, tak se omlouvám, jestli postup je stále stejný a můj příspěvěk tedy zbytečný, ale rád si jakoukoliv radu rád vyslechnu. Děkuji.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Brusnický tunel 70km/h prý byla 50km/h
« Odpověď #1 kdy: 23 Června 2021, 20:49:44 »

Ignore pouze v případě, pokud se jedná o přestupek řešený Magistrátem (netuším, jestli úsekovka Brusnickém tunelu spadá pod MHMP, nebo nějakou MČ). Pokud se jedná o MČ, pak je vhodné do 60 dnů od doby, co se úřad o přestupku dozvěděl, udat buďto Helmuta, nebo spolupracujícího řidiče. Pokud výzva dorazila záhy po skutku, pak lze počítat 60 denní lhůtu ode dne, kdy se skutek stal. Pokud naopak přišla výzva x měsíců po skutku, udání lze doporučit zaslat v poslední den, který umožňuje výzva.

Helmut je miss or hit. Velmi mnoho úřadů už umí s touto praktikou velmi dobře vyjebat, nicméně stále lze narazit na úředníky, na které Helmut zafunguje bezchybně.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Brusnický tunel 70km/h prý byla 50km/h
« Odpověď #2 kdy: 23 Června 2021, 21:51:24 »

Pokud jde o dopis z MHMP (předpokládám), ignorovat. Kdysi jsem u tohoto tunelu používal Helmuty, nikdy se nic nestalo, pak jsem se na to vysral. Šlo možná o 50 případů, moje ale hlavně kamarádů. Nikdy nikdo nic neplatil.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 735
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Brusnický tunel 70km/h prý byla 50km/h
« Odpověď #3 kdy: 24 Června 2021, 05:33:23 »

okruh řeší někdy mč? měl jsem za to, že vždy mhmp. jinak za mně ignor, ale poslední zkušenost cca 2r stará
IP zaznamenána

ave007

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Brusnický tunel 70km/h prý byla 50km/h
« Odpověď #4 kdy: 25 Června 2021, 13:07:11 »

Ignore pouze v případě, pokud se jedná o přestupek řešený Magistrátem (netuším, jestli úsekovka Brusnickém tunelu spadá pod MHMP, nebo nějakou MČ). Pokud se jedná o MČ, pak je vhodné do 60 dnů od doby, co se úřad o přestupku dozvěděl, udat buďto Helmuta, nebo spolupracujícího řidiče. Pokud výzva dorazila záhy po skutku, pak lze počítat 60 denní lhůtu ode dne, kdy se skutek stal. Pokud naopak přišla výzva x měsíců po skutku, udání lze doporučit zaslat v poslední den, který umožňuje výzva.

Helmut je miss or hit. Velmi mnoho úřadů už umí s touto praktikou velmi dobře vyjebat, nicméně stále lze narazit na úředníky, na které Helmut zafunguje bezchybně.

Zdravím,
Ano odesílatel dopisu je Magistrár h.m. Prahy odbor dopravněsprávních čínností (PŘ)
Výzva mi byla doručena cca 30 dní od skutku, je zde také napsáno že částka (1000kč) je splatná 15 dní od  doručení této výzvy.
Takže doporučuješ ignorovat?
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Brusnický tunel 70km/h prý byla 50km/h
« Odpověď #5 kdy: 25 Června 2021, 13:19:41 »

Ano. A až (pokud) něco dalšího přijde, tak to zkuste vyzvednout co nejpozději (ideálně poslední možný den) a anonymizovaně to hoďte sem. Na 99% to bude výzva k sdělení totožnosti řidiče. To bych ale řešil až to nastane.
« Poslední změna: 25 Června 2021, 13:22:01 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

lc81

  • Příspěvků: 735
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Brusnický tunel 70km/h prý byla 50km/h
« Odpověď #6 kdy: 02 Července 2021, 09:14:42 »

nechci zakládat další téma, ale víte někdo o změně měření v tunelech? včera jsem je projel a jsou tam nové čáry, jiné. oč kráčí?
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 735
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Brusnický tunel 70km/h prý byla 50km/h
« Odpověď #7 kdy: 07 Července 2021, 10:21:34 »

a ještě dotaz, měří úsekáče oboustranně? např. na pražském okruhu jsou každou chvíli stažený pruhy do jedné roury. je to schopné měřit i ten přesměrovaný pruh, de facto v protisměru?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Brusnický tunel 70km/h prý byla 50km/h
« Odpověď #8 kdy: 08 Července 2021, 12:00:33 »

AFAIK ne. I kdyby to zařízení technicky umělo či by ho šlo operativně přenastavit, nebylo by takové měření v souladu s příslušným ověřením a schválením ČMI (a nechat si to schvalovat znovu kvůli dočasné uzavírce nikdo nebude). Ale berte s rezervou - ve věci inkasa silniční daně není nic nemožné.
IP zaznamenána

Doggazz

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Brusnický tunel 70km/h prý byla 50km/h
« Odpověď #9 kdy: 11 Října 2021, 10:30:07 »

Ahoj všem, mám stejný problém taktéž z června. Celou dobu 70, pak je někde 50 - radar a zase 70. Dopis doručen 31. srpna, ignor, dnes další psaní, ve kterém požadují vysvětlení nebo udání řidiče. Na můj vkus magoš nějak zrychlil. Co teď? Pokračovat v ignoru?
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Brusnický tunel 70km/h prý byla 50km/h
« Odpověď #10 kdy: 11 Října 2021, 10:43:06 »

Určitě neignorovat. Udat řidiče a využívat lhůt na maximum.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Doggazz

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Brusnický tunel 70km/h prý byla 50km/h
« Odpověď #11 kdy: 11 Října 2021, 12:36:30 »

Ahoj všem, mám stejný problém taktéž z června. Celou dobu 70, pak je někde 50 - radar a zase 70. Dopis doručen 31. srpna, ignor, dnes další psaní, ve kterém požadují vysvětlení nebo udání řidiče. Na můj vkus magoš nějak zrychlil. Co teď? Pokračovat v ignoru?

K tomu mě ještě napadá, neměl by někdo a nepůjčil by spolehlivého Helmuta?
IP zaznamenána

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Brusnický tunel 70km/h prý byla 50km/h
« Odpověď #12 kdy: 11 Října 2021, 13:21:26 »

V blance se dá krásně s tímhle operovat, respektivě žádal jsem o doplnění informace zda na značce byla 50 nebo 70 podpořeno nějakým logem ze systému, chvilku jsme se laškovali s úřednicí jak má zní dotaz na TSK (přeformulovala můj dotaz tak aby TSK nemuselo přiznat že data nemá nebo je nechce dát) až následně po další žádosti kdy jsem žádal o informace v podech přišlo info o zastavení řízení
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Brusnický tunel 70km/h prý byla 50km/h
« Odpověď #13 kdy: 11 Října 2021, 13:24:07 »

tomasmaladd > Jaké řízení? S řidičem, nebo provozovatelem? Jaké bylo odůvodnění? To, že se usnesením zastavilo řízení s udaným řidičem znamená, že můžou stíhat provozovatele z titulu objektivní odpovědnosti. Pokud tedy nebylo zastaveno pro nějaký jiný důvod, než že se skutek obviněnému nepodařilo prokázat...
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Doggazz

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Brusnický tunel 70km/h prý byla 50km/h
« Odpověď #14 kdy: 23 Listopadu 2021, 13:45:48 »

Tak jsem se po udání "Helmuta" dočkal Příkazu. Vůbec ho neobeslali, protože:

Provozovatel vozidla na tuto výzvu reagoval podáním ze dne bla bla bla, kde určil jako řidiče předmětného vozidla vozidla v rozhodné době fyzickou osobu s bydlištěm ve Spojených státech amerických. Správní orgán šetřil v dostupných agendových evidencích a zjistil, že sdělená fyzická osoba, jakožto cizinec, neměla na území ČR povolen žádný druh pobytu dle zákona o pobytu cizinců na území ČR.

To fakt ouřada zjišťuje skrze cizineckou policii nebo nějakou databázi, jestli tu ten cizinec byl nebo ne?
IP zaznamenána