30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: portály pro kamionovou dopravu  (Přečteno 1859 krát)

lc81

  • Příspěvků: 735
    • Zobrazit profil
portály pro kamionovou dopravu
« kdy: 22 Června 2021, 06:11:20 »

Zdravím!

Trochu OT, ale jelikož se tu pohybuje hodně lidí kolem aut, asi má někdo zkušenosti. Potřebujeme na firmě občas (3-4x ročně) kamionovou dopravu, vesměs CZ-SRN. Z dřívějška vím, že jsou různé databáze, ale zkušenosti s tím nemám a potřeboval bych něco jednoduchého (typu epoptavky nebo tak něco), tedy bez registrace, prostě zadat co, kdy, odkud, kam a mail, kam budou chodit nabídky. Žádné zdlouhavé registrace atd. Většinou to není zcela rychle, takže 1-2t předstih je. Ale zase to musí být spolehlivé, protože se koordinují celkem složité nakládky na konkrétní hodinu. Sice by se mi líbilo jezdit s 1-2 firmami, ale bohužel nakládky jsou rozprostřené po celé zemi a navíc zejména menší firmy nebudou mít nejspíše zrovna kapacitu v ten den a posunou o den to jen tak nelze (váže se na to obvykle jeřáb). Nejde mi úplně o cenu, +- pár % neřeším, ale mám to občas pořešit a nechci se s tím nějak moc babrat.

Máte s něčím takovým zkušenosti?

Díky

lc
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:portály pro kamionovou dopravu
« Odpověď #1 kdy: 22 Června 2021, 11:31:41 »

Idealně se domluvit s nějakým dopravcem- kamarádem, který je registrován na Raalu nebo Timocomu (na Raalu jich tam troufám si tvrdit 80%), aby Vám přepravu dle vašich požadavků zadal. Případné zajemce, kteří by měli zájem o realizaci přepravy stačí přesměrovat přímo na Vás a dohodnout se napřímo s dopravcem.  Raal neumožňuje do systému zadat telefonní číslo, které není uvedeno v profilu ( raalovem kodu) uživatele. Špatné by ovšem bylo, kdyby nebyla přeprava zaplacena, pak je to ovšem problém uživatele Raalu, neboť on je garantem úspěšné realizace  od  A do Z. To předpokládám nebude Váš problém.
V současné době se na Raalu objevuje stále více výrobních firem, které si  zaplatily licenci  na Raalu. Takové firmy máme jako dopravci rádi, dokážou nabídnout lepší ceny a díky tomu, že se vyhnou přeprodávačům  přeprav ve finále i ušetří. Spokojenost je na obou stranách. Při Vašem objemu přeprav se to ale zřejmě zřejmě nevyplatí.
 
 Kamarád ma kovovýrobu, realizuje cca 10 přeprav( resp. přikládek) ročně. A to, co nejsem schopen realizovat našimy vozidly, mu zadávám do nabídky a on se s případnými zájemci dohodne telefonicky osobně. Nevystupuji tedy jako překupník a handlíř s přepravami.
 
« Poslední změna: 22 Června 2021, 11:33:32 od Martin623 »
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:portály pro kamionovou dopravu
« Odpověď #2 kdy: 22 Června 2021, 12:03:39 »

Pokud nemáte, žádného známého ochotného dopravce kamaráda. Mohu Vám pak poskytnout nějaké kontakty na konkrétní dispečery a disponenty z velkých přepravních firem s kterými spolupracuji ( CS Cargo, Bohemia Cargo, Dachser, DHL a moře dalších) a ti Vám ušijí auto resp. menšího dopravce  přímo na míru. Můžete se klidně odkázat mým jménem. Zřejmě se Vás někdo ujme. Jsou motivování vyhledáváním nových přepravních možností. Pochopitelně cena bude někde jinde. Ve finále se pak Vaše přeprava stejně objeví v nabídce na Raalu s cenou -20%
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 735
    • Zobrazit profil
Re:portály pro kamionovou dopravu
« Odpověď #3 kdy: 22 Června 2021, 18:19:52 »

díky za info. raal vím, že existuje, toť vše. cena musí odpovídat reálu, ale je to jedno, zda je např. 28t nebo 31t, ale samozřejmě to nesmí být 50t. malé dopravce ve známostech mám, ale problém je, že když jezdí s 3 kamiony, nemají zrovna v ten termín volno-vím to tak týden až dva předem a logicky oni mi nebudou držet volné auto, až se něco naskytne. navíc ani nenakládáme na jednom místě, což je výhoda výrobních firem, ale různě po republice. takže i ten známý nepojede na nakládku 200km a pak zpátky na druhou stranu. ale máte pravdu, ťuknu ty velké, nějaké kontakty také mám, díky
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:portály pro kamionovou dopravu
« Odpověď #4 kdy: 23 Června 2021, 11:32:59 »

To je přesně ten problém, co řeším dnes a denně. Má xy strategických zákazníků na přímo, o které bych nerad přišel a samozřejmě bych nerad, aby musel poptávat dopravu někde jinde. Termíny nakládek mě avizují max. 4 dni dopředu a já tady  musím doslova uměle vymýšlet nějaké kraťasy tzv.komínovky nebo příhraničky (řidičům se to moc nelíbí- potřebují dietařit) , abych mu to auto mohl v termínu přistavit. Od toho jsou tady v lepším případě velké spedice anebo překupníčci, kteří mi s tím rádi a ochotně pomohou. Oni si logicky lížou tu smetanu, kterou si pořeší vlastními auty a do raalu posílají drobty nebo-li vejšupy, co jim padají od huby nebo volají smluvním dopravcům.
 Vaše jediná možnost je velká spedice, která  Vám tam pošle na termín vlastní auto nebo někoho smluvního  dle požadavků a nemusíte se o nic starat.
V tuto chvíli je situace taková, že dopravci tahají za delší kus provazu ( v raalu je teď 36 tis. přeprav- realně jich ale nebude ani polovina, protože jsou duplicitně) i tak je to letošní rekordní skore.
Dnes je do hodiny cca 10 telefonů, kdy někdo škemrá a já nemám, červenec a srpen to poklesne, ale bude zvýšená poptávka po 7,5t. a pak přijde mrtvý říjen až do půlky listopadu.
 Náš šéf dával také růzé nabídky na bezplatné servry -různé e-poptávky a buhví co ještě, ale to moc nefunguje.
Chodily nabídky typu: Potřebuji odstěhovat babičku autem s čelem do důchoďáku. To se dá pokud si chce šofér udělat o víkendu melouch nebráníme se tomu, prostě si zaplatí naftu a nějaké symbolické zápůjčné- jeho kšeft.

Ohledně cen tam je to +- srovnané. Ceny z raalu za celovozy  a je jedno jestli to je 8 paleta dodávka, solo 7,5t, solo 12t nebo návěs jsou na spodní hranici obvyklé kilometrové sazby a zaplaceno prostě z A do B a nájezd je tvůj boj.
Moje exportní kalkulace pro dobrého špeditéra nebo přímého zákazníka vypadá asi takto: dohodnuté nájezdové kilometry+ trasa+ 10-25%z trasy na  další přesun v zíávislosti na  cílovém směrováku, oblasti, země x kilometrová sazba pokud možno na horní hranici obvyklých cen. Jsou v Evropě mrtvá místa a jsou místa nabouchaná náklady ( např. Porúří). Dále jsou místa, kde vím, že někoho znám, kdo bude mít pěkný import náklad, takže mohu nabídnout dobrému zákazníkovi lepší exportní cenu.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:portály pro kamionovou dopravu
« Odpověď #5 kdy: 23 Června 2021, 19:03:41 »

Není eště teoretická jedna možnost, a sice pokaváď někdo na firmě by neměl C (C+E), tak si pučit auto, vodvézt a vrátit? Pučovny předpokládám na to jsou, no a pokud není vaší firemní obvyklou činností přeprava zboží či osob a je to nárazový (a navíc pro vaši vlastní činnost, ne pro zákazníka) nepotřebujete na to živnost, koncesi a kdoví co, zrovna tak řidič by neměl na jednorázový přejetí snad potřebovat profesák.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

lc81

  • Příspěvků: 735
    • Zobrazit profil
Re:portály pro kamionovou dopravu
« Odpověď #6 kdy: 23 Června 2021, 19:09:55 »

pouze teoretická. jsou to velké stroje, takže to chce šoféra, co má praxi a výbavu, hlavně dostatek kurtů, protiskluzových podložek. tedy normální kamion, občas dokonce podvalník a povolení překročení hmotnosti, někdy šírky, ale běžně normální vlek s plachtou, tam se to nafrká jeřábem a jede to pryč
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:portály pro kamionovou dopravu
« Odpověď #7 kdy: 23 Června 2021, 20:19:50 »

Tak serepetičky si dokážete asi koupit a mít na firmě. S povolením pro nadměrnej náklad je to ale hádám pro občasnýho řidiče horší.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek