Ukončené případy > Jízda na červenou, pásy, světla

[LOST] Jízda na červenou Praha 10/2020

(1/5) > >>

imperator_cz:
Dobrý den.

Snad nebude vadit když se připojím s velice podobnou záležitostí.

Vývoj případu, který řeší MHMP:

- 7.10.2020 přestupek jízda na červenou.
- 23.11.2020 výzva k úhradě určené částky 1500 - ignorováno
- 3.6.2021 výzva provozovateli k udání řidiče. Z toho vyplývá že Praha nepoužívá turbo
  provozovatel udal řidiče, který je bohužel shodný s provozovatelem. Nikdo jiný nebyl k dispozici, ale provozovatel doufal, že tím případ skončí
- 16.6.2021 řidič dostal do DS cosi od MHMP. Ještě není vyzvednuto, ale předpokládám že jde o výzvu k podání vysvětlení

Chtěl bych jako řidič i provozovatel poprosit o radu o nejlepším postupu  ;)
Chápu, že v případě odmítnutí podání vysvětlení řidičem to spadne na SPRDEL provozovatele.

Při procházení starších případů jsem nalezl doporučený postup aby se řidič při podání vysvětlení přiznal a později ve SŘ si přiznání rozmyslel, ale není mi zcela jasný další postup :-(
Můžete mě, prosím, trochu popostrčit správným směrem? Prekluze je za necelé 4 měsíce, což je poměrně dost. Zdá se mi, že v tomhle případě Praha reaguje nějak moc rychle.

Přikládám výzvu provozovateli na kterou jsem udal řidiče

Téma rozděleno. // Číkus

johncreek:

--- Citace ---Z toho vyplývá že Praha nepoužívá turbo
--- Konce citace ---
* Magistrát je asi jediný pražský úřad, který turbo nepoužívá. A je tím na tomto fóru všeobecně známý :)

Pokud je prekluze objektivní odpovědnosti (tedy výročí přestupku) za 4 měsíce, tak mi naopak přijde, že šance na výhru jsou docela velmi slušné.
To, co na vás čeká v DS bude na 99% příkaz. Nedává smysl, aby se úřad znovu ptal provozovatele=řidiče, jestli teda fakt řídil, když už jim jednou oznámil, že ano.

Využívejte lhůt na maximum. Vše si ověřujte na této kalkulačce lhůt. Rovněž používejte při každém podání § 37 odst. 4 zákona č. 500/2004 Sb., tzn. podání čiňte emailem bez podpisu a po 5 dnech pošlete shodný obsah datovkou. Akorát si radši pohlídejte, aby Vám od informačního systému podatelny přišlo potvrzení.

Přiznání netřeba rozmýšlet, stačí, aby se řidič již znovu nepřiznal.
Určitě bude na místě nějaká ta námitka podjatosti, případně i stížnost. Argumentace pak např. spatřením IZS ve zpětném zrcátku. Určitě si přejete nařídit ústní jednání. Jak asi chápete, váš cíl je zajistit, aby úřad nestihl zahájit řízení s provozovatelem a pak už je vám to vlastně jedno, vyvléknout se z toho jako řidič nebude problém, pokud nebude Vaše přiznání zprocesněno.

A asi by bylo na místě, aby nějaký dobrotivý moderátor vlákna opět oddělil, diskutovat o 2 případech v jednom vlákně je nesmysl :)

EDIT: Pokud tedy chcete konkrétní postup, tak vyčkejte a v poslední možný den otevřete DS. Tam bude pravděpodobně příkaz. Proti němu poslední možný den (viz. kalkulačka) podáte odpor emailem, za 5 dní potvrdíte datovkou. Pak se uvidí, co se z úřadu vyloupne.

imperator_cz:
Děkuji za odpověď. Dám vědět až otevřu datovku :-)

imperator_cz:
Dobrý den.

Tak v DS nebyl příkaz, ale informace o zahájení řízení a pozvánka na ústní jednání.
Je nějak cesta jak z toho ven?

Termín ústního jednání lze asi posunout, ale do prekluze ještě daleko (10/2021)

Chápu, že když ústní jednání neproběhne, tak se to vrátí provozovateli jako Sprdel. To je sice lepší než porce bodů za jízdu za jízdu červenou, ale i tak bych raději sponzoroval strýca v Mikulčicích než úředníky z MHMP :-)

Nikdo Nikdovič:
Naopak posun jednání, maximální využívání lhůt, seznámení se s podklady a pokud ukončí řízení tak odvolání by vám mohlo dopadnout.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi