30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Správní žaloba u přestupku za alkohol  (Přečteno 1390 krát)

jagdtiger

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Správní žaloba u přestupku za alkohol
« kdy: 18 Června 2021, 20:53:33 »

Dobrý večer,
naposled loni na podzim jsem tu ve svém vláknu řešil správní řízení týkající se alkoholu za volantem, po vleklém boji s úřadem ( přestupek se stal prakticky přesně před rokem) jsem dnes musel otevřít DS, kde už týden čekala zpráva od úřadu s předmětem rozhodnutí. Neměl jsem příliš velké naděje resp šanci již od počátku, kdy jsem udělal několik zásadních chyb. Jak vyplývá z předmětu - moje odvolání bylo zamítnuto, tedy je pravomocné prvoinstanční rozhodnutí 6 M bez řidičák a 5+1 tis pokuta. Čekal jsem pochopitelně, že je reálně vysoká pravděpodobnost prohry nicméně mě to stejně zasáhlo. Nehledě na nepravdivé skutečnosti v rozhodnutí a naprostém ignorování některých z bodů, jež jsem uváděl jako odůvodnění. Má pro mě význam “bojovat” dál a jít cestou správní žaloby? Vím, že otázka je zcela obecná a nespecifická, proto samozřejmě  počítám, že na dotaz doložím veškerou dokumentaci a spisový materiál. Jde m spíše o nějaké zkušenosti, nebo postřehy k situaci. Předem děkuji a všechny zdravím.

EDIT: přikládám původní vlákno : https://www.30kmh.cz/index.php?topic=9653.msg113123#msg113123
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Správní žaloba u přestupku za alkohol
« Odpověď #1 kdy: 18 Června 2021, 21:03:20 »

Nojo, akorát poslední, co v tom vlákně je, tak je předvolání na ÚJ a pak už dál tam nevidím nic. Bylo by dobré vidět, co bylo v odvolání a co bylo v rozhodnutí o něm.
IP zaznamenána

jagdtiger

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Správní žaloba u přestupku za alkohol
« Odpověď #2 kdy: 18 Června 2021, 21:14:58 »

Rozumím, vložil bych tedy anonymizované dokumenty do mého vlákna a poprosil bych pak o uzamčení, resp. přesunu do neveřejné sekce. Případně pokud je vhodnější možnost, samozřejmě provedu. Ještě jednou děkuji.

EDIT: provedeno
« Poslední změna: 18 Června 2021, 22:00:50 od jagdtiger »
IP zaznamenána