30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: rychlost - Kralupy nad Vltavou  (Přečteno 9426 krát)

flesh

  • Příspěvků: 52
    • Zobrazit profil
rychlost - Kralupy nad Vltavou
« kdy: 18 Června 2021, 13:38:55 »

Dobrý den
snad se ptám správně, ale řeším "přestupek" - překročení rychlosti o 20km/h v obci Nové Ouholice (Kralupy nad Vltavou). Přišla klasická výzva provozovateli, chtějí zaplatit, protože moje auto bylo dne 14. 4. vyfoceno "automatizovaným technickým prostředkem používaným bez obsluhy"

Určitě získám spis. Vzhledem k tomu, jak se vyhýbají jakékoliv formulaci prostředku, napadlo mě, zda se nejedná o ?rammer - "bradavici"? s obsluhou (kterou rádi označují jako bez, na to už je tu win, držel bych se návodu). Ale v obci je prý nainstalovaný nějaký pevný radar, takže to by bylo horší.

Pokud by výše určené nebylo možné, lze si nějak hrát s 250/2016 Sb. §76 1) k) tedy "Správní orgán, aniž řízení zahájí, věc usnesením odloží, jestliže nezjistí do 60 dnů od přijetí oznámení nebo ode dne, kdy se o přestupku dozvěděl, skutečnosti odůvodňující zahájení řízení proti určité osobě." Tedy vzhledem k tomu, že je to již 65 dnů (+ nějaké zdržení mé odpovědi), je možné udat sám sebe a pak je slušně upozornit na to, že už to má být dávno odložené?
Na jednu stranu to zní lákvě, na stranu ruhou to pošlapává celý ten bývalý sprdel a prodlužování lhůt... Je mi jasné, že přestupkové řízení jako takové začíná až sdělením obvinění, ale v té 250 je jasně napsáno ode dne, kdy se dozvěděl... I když pak by to tak asi dělal každý, že...

Omlouvám se za asi hloupou otázku, je jasné, že klíčové bude sehnání spisu.

A pak ještě jeden dotaz; pokud by jednání řidiče nějakého auta mělo za následek nehodu, tak za něj provozovatel neodpovídá, že? A všechny nehody přece není nutné hlásit na PČR, že?
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:rychlost - Kralupy nad Vltavou
« Odpověď #1 kdy: 18 Června 2021, 14:11:20 »

Akorát je povinnost sepsat záznam pro pojišťovnu u těch nehod do škody 100000 Kč.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:rychlost - Kralupy nad Vltavou
« Odpověď #2 kdy: 18 Června 2021, 17:03:59 »

Nové Ouholice = klasická úsekovka. 50.3011886N, 14.3152878E Nic neplatit, po spisu nepátrat, nic v něm není... udat Helmuta.
« Poslední změna: 18 Června 2021, 17:05:47 od Otto »
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:rychlost - Kralupy nad Vltavou
« Odpověď #3 kdy: 18 Června 2021, 20:52:17 »

Těch 60 dnů podle par. 76 odst. 1 pís. k není horní hranice pro odložení, ale spodní. Tedy SO musí 60 předstírat, že zjišťuje skutečnosti odůvodňující zahájení řízení proti určité osobě.

Záleží, co je Vaším cílem. Pokud přestupek provozovatele, tak nejjednodušší je nedělat nic. Pokud řešit přestupek řidiče, tak nejbezpečnější je provést nahlížení do spisu a v jeho průběhu udat řidiče. To proto, aby SO nemohl do spisu antedatovat odložení podle par. 76 odst. 1 pís. k, pokud ve spisu to odložení ještě mít nebude. V okamžiku, kdy bude mít SO udání řidiče, nemůže bez dalšího odložení podle par. 76 odst. 1 pís. k, protože skutečnosti směřující k určité osobě má najednou na stole.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:rychlost - Kralupy nad Vltavou
« Odpověď #4 kdy: 19 Června 2021, 15:09:05 »

Jelikož jsem místní, Nové Ouholioce jsem řešil sobě i jiným. Vždy jsem použil Helmuta z nejmenované jihoamerické země, jeho korespondenčku jsem udal na své adrese a nalepil jméno na schránku. Obeslali jej jen 1 x, Helmut odpověděl španělsky s tim, že neumí česky a že se za přestupek omlouvá. No a pak Helmut odjel domů, svatba, pohřeb nebo tak něco :-) už nevím. Další dopis už nebyl.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:rychlost - Kralupy nad Vltavou
« Odpověď #5 kdy: 19 Června 2021, 15:13:54 »

::::: Pokud řešit přestupek řidiče, tak nejbezpečnější je provést nahlížení do spisu a v jeho průběhu udat řidiče.

- řeší to Kralupy, tam jsou celkem líné lemry, nač si kazit den a ztrácet čas cestou na úřad...
IP zaznamenána

flesh

  • Příspěvků: 52
    • Zobrazit profil
Re:rychlost - Kralupy nad Vltavou
« Odpověď #6 kdy: 22 Června 2021, 13:03:48 »

Děkuji. O spis jsem už požádal a teď čekám, ale asi poprvé zkusím Helmuta. Nejsou tam nějaké problémy s vízy, cizineckou policií, vstupem do země, odjezdem atd?
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:rychlost - Kralupy nad Vltavou
« Odpověď #7 kdy: 22 Června 2021, 14:29:28 »

Helmuta je pochopitelne treba volit z takove zeme, ktera ma s nasi republikou (potazmo EU) bezvizovy styk alespon na nejakou dobu. Manual zde.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:rychlost - Kralupy nad Vltavou
« Odpověď #8 kdy: 22 Června 2021, 18:32:10 »

medved> Proč? Pokud se zde Helmut ocitl ilegálně, je to problém Helmuta a ne provozovatele.
IP zaznamenána

flesh

  • Příspěvků: 52
    • Zobrazit profil
Re:rychlost - Kralupy nad Vltavou
« Odpověď #9 kdy: 23 Července 2021, 07:36:41 »

No tak se nám to hýblo - možná... Na udané adrese Helmuta prý dnes ráno zvonil nějaký policajt... Samozřejmě Helmut byl v práci, takže neotevřel, ale jdu studovat další postup. Předpokládám, že se úřad bude snažit uhrát to na to, že se tam nikdo takový nezdržuje (byť má na schránce jméno) a Helmuta bych tedy měl instruovat, aby se dopisem přiznal, že?
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 598
    • Zobrazit profil
Re:rychlost - Kralupy nad Vltavou
« Odpověď #10 kdy: 25 Ledna 2022, 15:42:45 »

Dopadlo to nějak? Nebo se něco od té doby v Kralupech změnilo?
IP zaznamenána