30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] 2x překročení rychlosti, dá se vyhnout odebrání ŘP?  (Přečteno 7199 krát)

martinn

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:2x překročení rychlosti, dá se vyhnout odebrání ŘP?
« Odpověď #15 kdy: 21 Června 2021, 23:04:53 »

Nacionály souhlasí, policista k identifikaci použil číslo OP - tj. začerněno.
IP zaznamenána

martinn

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:2x překročení rychlosti, dá se vyhnout odebrání ŘP?
« Odpověď #16 kdy: 30 Července 2021, 16:04:56 »

Tak nakonec rozhodl úřad o mně beze mně... a to tak, že pokuta a zákaz řízení na 1měsíc... Na postě ležel doporučený dopis a dnes jsem jej vyzvedl, tedy již týden stejně šoféruji se zákazem (o kterém, jsem samozřejmě nevěděl, protože jsem myslel, že mě napřed pozvou).
Co navrhujete nyní? Jsem z toho trochu "vypleštěný", mám někam odevzdávat řidičák a pak jít na nějaké přezkoušení, nebo jak to chodí? Dá se i u takto krátkého trestu požádat o prominutí v polovině - lze to to vůbec stihnout?
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:2x překročení rychlosti, dá se vyhnout odebrání ŘP?
« Odpověď #17 kdy: 30 Července 2021, 16:12:39 »

Bylo to prvoinstanční rozhodnutí, nebo rozhodnutí od odvolacího orgánu?

Z vašeho popisu spíše dovozuji, že prvoinstanční. Domnívám se, že zákaz jste spíš neměl a spíše ho ani nemáte. Nepletu-li se, tak zákaz by se stal pravomocným až marným uplynutím odvolací lhůty. Navíc, lhůty začínají (většinou...) platit až ode dne následujícího po dni doručení. Pokud tedy na poště ležel dopis a současně nebyl doručen fikcí (což snad ani zkombinovat nejde), pak jste skoro určitě zákaz nemohl mít.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

martinn

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:2x překročení rychlosti, dá se vyhnout odebrání ŘP?
« Odpověď #18 kdy: 30 Července 2021, 16:19:11 »

Bylo to prvoinstanční rozhodnutí, nebo rozhodnutí od odvolacího orgánu?

Z vašeho popisu spíše dovozuji, že prvoinstanční. Domnívám se, že zákaz jste spíš neměl a spíše ho ani nemáte. Nepletu-li se, tak zákaz by se stal pravomocným až marným uplynutím odvolací lhůty. Navíc, lhůty začínají (většinou...) platit až ode dne následujícího po dni doručení. Pokud tedy na poště ležel dopis a současně nebyl doručen fikcí (což snad ani zkombinovat nejde), pak jste skoro určitě zákaz nemohl mít.

Přikládám co tedy to, co poštou došlo - toto je první stránka, na dalších stranách je hlavně popis toho přestupku a obecné "moudra" o tom, jak oni mají pravdu.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:2x překročení rychlosti, dá se vyhnout odebrání ŘP?
« Odpověď #19 kdy: 30 Července 2021, 16:24:22 »

Aha, tak to je teprve příkaz. Tak toto je zcela běžný a korektní postup, kdy se úřad pokusil věc vyřešit ve zrychleném řízení. Máte 8 dní ode dne následujícího po dni doručení na podání odporu. Odpor příkaz zruší a poběží plnohodnotné správní řízení. Pokuta jako taková se už zvýšit nemůže, akorát přibudou ještě náklady řízení ve výši 1000 Kč. Celková pokuta by tedy v případě prohry činila 4500 Kč. Je na Vás, jestli se vám do toho chce, šance určitě nebude k zahození. Taky hraje roli zákaz řízení, který (snad nešířím bludy) v případě prohry může začít platit třeba v prosinci.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

martinn

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:2x překročení rychlosti, dá se vyhnout odebrání ŘP?
« Odpověď #20 kdy: 30 Července 2021, 16:31:10 »

Aha, tak to je teprve příkaz. Tak toto je zcela běžný a korektní postup, kdy se úřad pokusil věc vyřešit ve zrychleném řízení. Máte 8 dní ode dne následujícího po dni doručení na podání odporu. Odpor příkaz zruší a poběží plnohodnotné správní řízení. Pokuta jako taková se už zvýšit nemůže, akorát přibudou ještě náklady řízení ve výši 1000 Kč. Celková pokuta by tedy v případě prohry činila 4500 Kč. Je na Vás, jestli se vám do toho chce, šance určitě nebude k zahození. Taky hraje roli zákaz řízení, který (snad nešířím bludy) v případě prohry může začít platit třeba v prosinci.

Popravdě o pokutu mi nejde, měřili v místě, kde je to takový chyták a já byl chycen, kdyby šlo jen o pokutu tak to vůbec neřeším. Jde mi o ten zákaz - řidičák potřebuji v práci a mám strach, aby když do toho začnu rýpat nakonec nebyl z měsíce rok. Jde mi tedy o to, jak to tak nějak "zakulatit" - abych z toho co nejlépe vyšel s tím řízením.
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:2x překročení rychlosti, dá se vyhnout odebrání ŘP?
« Odpověď #21 kdy: 30 Července 2021, 16:50:07 »

Horší to NIKDY být nemůže (vyjma soudu) takže směle do boje.  Měsíc je celkem ok ne? Po 14 dnech můžete žádat.... pokud to nevýjde.... z této situace bych si hlavu opravdu nedělal.
IP zaznamenána

martinn

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:2x překročení rychlosti, dá se vyhnout odebrání ŘP?
« Odpověď #22 kdy: 30 Července 2021, 17:06:13 »

Horší to NIKDY být nemůže (vyjma soudu) takže směle do boje.  Měsíc je celkem ok ne? Po 14 dnech můžete žádat.... pokud to nevýjde.... z této situace bych si hlavu opravdu nedělal.


Takže nyní mám 8 dní, na to poradit se a rozmyslet zda-li odpor podám? Mezitím řídit můžu/nemůžu? Když budu žádat po 14dnech, tak jak dlouho jim bude reálně trvat vyřízení- má někdo zkušenost? (aby to nebylo, třeba to, že o tom budou měsíc rozhodovat...).
Pokud odpor nepodám, platí tedy zákaz od kdy a do kdy? Řidičák tedy "odevzdávám" - mohu na kterémkoliv úřadě, nebo musím k nim? Po tom nanejvýš měsíci mě čeká pouze žádost o vrácení ŘP, psychotest a autoškolu musím jen pokud by to bylo více než 12měsíců ne?...
IP zaznamenána

drinkANDdrive

  • Příspěvků: 176
    • Zobrazit profil
Re:2x překročení rychlosti, dá se vyhnout odebrání ŘP?
« Odpověď #23 kdy: 30 Července 2021, 17:35:04 »

Ano, přesně tak. Pokud nic neuděláte, tak je zákaz řízení pravomocný a od toho momentu (nabytí právní moci, tzn. po těch osmi dnech - spoludiskutující upřesní, zda je to devátý nebo desátý den) řídit měsíc nemůžete. Zatím to nenabylo právní moci, takže zatím řídit můžete.

Vyřízení žádost o prominutí po 14 dnech je asi trochu zbytečné, zas tak rychle to zprocesovat nejspíš nezvládnou. Nicméně je to jeden dopis a ničemu to nevadí. A ano, pak stačí psychotesty a žádost o vrácení papírů.

Nicméně souhlasím s tím, co už tu bylo napsáno, a bez boje bych to nevzdával a podal odpor (bez odůvodnění). S trochou štěstí to vyhrajete (předpokladem je přečtení podobných příspěvků zde na fóru, není to zadarmo a není to vůbec jasná věc) a nebude z toho ani ten měsíc. Pokud ne, tak ten trest aspoň o pár měsíců pozdržíte a pocvičíte se ve vedení správního řízení.
IP zaznamenána

martinn

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:2x překročení rychlosti, dá se vyhnout odebrání ŘP?
« Odpověď #24 kdy: 30 Července 2021, 19:48:17 »

Ano, přesně tak. Pokud nic neuděláte, tak je zákaz řízení pravomocný a od toho momentu (nabytí právní moci, tzn. po těch osmi dnech - spoludiskutující upřesní, zda je to devátý nebo desátý den) řídit měsíc nemůžete. Zatím to nenabylo právní moci, takže zatím řídit můžete.

Vyřízení žádost o prominutí po 14 dnech je asi trochu zbytečné, zas tak rychle to zprocesovat nejspíš nezvládnou. Nicméně je to jeden dopis a ničemu to nevadí. A ano, pak stačí psychotesty a žádost o vrácení papírů.

Nicméně souhlasím s tím, co už tu bylo napsáno, a bez boje bych to nevzdával a podal odpor (bez odůvodnění). S trochou štěstí to vyhrajete (předpokladem je přečtení podobných příspěvků zde na fóru, není to zadarmo a není to vůbec jasná věc) a nebude z toho ani ten měsíc. Pokud ne, tak ten trest aspoň o pár měsíců pozdržíte a pocvičíte se ve vedení správního řízení.

Určitě jsou třeba i ty psychotesty? - mám za to, že to je při zákazu při více než 12měs.? Určitě se odvoláním nemůže trest zhoršit, například na více měsíců...?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:2x překročení rychlosti, dá se vyhnout odebrání ŘP?
« Odpověď #25 kdy: 30 Července 2021, 20:55:15 »

Psychotesty jsou potřeba při zákazu na 6 měsíců a více.

Odpor je určitě vhodné podat. Výjimka: Pokud Vám zákaz řízení nevadí teď, ale v budoucnu by to byla výrazně větší komplikace.
IP zaznamenána

AlBunda

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:2x překročení rychlosti, dá se vyhnout odebrání ŘP?
« Odpověď #26 kdy: 31 Července 2021, 09:58:00 »

Psychotesty skutečně nejsou třeba, viz příšpěvek od kolegy Čikuse.

Horší než 1m zákaz to již nebude, ve Vašem případě je ta nejhorší varianta = 1m zákaz a ihned po skončení zákazu si můžete vyzvednout odevzdaný řp na úřadě svého bydliště (v mém případě to dělali na počkání)

Pokud jste na řp existečně závislý a 1m zákazu by pro Vás mohl být likvidační s ohledem na zaměstnání, tak nebylo by od věci kontaktovat přímo úředníka ještě než nabyde příkaz právní moc aby se stihnul případně podat odpor, nejlépe osobně a ověřit jak to u něho funguje s případným upuštěním v 1/2 trestu, ideálně ho rovnou směřovat k tomu, že se přesně v 1/2 trestu (1/2 trestu + 1den) za ním zastavite a on vydá rozhodnutí o upuštění na počkání, pokud úřadem kde se přestupek projednává totožný s  úřadem kde budete mít řp v ´´zástavě´´, tak při dobré konstalaci můžete ještě tentýž den si řp vyzvednout a řidit (max rozpětí pár dní od rozhodnutí upuštění zbytku trestu). Na 2 týdny si vezmete v práci dovolenou a je vyřešeno..

S někým se lze takto domluvit, vím že v mém případě to úředník s lidmi co se nijak nebrání dělá, záleží kus od kusu. Dle toho jak se bude na toto tvářit bych se rozhodl zda bojovat či ne
V případě, že se na váš návrh nebude moc tvářit a  bude chtít žádost po 1/2 trestu poslal písemně, šel bych určitě do boje. Než dostanete rozhodnutí o upuštění a vyřídíte si vrácení řp, může zároveň již končit Váš trest, takže v případě boje nemáte vůbec co ztratit a třeba se povede řízení zastavit.

V případě boje, doporučuji konzultovat vše tady na foru.

« Poslední změna: 31 Července 2021, 17:37:05 od AlBunda »
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:2x překročení rychlosti, dá se vyhnout odebrání ŘP?
« Odpověď #27 kdy: 01 Srpna 2021, 21:29:28 »

a pak stačí, aby mu někde za zapomenutou 30 naměřili lehce přes 60 a je to rovnou
a s přihlédnutím k recidivě navrhne SO trest při horní hranici a nebude mít ani problém to nějak zdůvodnit...
ale každý si jistě zváží, zda se odpor vyplatí...
IP zaznamenána

AlBunda

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:2x překročení rychlosti, dá se vyhnout odebrání ŘP?
« Odpověď #28 kdy: 16 Srpna 2021, 20:07:01 »

Jaký je vývoj případu, podal jste odpor?

IP zaznamenána