30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] 2x překročení rychlosti, dá se vyhnout odebrání ŘP?  (Přečteno 7293 krát)

martinn

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil

Zdravím vás všechny, bohužel se mi povedlo před rokem (11 měsíci a 14dny) z kopce překročit ve městě rychlost o více než 20km no a bohužel, co čert nechtěl - tento týden se mi povedlo opět ve městě (na okruhu) při předjíždění to stejné, spěchal jsem v práci, chvilku jsem to nesledoval a už za mnou blikali - vím, že to je moje chyba. Nejsem nějaký pirát, ročně najedu i více než 50tis.km a jde o moje první přestupky, bohužel se mi to povedlo v těchto po sobě jdoucích 12 měsících.

Poprvé jsem na místě bez keců zaplatil pokutu a tím věc skončila, nyní jsme nic nedostal, jen mi řekli, že mě oznámí a protože to je v těch 12 měsících tak budu na magistrátu řešit odebrání ŘP. Samozřejmě počítám s tím, že pokutu zaplatím a vyhnout se tomu nechci. Existuje, ale možnost jak se vyhnout odebrání toho ŘP? Potřebuji jej dost nutně v zaměstnání a bez něj bych byl "nahraný"... myslíte, že je nějaká šance? Že když si třeba nasypu "popel na hlavu", budu souhlasit s nějakou nejvyšší sankcí tak se to obejde bez toho odebrání?  :(
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 921
    • Zobrazit profil
Re:2x překročení rychlosti, dá se vyhnout odebrání ŘP?
« Odpověď #1 kdy: 15 Června 2021, 19:19:41 »

V tomto pripade se - brano optikou toho druheho prekroceni rychlosti - asi zda byt ono prvni zaplaceni pokuty "na miste bez kecu" (za coz byste za beznych okolnosti zde urcite pochvalu nesklidil) pomerne proziravym tahem :-). Do konce "rocni podminky" Vam chybi 14 dni - to by melo jit uhrat bez ztraty RO.

Prvni dulezita vec (ve Vasem pripade opravdu kriticky dulezita) je: veskerou korespondenci od uradu (magistratu) prebirat posledni mozny den. Nenechat si nic predat postackou, ale nechat to ulozit na poste a vyzvednout si to az posledniho den ulozni doby. Ale nesmite postacce rict, ze to nechcete. Musite se ji vyhnout anebo, v nejhorsim, nenajit OP.

Az budete mit nejakou obsilku od uradu, nahrajte ji sem a pak se bude videt co dal.

Hlavne se nesnazte na magistrat telefonovat nebo chodit a "nejak to s nimi lidsky vyresit". Nevyresite nic, jim nejde o to, Vam pomoci. Jim jde o to, ulozit Vam pokutu a sebrat papiry.

edit: takze kazu bludy - omlouvam se.
« Poslední změna: 16 Června 2021, 07:16:16 od medved »
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:2x překročení rychlosti, dá se vyhnout odebrání ŘP?
« Odpověď #2 kdy: 15 Června 2021, 20:21:27 »

Možná se mýlím, ale tady jde o datum přestupku ne? Tzn nejde to oddálit....tato taktika jde použít při vybodování, ale nikoliv při sledovaném přestupku. Prosím případně mě opravte.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:2x překročení rychlosti, dá se vyhnout odebrání ŘP?
« Odpověď #3 kdy: 15 Června 2021, 20:51:31 »

medved> Naopak, to první zaplacení na místě bez keců byla zásadní chyba. Teď už je jediná možnost vyhrát ten druhý spor. Protože se to počítá od spáchání do spáchání, tak jak píše kolega dk.

Odkládání teď pomůže pouze tomu, aby došlo k odečtu bodů za ten minulý přestupek.

martinn> Pokud samozřejmě počítáte s tím, že pokutu zaplatíte, připravte se na nějakou dobu bez řidičáku. Nyní je to buď a nebo (zákaz řízení, pokuta, body a nebo vůbec nic).
IP zaznamenána

martinn

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:2x překročení rychlosti, dá se vyhnout odebrání ŘP?
« Odpověď #4 kdy: 15 Června 2021, 20:59:48 »

Doplním tedy, že poprvé jsem jel a PČR prováděla pod kopcem v krajnici měření, přičemž jsem byl lapen - tenkrát jsem neřešil, řekli si tuším 1000Kč.
Nyní jsem předjížděl na dvouproudé silnici kamion a vozidla v pravém pruhu a před nimi jela neoznačená Octavie, která mě následně zastavila.

Pokud jsem vše ze zákona správně pochopil, tak se počítá datum spáchání přestupku, tedy prodlení s převzetím pošty mi příliš nepomůže. S tím, že "lidský" a "rozumný" přístup při řešení nepomůže jsem tak nějak bohužel počítal, možná jen v tom, že by případná doba zákazu mohla být co nejkratší...  :-[
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:2x překročení rychlosti, dá se vyhnout odebrání ŘP?
« Odpověď #5 kdy: 15 Června 2021, 21:03:35 »

Neexistuje náhodou nějaký způsob velmi rychlé žádosti o prominutí trestu? Vím, že se běžně žádá po půlce trestu, nicméně nicméně dashcamer Plzeňská Jehlárenská v minulosti právě kvůli recidivě překročení kolem 20 kmh přišel na nějaké ty měsíce o ŘO, nicméně asi týden na to se na Instagramu chlubil, že mu trest byl již cca po týdnu prominut, neboť to žádost o opuštění odůvodnil potřebou ŘO k výkonu povolání. Nejsem do toho vůbec zabroušen, ale zdroj jsem na rychlo dohledal - zde. Možná by se tedy nabízela poněkud patolízalská možnost se zkusit s úředníkem "nějak domluvit", ale idk. Rozhodně nechci nikoho navádět ke kolaboraci s úřady, ale pokud by to znamenalo defacto ne-ztrátu ŘP....

Číkus > Aha, to jsem netušil. Děkuji za vysvětlení.
« Poslední změna: 15 Června 2021, 21:12:32 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:2x překročení rychlosti, dá se vyhnout odebrání ŘP?
« Odpověď #6 kdy: 15 Června 2021, 21:05:59 »

martinn> Buď to můžete vzdát a akceptovat zákaz řízení (a ano, spoluprací a nasypáním si popelu na hlavu můžete docílit kratšího zákazu) a nebo můžete bojovat. Pro začátek si pročtěte ukončené případy, ať máte trochu přehled, co lze nebo nelze dělat.

johncreek> To znamená, že dostal zákaz na jeden měsíc a po polovině mu zbytek trestu prominuli.
« Poslední změna: 15 Června 2021, 21:09:04 od Číkus »
IP zaznamenána

martinn

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:2x překročení rychlosti, dá se vyhnout odebrání ŘP?
« Odpověď #7 kdy: 15 Června 2021, 21:59:57 »

Tak na základě prostudování jiných diskuzí, vašich zkušeností a nakonec asi i přičtení svých zkušeností spolupráce s úředníky k dobrému výsledku nepovede.

Volal jsem s nějakou paní právničkou a ta mi radila, abych nyní počkal co vůbec od úřadu přijde, vyzvedl si to, došel tam a vyžádal si spis, který si mám ofotit a následně můžeme hledat nějaké procesní chyby, chybějící dokumenty, nejasnosti nebo rozmazané fotky a nekonzistentní výpovědi policistů - pokud by se něco našlo vedlo by to k tomu, že by se přestupek zneplatnil a tudíž není nyní co řešit a o řidičák bych nepřišel.

Takže nyní nezbývá než čekat? Ptám se trochu hloupě, ale já dostal první pokutu před tím rokem a toto jsem nikdy neřešil a nyní jsem z toho celý "vyjukaný". Jde mi navíc o poměrně dost, výpadek v práci si bohužel dovolit nemohu a tak nechci nic pokazit   :o
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:2x překročení rychlosti, dá se vyhnout odebrání ŘP?
« Odpověď #8 kdy: 15 Června 2021, 22:17:18 »

Nyní skutečně nezbývá, než čekat. A studovat podobné případy zde na fóru. (A trochu zapracovat na svém mindsetu...)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:2x překročení rychlosti, dá se vyhnout odebrání ŘP?
« Odpověď #9 kdy: 15 Června 2021, 22:20:27 »

Čekat, pokud nemáte datovou schránku, vyhýbat se poštovní doručovatelce a v případě, že Vás odchytí, nemít u sebe doklady. Studovat ukončená témata a také návody k příslušnému rychloměru.
IP zaznamenána

doctor

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:2x překročení rychlosti, dá se vyhnout odebrání ŘP?
« Odpověď #10 kdy: 20 Června 2021, 23:01:08 »

Jeste pro uplnost, je to moznost pokusit se zrusit ten prvni blok, ale to se obavam, ze je temer nemozne. Na prezkumne rizeni je pozde a ostatni moznosti asi bez sance. Tady je metodika MVCR ohledne vad pokutovych bloku:
https://www.mvcr.cz/soubor/metodicke-doporuceni-vady-prikazovych-bloku-jejich-dusledky-a-jejich-mozna-naprava.aspx
Ale asi byste musel mit sakra stesti, aby slo neco z toho pouzit :-(
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:2x překročení rychlosti, dá se vyhnout odebrání ŘP?
« Odpověď #11 kdy: 20 Června 2021, 23:45:26 »

Dovolím si doplnit kolegu doctor: Přibližně každý pátý blok má (čistě empiricky) nějakou vadu. V mezičase doporučuji místo čekání dohledat blok o uložení pokuty za ten rok starý skutek, příp. si vyžádat jeho kopii.
IP zaznamenána

martinn

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:2x překročení rychlosti, dá se vyhnout odebrání ŘP?
« Odpověď #12 kdy: 21 Června 2021, 22:56:15 »

Blok jsem si tenkrát vyfotil a povedlo se mi fotku nyní dohledat. Podle vámi přiloženého "návodu" jsem nedošel k nějakým zjevným nedostatkům v pokutovém bloku.
« Poslední změna: 21 Června 2021, 23:01:12 od martinn »
IP zaznamenána

doctor

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:2x překročení rychlosti, dá se vyhnout odebrání ŘP?
« Odpověď #13 kdy: 21 Června 2021, 23:01:38 »

Dejte sem tu fotku, treba nekoho neco napadne. I kdyz se obavam, ze by to byla velka nahoda a stesti...
IP zaznamenána

martinn

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:2x překročení rychlosti, dá se vyhnout odebrání ŘP?
« Odpověď #14 kdy: 21 Června 2021, 23:03:06 »

Dejte sem tu fotku, treba nekoho neco napadne. I kdyz se obavam, ze by to byla velka nahoda a stesti...
Již přidáno - to by byla no...
« Poslední změna: 21 Června 2021, 23:05:46 od martinn »
IP zaznamenána