30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Po foto a udaní řidiče (muže),MHMP tvrdí, že řidila žena!!!a dale chtějí pokutu!  (Přečteno 35325 krát)

Curamrda

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil

no a to nestačí že napíše že pro ně je dukaz fotka z radaru? mě nejvíc vytáčí že prostě nějaká blbka řekne že to je ženska...a tim je to vyřešene, i když se proti tomu ohradim...
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil

Miroslave, Vy asi nejste ženatej, jinak by jste se tak nedivil.  ;D
Pro naše borce bude otázkou cti to v odvolání rozsekat, aby se to už nedalo složit. 
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

no a to nestačí že napíše že pro ně je dukaz fotka z radaru?

Kolegové mě prosím kontrolují jestli nemám někde chybu:

Úřad nemůže tahat důkazy jak králíky z klobouku.. co jsou důkazy a jak probíhá dokazování je rozsáhle popsané ve správním řádu.
Pro nás je důležitý §51 odst. 3:
Citace
O provádění důkazů mimo ústní jednání musí být účastníci včas vyrozuměni, nehrozí-li nebezpečí z prodlení. Tuto povinnost nemá správní orgán vůči účastníkovi, který se vzdal práva účasti při dokazování.
A důkaz pomocí fotky je formálně "provedení důkazu listinou" a §53 odst. 6 říká:
Citace
O provedení důkazu listinou se učiní záznam do spisu. Za přítomnosti účastníků nebo zúčastněných osob, anebo účastní-li se úkonu veřejnost, se důkaz listinou provede tak, že se listina přečte nebo sdělí její obsah.

Normálně úřad nařídí ústní jednání a důkazy provede tam a tím to má vyřízené.
Ale tady nebylo ani ústní jednání ani žádná informace o provádění důkazů.
Ani jsem ve spisu neviděl žádnou poznámku o provedení důkazů.

Úřad formálně podle správního řádu žádné důkazy neprovedl.
IP zaznamenána

Curamrda

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil

Miroslave, Vy asi nejste ženatej, jinak by jste se tak nedivil.  ;D

svatá pravda :) odvolání je sepsáno. a musím říct že je dokonalé a pravdivé. Vystihuje přesně chyby, které nelze popřít tak jsem zvědavý co bude dál. Škoda, že nejde pí Kratochv.nějak potrestat :(
« Poslední změna: 07 Března 2015, 19:21:42 od Curamrda »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

Jde podat stížnost.
Dalo by se o tom uvažovat protože ten výkon při vedení řízení je nepochopitelný. Na to že úředníci dělají povinně zkoušky ze správního řádu.

Ale v potrestání bych moc nedoufal.. spíš to nějak okecají.
IP zaznamenána

Curamrda

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil

Jde podat stížnost.
Dalo by se o tom uvažovat protože ten výkon při vedení řízení je nepochopitelný. Na to že úředníci dělají povinně zkoušky ze správního řádu.

Ale v potrestání bych moc nedoufal.. spíš to nějak okecají.

ale pro tu legraci bych to udelal :) kazdopadne zatim prislo pouze potvrzeni ze odvolani bylo predano na Ministerstvo dopravy...ale to se asi do srpna nestihne :(
IP zaznamenána

J0HN3C

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil

Dobrý den,

Dovolím si navázat v tomhle vlákně, protože vím o jednom podobném případu.
Jde o rychlost, automatizované zařízení, překročení v obci o 20. Na základě výzvy úředníka k určení totožnosti řidiče bylo úřadu odpovězeno a poskytnuta totožnost Stiga, který řídil vozidlo v době domnělého přestupku včetně ověřené kontaktní adresy.
Na první pohled se jméno osoby může jevit jako ženského původu, ale příjmení je německé, tedy nepřechýlené a zadruhé, nikdo nikde nepsal, jestli se jedná o muže či ženu. Sama osoba se často může cítit býti něčím jiným, než byste podle vnějších znaků řekli.
Ať už je to jak chce, úřad poslal stejnou výzvu znovu s tím, že "na fotodokumentaci je zaznamenáno v.u. vozidlo, jež řídí muž". Na vyjádření je opět 5 dnů. Žádost o spis se podle mě zpracovat nestihne, zvlášť když už tato výzva byla doručena.
Schránka na které Stig sedí je kontrolovaná a nic do ní nepřišlo.
Jak může být někdo tak necitlivý a jen podle fotky z radaru tvrdit, že tvář na obrázku je muž nebo žena bez dalších informaci?

Jsou s tím nějaké další zkušenosti prosím? Je radno odvolat se na první vyjádření s tím, že totožnost byla poskytnuta a domněnku úřadu nelze bez patřičných důkazů ověřit?

Děkuji
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 509
    • Zobrazit profil

Já bych jim poslal úplně to samé co předtím. Na jejich poznámku o pohlaví bych vůbec nereagoval. Ať se s tím poperou. :)
« Poslední změna: 30 Září 2016, 11:59:52 od iWarp »
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil

Já bych jim poslal vyjádření:

Správní orgáne,
požadované informace jsem již poskytl v předchozím podání ze dne (doplnit datum). Necítím potřebu toto podání opakovat a trvám na dříve poskytnutých údajích.
Sprostý provozovatel
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil

Nejlépe neposílat vůbec nic. Už jsi jim k tomu svoje řekl a pokud s tím mají problém, tak je to jejich problém, ne?
IP zaznamenána

J0HN3C

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil

Součástí této aktuální výzvy je i poučení o možném postihu za bezdůvodné odmítnutí. Já vím, že to tam je jako součást nějakého mustru. Přecijen... jsem férový a jde o bezpečnost nás všech na silnicích.

Takže to vidím na odpověď, kde slušně vysvětlím, že informace poskytnuté jsou stále platné.
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 509
    • Zobrazit profil

Mi prostě přijde nejlepší zachovat komunikační minimum, sdělovat jen to co musím, klidně i opakovaně do zblbnutí, nic navíc nevysvětlovat a mít tak nějak jejich pohlavní problémy na háku. Proto bych volil metodu Copy-Enter. :)
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

J0HN3C

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil

A máte recht, dyť je stejně pátek...  :P
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil

Když už vyhazují peníze daňových poplatníků, tak by v rámci korespondence mohli pomoci s kvízovou otázkou zda podle jejich názoru řídila žena či muž ?
https://cs.wikipedia.org/wiki/Conchita_Wurst
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil

Dle sdělení od Curamrda: WIN.
IP zaznamenána