30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Zastaven za zákazem vjezdu  (Přečteno 3902 krát)

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Zastaven za zákazem vjezdu
« Odpověď #15 kdy: 27 Května 2021, 11:50:38 »

10. den proto, protože po 10. dni nastává fikce doručení (jeli doručováno správně). Tzn. právo na dopis nahlíží jako na doručený, třebaže fakticky nebyl a ode dne, kdy nastala fikce, se počítají lhůty (např. na odvolání, odpor..).

Strategie s vložením a nafocením může fungovat, ale má to 2 háčky:
1) Úřad to nemusí poslat v režimu "Hodit do schránky", tzn. dopis by se vrátil úřadu a vy byste se k němu nedostal. K obsahu byste se pak mohl dostat jedině nahlédnutím do spisu.
2) Občas se stává, že ono vhození do schránky trvá poště třeba i 5 dní. Tzn. 1.1 nastane fikce doručení a pošťačka ho vhodní třeba 5. nebo 6.. Lhůta (třeba) na odpor se ale počítá už ode dne následujícího po dni doručení, tedy od 2.1. a vy budete ukrácen o několik dní třeba na rozhodování.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

hamhamhorse

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Zastaven za zákazem vjezdu
« Odpověď #16 kdy: 12 Července 2021, 17:31:31 »

Můžeme to hodit do soukromého režimu ?  :)
IP zaznamenána

hamhamhorse

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Zastaven za zákazem vjezdu
« Odpověď #17 kdy: 13 Července 2021, 14:06:52 »

Děkuji za přesunití do soukromého režimu.

Tak dopis mi nakonec byl vložen do schránky když jsem byl v zahraničí, nebyl nikdo kdo by mi dopis vyzvednul a taky bych nestihl vyřídit tu kartičku od české pošty bez které to nejde :-/.

Bylo to "Vyrozumění o provedení dokazování mimo ústní jednání.", ze zahraničí jsem ješte abych stihl lhůtu ze své podnikatelské datové schránky odeslal žádost o ústní jednání na kterou mi odpověděli a jednání je naplánováno na pátek

Bohužel jsem zatím ale neviděl obsah spisu.

Moje představa je že řeknu že jsem do vesnice přijel po polní cestě, přece to nebudu celé objíždet když se tam chci zastavit za kamarádem a z vesnice pak dál pokračoval po silnici, tudíž jsem žádný zákaz vjezdu neprojel.
Nevím kolik toho víc budou chtít slyšet, a předpokládám že více detailů nemusím poskytovat, a je míč na jejich straně dokázat že tomu tak nebylo?

Jakou by jste zvolili taktiku vy? Myslíte že to má šanci na úspěch?
IP zaznamenána

hamhamhorse

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Zastaven za zákazem vjezdu
« Odpověď #18 kdy: 29 Července 2021, 18:44:27 »

Tak řízení zastaveno.

Byl jsem na ústním jednání před kterým jsem nakoukl do spisu a v něm prakticky nic nebylo, jen fotka zákazu na začátku cesty a fotka zákazu na konci.
Tak jsem řekl že jsem vyjížděl z osady a při výjezdu na cestu byl zákaz napravo tak jsem se vydal doleva kde žádný zákaz nebyl a tam mě zastavili.

To jestli byly zákazy z osady nebo z jiných bočních cest nikde nebylo, tím pádem podle presumpce neviny neměli jak to dokázat (jak to bylo napsáno v usnesení o zastavení řízení)

Děkuji všem za rady, byla to super zkušenost ;)
IP zaznamenána