30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Praha 10 Příkaz za zeleň  (Přečteno 10451 krát)

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
[WIN] Praha 10 Příkaz za zeleň
« kdy: 01 Června 2021, 00:00:55 »

Ahoj, dostala se mi do rukou možnost pomoci jednomu nešťastníkovi, co parkovat kdesi na trávě. Ačkoliv jsem si doposud myslel, že tuto banální agendu ovládám, to co nyní čtu mě uvedlo v úžas.

Fakta:
- Provozovatelce přišel rovnou příkaz
- Nepřebrala ho provozovatelka, nýbrž osoba blízká (na toto ale obviněná nechce příliš hrát)
- Příkaz nenabyl právní moci, ještě je čas na odpor, nicméně peníze byly již odeslány (toto by neměl být problém, ne?)
- Obviněná provozovatelka byla uznána vinnou tím, že úmyslně zaparkovala auto na zeleni
- SO označil obviněnou za řidiče, ale bez důkazu, žádné podání vysvětlení prý nepředcházelo, přišel prostě rovnou tento příkaz

Protože se nejedná o úplně standardní zábor, ale zábor ve smyslu pražské vyhlášky, což jsem nikdy neřešil, táži se - je zde stále takřka 100% šance na WIN? Obviněná je nakloněna boji, ale pouze pokud šance nestojí pouze na doufání v prekluzi. Vím, že tu nedávno byl případ, kdy nějaký pražský úředník označil provozovatele za řidiče a urputně se to snažil uhrát..

Děkuji!
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Praha 10 Příkaz za zeleň
« Odpověď #1 kdy: 01 Června 2021, 00:08:31 »

Podat odpor, pokud nebyla řidička přistižena při činu, je to předem vyhrané.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Praha 10 Příkaz za zeleň
« Odpověď #2 kdy: 01 Června 2021, 00:12:02 »

Obviněná si přeje již v odporu argumentovat důkazní nouzi/absencí důkazů - chtějí to mít z krku asap. Já sám bych samozřejmě argumentoval až v běhu SŘ, ale pro ně to není fun-game :D Může si tím v současné době nějak uškodit?
« Poslední změna: 01 Června 2021, 00:13:59 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Praha 10 Příkaz za zeleň
« Odpověď #3 kdy: 01 Června 2021, 00:19:43 »

Pokud nemá v zájmu se kočkovat a chce to co nejrychleji ukončit, ve věci porušení vyhlášky si tím uškodit nemůže. Obecně si ale uškodit může, viz níže.

Existuje zde šance, že to následně překvalifikují na přestupek dle ZPPK a tam už je možné zkoušet sprdel. Samozřejmě se pak nabízí, aby na případnou sprdení výzvu udala sebe sama a zkusila funkčnost ne bis in idem.

Pracnější ale jistější cestou je tedy protahovat správní řízení o přestupku proti vyhlášce co nejdéle. Třeba (zejména) i tím, že jí nebyl příkaz doručen. Záleží také na tam, kdy cca mělo k přestupku dojít.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Praha 10 Příkaz za zeleň
« Odpověď #4 kdy: 01 Června 2021, 00:29:01 »

Plně chápu Vaší pointu, nicméně zde je fakt silný nezájem se kočkovat. Kdyby došlo k překvalifikování, nechám udat sebe, ale tady to byla dosti obvious zeleň :D Navíc při překvalifikování by to bylo furt levnější, než v případě 2 litrů za zeleň.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Praha 10 Příkaz za zeleň
« Odpověď #5 kdy: 01 Června 2021, 00:32:56 »

Aby ta zeleň nebyla silniční vegetací (to zjistíte v pasportu komunikací). Levnější to být může a nemusí.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Praha 10 Příkaz za zeleň
« Odpověď #6 kdy: 01 Června 2021, 00:42:46 »

Praha afaik nemá dostupný online pasport, musel bych žádat přes InfZ. Vegetace je ale furt přestupek ve smyslu 125c 1) (k), ne snad? Takže by to bylo při nejhorším stejně drahé jako teď.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Praha 10 Příkaz za zeleň
« Odpověď #7 kdy: 01 Června 2021, 00:47:33 »

Také mám za to, že není dostupný online. Přestupek dle § 125c(1)(k) je při nejhorším případě za 2500 + 1000 (nepředpokládám, že by byl použit znalec).
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Praha 10 Příkaz za zeleň
« Odpověď #8 kdy: 02 Června 2021, 00:16:26 »

Byl podán odpor s PM na osobu, se kterou komunikuji. Bohužel jsem již přišel k hotové věci a odpor oné osobě psal nějaký facebookový právník amatér (ještě mnohem větší, než já :D), takže se tam vystřílela i nějaká věcná argumentace do případného odvolání + celé je to takové kostrbaté. Ale jako projev vůle je to zcela dostačující. Tak snad to bude EZ win :D
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Praha 10 Příkaz za zeleň
« Odpověď #9 kdy: 04 Června 2021, 14:08:38 »

Přesně stejný blábol jsem od Prahy 10 dostal už několikrát, vždycky jsem napsal akorát podávám odpor proti příkazu číslo jebací, nic víc a tím to vždycky skončilo.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Praha 10 Příkaz za zeleň
« Odpověď #10 kdy: 06 Června 2021, 13:07:56 »

Přesně stejný blábol jsem od Prahy 10 dostal už několikrát, vždycky jsem napsal akorát podávám odpor proti příkazu číslo jebací, nic víc a tím to vždycky skončilo.

Tady je to ještě malinko zajímavější v tom, že úřadu byly zaslány peníze, ale byl zaslán i odpor :D Takže absolutní nečinnost nepřipadá snad v úvahu :D
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Praha 10 Příkaz za zeleň
« Odpověď #11 kdy: 08 Června 2021, 11:20:21 »

Přišlo předvolání (druhou stranu s poučením nezveřejňuji) :D Co navrhujete? Lidi, se kterými to řeším jsou samozřejmě strašně vyděšení ze 100 tisícové pokuty a jen s těží jim vysvětluji, že ničeho takového se bát nemusí.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Praha 10 Příkaz za zeleň
« Odpověď #12 kdy: 08 Června 2021, 11:24:05 »

To se fakt bát nemusí. Pokuta udělené příkazem se již zvyšovat nemůže.

Navrhuji se na ÚJ dostavit (klidně v zastoupení) a orgánovi sdělit, kdo na místě zaparkoval.

Také máte možnost se z ÚJ omluvit jen a pouze prezenční formou?
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Praha 10 Příkaz za zeleň
« Odpověď #13 kdy: 08 Června 2021, 11:29:46 »

Nebylo by spíše lepší prostě setrvávat na tom, že obviněná auto neparkovala, což jest pravdou, a že o tom úřad nemá jediný důkaz? Oni skutečně nejsou nakloněni nějakému kočkování.

Jinak oni se spíše bojí pokuty za nedostavení se, než zvýšení trestu :D O právu na pasivitu v řízení a praktické nevymahatelnosti sankce udělené za nedostavení se na ÚJ mně říkat nemusíte, ale jim se to nějak nezdá ;D

EDIT: Ano, omluvit se má osobním oznámením na adrese :D
EDIT2: Ačkoliv je příkaz zrušen, tak úřad stále drží zaslané 2 tisíce; obviněná by ráda zpátky svoje 2 tisíce. Má smysl zaslat nějakou méně formální žádost o navrácení?
« Poslední změna: 08 Června 2021, 11:56:39 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Praha 10 Příkaz za zeleň
« Odpověď #14 kdy: 08 Června 2021, 11:53:50 »

Oba postupy povedou k zastavení řízení s aktuální obviněnou. Ale mám za to že když bude mít parazit předhozeného dalšího řidiče (klidně se toho ujmu), snižuje se šance, že se to za ní ještě někdy vrátí jako sprdelní výzva.
IP zaznamenána