30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: DrugWipe 5SP a policie  (Přečteno 9025 krát)

now

  • Příspěvků: 243
    • Zobrazit profil
DrugWipe 5SP a policie
« kdy: 25 Května 2021, 18:13:37 »

Na základě osobní zkušenosti, jsem se začal zajímat o podmínky testování na drogy a vůbec, jak to u policie chodí a funguje prakticky.
Jen v rychlosti. Měl jsem zábavný podvečer s 5ti policajty z PMJ Praha. Jako již klasicky, vstupovali do občanskoprávního sporu a další, kdy jednání dvou z nich bylo natolik "divné", že jsem pojal podezření, že mohou být pod vlivem alkoholu ale spíše drog. Takže jsme zavolal na linku 158, a asi hodinu jsme čekali na příjezd kontrolního orgánu. Při čekání, si hlavní podezřelý policajt sednul do auta, vytáhnul krabičku s neznámou látkou a orálně ji užil.
Přijel velice tlustý policajt z obl. ředitelství Praha II. Sdělil jsem mu, že mám videozáznam dokazující toto velice závažné podezření a že jeden policajt užil s vědomím budoucího testu na alkohol a drogy neznámou látku. Musel jsme jej hodně tlačit, aby se o to vůbec zajímal, padalo tam dokonce "jménem zákona odejděte" a podobné perly. Samozřejmě že látku nezajistil.
Dále jsem mu sdělil, že nijak nechci narušovat či ovlivňovat jeho služební úkon, že pouze chci dohlédnout na regulérnost testů. Na to mi sdělil:
- budete přes cestu daleko od sl. Transporteru (min. 7m) kdy se za něj schovali
- neukážu vám sériové číslo testu, pouze zabalený test, kde je pouze číslo šarže
- neukážu vám ani výsledek drogového testu, ale testu na alkohol ano (proč asi?)
Na moji otázku, jestli takto představuje transparentní kontrolu veřejnosti, a proč se snaží zakrýt skutečnost odmítal komunikovat.
Výsledek šetření OVK Praha
Nikdo neměl pozitivní test na drogy, bylo to transparentní, nikdo mi v ničem nebránil, nebyl důvod zajistit a testovat látku, stížnost neoprávněná, tečka, zapomeňte. Jako u jednoho jsem si subjektivně jistý, že byl sjetý, protože nejdříve na mne řval, pak venku v autě něco užil, následně byl rudý v obličeji, oči podlité krví, pokud nebyl sjetý, tak se o něj pokoušel infarkt...
Nejzajímavějším sdělením OVK bylo, že testy DrugWipe , prý nemají žádné unikátní sériové číslo. takže s testy lze volitelně manipulovat, a tak jak to provedli nevím kdo na ten test vůbec plivnul, protože ten tlustý policajt by zastínil půlku slunce...

Takže jsme dnes napsal policejnímu prezidiu obsáhlou žádost o informace, jaká jsou nařízení, proč nemají testy uniktní číslo, kdo je vybral a proč s žádostí o doložení dokumentů. Výsledek pak sem vložím.
je mi jasné, že je to boj s větrnými mlýny, ale přeci není možné, že test na drogy, za který berou lidem řidičáky, nemají unikátní sériové číslo?! Vždyť s tím se dá tak krásně manipulovat. Dáš bakšišné, vyměním jako policajt za test, na který plivnu já. Nelíbíš se mi? Vyměním test za drogově pozitivní. A asi ne každý se v takové situaci a stresu, hned žene do nemocnice, nemluvě o tom, že ŘP mu můžou na základě toho zabavit a následně trvá týdny či měsíce, než jej získáte zpět.
A nemalým důvodem je i skutečnost, že z čistě statistického hlediska, je u PČR stejné procento drog, jako v celé společnosti, možná i větší, vzhledem k tomu, jaký materiál tam vybírají do služebního poměru. Ale takhle drze se to snažit zamaskovat, je i na mne fakt hodně.

Rád bych, kdyby se o své zkušenosti poděli lidé, kteří byli testováni, a to hlavně pozitivně a jak to pak správní orgán řešil, když test nemá základní věc, a to sériové číslo, aby byla zajištěna nezaměnitelnost.
Myslím si, že to je téma, které je aktuální i pro nás většinu, kteří drogy neužíváme.
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:DrugWipe 5SP a policie
« Odpověď #1 kdy: 26 Května 2021, 07:29:09 »

Jen technická: Neberou řidičáky lidem za pozitivní test na drogy, ale za odmítnutí odborného lékařského vyšetření. Takže hádáním se, že test mohl být vyměněn je zbytečné. Prostě jakmile Vám vyjde pozitivní test, zapněte nahrávání (pokud jste tak do té doby neučinil) a trvejte na odborném lékařském vyšetření (OLV). Nějaký jejich kecy (málo času, zbytečný atp.) mít hlavně nahraný. Protože SO orgán od nich dostane na stůl, že Vás vyzvali k OLV, poučili Vás o důsledcích odmítnutí a Vy jste přesto odmítl. Takže bez nahrávky jste v prdeli.
« Poslední změna: 26 Května 2021, 07:36:46 od Panek »
IP zaznamenána

ateliersk

  • Příspěvků: 123
    • Zobrazit profil
Re:DrugWipe 5SP a policie
« Odpověď #2 kdy: 26 Května 2021, 07:36:59 »

Jen technická: Neberou řidičáky lidem za pozitivní test na drogy, ale za odmítnutí odborného lékařského vyšetření.
Z toho so jsem jiz slysel a cetl to neni tak uplne pravda. Berou ridicak po pozitivnim testu, i kdyz byl proveden odber krve, pokud maji duvodne podezreni ze dotycny je "opravdu" pod vlivem drog. A to muzou uvest ze je "tekavy, nervozni, poti se ...." , coz v okamziku kdy uz jste s nima par hodin neni problem.
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:DrugWipe 5SP a policie
« Odpověď #3 kdy: 26 Května 2021, 08:36:17 »

Měli bychom vyladit šum. Jestli "berou řidičák" je myšleno, že ho zadrží na místě, nebo že dotyčný v SŘ dostane zákaz řízení.
IP zaznamenána

ateliersk

  • Příspěvků: 123
    • Zobrazit profil
Re:DrugWipe 5SP a policie
« Odpověď #4 kdy: 26 Května 2021, 10:14:10 »

Měli bychom vyladit šum. Jestli "berou řidičák" je myšleno, že ho zadrží na místě, nebo že dotyčný v SŘ dostane zákaz řízení.
ja mel na mysli zadrzeni na miste .. ;)
IP zaznamenána

now

  • Příspěvků: 243
    • Zobrazit profil
Re:DrugWipe 5SP a policie
« Odpověď #5 kdy: 26 Května 2021, 19:43:45 »

Tak já vím, co mám dělat. Ale mnoho lidí ještě veří v čestnost a dobrotu policajtů, protože nás přece Chrání a pomáhají nám, že jo?
Z toho co jsme četl, tak řidičáky dost běžně zadržují, kdy samozřejmě několik měsíců, rozhoduje správní orgán, a se zadrženým ŘP řídit nelze.
Taky se už mnohokráte stalo, že nepoučeného řidiče, podvedou, a do záznamu pak napíšou, že odmítnul jet na test do nemocnice. Z toho co vím, tak není moc řidičů, kteří všude nosí odolnou kameru, speciálně pořízenou pro účely kontaktu s fízly a úředníky, protože u mobilu se mi už hodněkrát stalo, že jsem si nahrávání lehkým dotykem vypnul nebo se mi podařilo při vypínání a zapínání záznamu pořídit záznam přesného opaku, tedy země a podobně.
Nemluvě o tom, že u opicajtů je stále v oblibě výzva "jménem zákona, odložte ten mobilní telefon, který jsem vyhodnotil jako zbraň".

Ale ten důvod proč jsem to tu psal, je že testy nemají sériové číslo a přitom jimi ničí řidičům životy....
IP zaznamenána

Trip

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:DrugWipe 5SP a policie
« Odpověď #6 kdy: 27 Května 2021, 00:20:49 »

Já bych v situaci odebírání rp na místě toto považoval za neoprávněnou sankci.
Lze na tomto stavět nějakou obranu?

Další věc je léčebné konopí. No a samo na motorce. Dobrá chuťovka, vždycky nalizáte.
Přemýšlím, jak to budu dělat. Asi vozit celý šanony od doktora sebou.
V krvi pak samozřejmě najdou minimum. Zákonné.

Taky přemýšlím, že jim takovou kontrolu hodně znepříjemnit. Ala mikepan . Kamery vykládání jakoze pro masy lidí.

Do každé kontroly zapojit gibs.

Zaujala mě scénka, kdy kontrolovali typka a když zjistili, že má podáno tisíce stížnosti , tak dost rychle otočili.

Možná si udělám ještě zbrojak, ať to má špetku dramatu.
Nevozit sebou řidičák je možnost, ale mnoho zbytečných pokut.

IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:DrugWipe 5SP a policie
« Odpověď #7 kdy: 27 Května 2021, 00:33:45 »

Taky přemýšlím, že jim takovou kontrolu hodně znepříjemnit. Ala mikepan . Kamery vykládání jakoze pro masy lidí.

Problém je v tom, že policisté/strážníci byli z Mike Pána realně posraní, protože věděli, že je na internetu uvidí statisíce lidí. S normálním člověkem, který není nějak známý si bohužel mnozí fízláci vytřou prdel i přes kameru. Pokud vás vyloženě nezmlátí/nezastřelí, tak to takřka vždy OVK přikryje. Jednání s policisty si navíc dnes natáčí jakýkoliv jouda (né, že bych byl proti), který stejně pak nakonec vezme blok a poděkuje policistům, že mu to dali jen za 3 stovky a bez bodů.. Myslím, že na natáčení jsou tedy již zvyklí a i když si samozřejmě nedovolí tolik, tak je to příliš nevykolejí. Naopak je to může motivovat k dalšímu otravování, proto já osobně preferuji skrytý záznam.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

lora

  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil
Re:DrugWipe 5SP a policie
« Odpověď #8 kdy: 27 Května 2021, 09:37:28 »

Citace
Naopak je to může motivovat k dalšímu otravování, proto já osobně preferuji skrytý záznam.

A nebo si pořídit dashkameru (což by měl udělat asi každý člověk s pudem sebezáchovy). Nedokážu si pak moc představit, že by to policisty motivovalo k dalšímu otravování, naopak se budou chovat korektně, protože vědí, že bude existovat videozáznam.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 859
    • Zobrazit profil
Re:DrugWipe 5SP a policie
« Odpověď #9 kdy: 27 Května 2021, 12:55:28 »

naopak se budou chovat korektně, protože vědí, že bude existovat videozáznam.
Nebudou, je jim to putna. Mám záznamy a u správního proti nim zcela klidně lžou až se jim od huby práší..
IP zaznamenána

Trip

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:DrugWipe 5SP a policie
« Odpověď #10 kdy: 27 Května 2021, 12:59:42 »

Nejlepší je, když před tou kamerou předvádí capiny, co kazí policii jméno. To funguje mediálně skvěle.
Taky bude prdel, pokud k situaci budu přistupovat, že to není policejní kontrola, ale natáčení dalšího dílu Primy Policie v akci. :D
« Poslední změna: 27 Května 2021, 15:08:31 od Trip »
IP zaznamenána