30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výzva k uhrazení za parkování na zóně, kterou mám zaplacenou  (Přečteno 1488 krát)

ratonis

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil

Zdravím.

Pár měsíců zpátky pijavice z městské části zavedli téměř všude modré zóny. Já jsem jako poslušný ovčan zaplatil s doměnkou, že budu parkovat v klidu.

Dnes mi doručili výzvu k zaplacení 500kč "aby úřad věc odložil". Společně s tím i fotky mého auta a zóny na které stojí. Mám písemné i online potvrzení, že mám zónu pro tuto spz zaplacenou. Znova jsem si to dnes procházel.

Proto se chci zeptat: Stalo se to někomu z vás? Jde o interní chybu, nebo se jen snaží naplnit kasu odesíláním náhodných výzev?

Co mám s tím dělat? Jít na radnici a řešit to osobně? Zkusit to řešit online/ telefonicky? Nebo mám výzvu ignorovat a řešit to až pokud to spadne do správního řízení?

Díky
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení za parkování na zóně, kterou mám zaplacenou
« Odpověď #1 kdy: 22 Května 2021, 01:20:06 »

Pokud máte opravdu 100% jistotu, že pokuta byla udělena neoprávněně (správně zadaná RZ, správná zóna, správně zaplaceno), tak se zde nabízí i "lidské řešení" spočívající v tom, že úředníkovi zavoláte/zajdete za ním. Vím, že už obdobnou situaci několik členů v minulosti na tomto fóru takto úspěšně vyřešili.

Pak se nabízí řešení procesní, ve kterém byste samotnou protiprávnost rozporoval ve správním řízení, což je taky rozhodně OK, ale co se časových nákladů a případně nákladů na poštu (pokud nemáte datovku/e-podpis) je to méně výhodné. Je to (zejména ve vaší situaci) furt lepší, než na výzvu sankci uhradit, na druhou stranu pokud si nechcete vyzkoušet správní řízení, pak nevidím důvod, proč to nechávat spadnout až tam, když by se to mohlo vyřešit s minimálními náklady a úsilím :)

Běžně se na tomto fóru doporučuje spíš řešení procesní (formou správního řízení), protože i to, co je na první pohled zjevný přestupek může být vyvráceno, případně utopeno v byrokracii. Pokud jste však schopen dokázat, že jste na zóně parkoval oprávněně a že se jedná o omyl, já bych na Vašem místě zkusil na ten úřad zavolat, případně zajít. Jen dávejte pozor, abyste se nenechal vmanipulovat do přijetí pokutového bloku na místě, třeba s tím, že vám to teda dají za stovku, abyste ušetřil. To oni na úřadech rádi v předprocesních fázích dělávají.

Pokud se rozhodnete na úřad zavolat/zajít (nebo obojí) a úředník Vám nevyhoví, pak je na místě běžné správní řízení, které na tomto fóru bylo probíráno tisíckrát a určitě se vám od jeho uživatelů dostane podpory a pomoci.
« Poslední změna: 22 Května 2021, 01:22:26 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 921
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení za parkování na zóně, kterou mám zaplacenou
« Odpověď #2 kdy: 22 Května 2021, 09:01:31 »

Nechte je rozjet spravni rizeni, ktere potom vyhrajete. Ma to pro vas jen vyhody (za nevyhodu by se dalo povazovat snad jen nutne papirovani a tim i ztrata casu, ale bude minimalni, navic pri socialnim reseni domluvou s urednikem ten cas take nejaky musite investovat):
- vyzkousite si treningove SR s prakticky zarucenou sladkou prichuti vitezstvi
- zamestnate SO, ktery tim padem nebude mit cas skodit nekomu jinemu, kdo s nim resi mene jasny pripad

Navic - ale to necham na nekom s vetsimi znalostmi - se mozna nabizi i moznost vytahnout z SO nejakou nahradu za nespravny uredni postup.

To samozrejme plati pouze pokud jste si 100% jist, ze opravdu mate ohledne parkovani v zone vse spravne sprocesovano a parkovani probehlo v souladu se zakonem.
IP zaznamenána