30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Získání rezidentního parkovacího oprávnění  (Přečteno 2002 krát)

MadDog2

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Získání rezidentního parkovacího oprávnění
« kdy: 20 Května 2021, 00:30:51 »

Dobrý den, ahoj,

blbost jménem modré zóny se bohužel už dostala i k nám do Brna. Osobně jsem měl jednu z nejhorších pozic pro získání rezidentního parkovacího oprávnění, jakou si lze představit. Trvalé bydliště mimo Brno, odmítavý majitel bytu ke změně mého trvalého bydliště a dvě auta (za druhé auto se platí ročně raketa).

Za cenu ztráty hodně nervů se mi podařilo majitele přesvědčit, aby na změnu trvalého bydliště kývnul. První (firemní) auto jsem potom za cenu ztráty dalších nervů do systému protlačil. Neuvěřitelné, co město kvůli modrým zónám vymýšlí. Neuznali mi potvrzení firmy, že můžu s autem vycestovat do zahraničí a dokonce ani čestné prohlášení, pokud nebylo vyplněné podle jejich vzoru z jejich webových stránek. Nicméně toto auto už v systému je.

U druhého auta, které je moje a používám ho pro soukromé účely, už je situace poněkud horší. Jelikož už jedno v systému na moje jméno mám, za druhé bych platil ročně 8 tisíc. Znám tedy lepší způsoby, jak 8 tisíc utratit. Napadlo mě tedy, že bych ho vložil do parkovacího systému na sousedku. Bohužel město vyžaduje prokázání právního vztahu k vozidlu a ještě si diktují, že za prokázání právního vztahu k vozidlu považují pouze: pokud je stejná osoba alespoň provozovatelem (fotka malého techničáku), nebo smlouva o vypůjčení mezi fyzickou a právnickou osobou (autopůjčovnou). Může si město vůbec něco takového dovolit? Nebrat ohled např. na to, kdybych si se sousedkou napsal smlouvu o výpůjčce / zápůjčce mého auta, platnou podle občanského zákoníku + např. potvrzenou notářem?

Řešením by bylo zapsat sousedku jako provozovatele. Na toto ale bohužel nepřistoupila. Napadají vás nějaké způsoby, jak moji situaci vyřešit? Všem moc děkuji.

//Jako krajní řešení mě napadlo jít na evidenčku, sousedku zapsat jako provozovatele, registrovat na ni auto do systému rezidentního parkování a následně zase změnit provozovatele na mě v rámci těch 30 dní od evidenčky. Na toto by snad ještě přistoupila. No a takhle to opakovat při prodlužování rezidentního parkovacího oprávnění každý rok. Ovšem je otázka, jestli by se o změně provozovatele zpátky na mě nedozvěděli dřív.
« Poslední změna: 20 Května 2021, 01:00:20 od MadDog2 »
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 686
    • Zobrazit profil
Re:Získání rezidentního parkovacího oprávnění
« Odpověď #1 kdy: 20 Května 2021, 07:28:24 »

Možná hloupě se zeptám, jestli by situaci neřešilo obvyklé využívání služebního auta pro soukromé účely? Poměr cena - výkon Vašeho řešení mi proti tomu přijde velmi vysoký. Pokud to možné není a na druhém autě trváte, je těch osm litrů skutečně tak hrozných, že kvůli tomu vymýšlíte takovéhle skopičiny?
IP zaznamenána

Trip

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:Získání rezidentního parkovacího oprávnění
« Odpověď #2 kdy: 24 Května 2021, 21:18:17 »

Mno Brneske modre zony jsou dobry ojeb. Ideálně odsud vypadnout. Jediné řešení. Pak zde zůstanou studenti nějací pracující a duchodci.
Pokud máte živnost, a nějaké sídlo, tam je to za 4tis za první auto.
Jestli přijdete na něco zajímavého dejte vědět. Pro zajímavost. Hodně lidí parkuje někde na prasáka mimo modré lajny.
Na krátkodobé stání vidímvám hodně ruských a ukrajinských značek. (jsou na suchá zip) :D

Dotaz kontrolují oni ty data nějak v registru? (photoshop by to vyřešil :D ) Ale předpokládám, že kontrolují i opakovaně.
IP zaznamenána

drinkANDdrive

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:Získání rezidentního parkovacího oprávnění
« Odpověď #3 kdy: 25 Května 2021, 15:03:51 »

Funkčním řešením je auto se zahraniční registrací. Reálně takto jezdí známý už pár let a nikdy mu nic nepřišlo.

Nejjednodušší je buď to, co píše Jenyk, nebo se domluvit s nějakým rezidentnem a auto mu formálně pronajmout (půjčování věcí je živnost volná). Rezident nemusí být provozovatelem, pak by totiž asi měli smůlu ti, co mají auta na leasing.
IP zaznamenána

Féna

  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:Získání rezidentního parkovacího oprávnění
« Odpověď #4 kdy: 25 Května 2021, 15:34:22 »

Tady ale bude záležet, na koho zrovna narazí. Minimálně v Praze už podobné smlouvy neakceptují. Tím netvrdím, že na to mají právo a nebo, že se nad tím nedá vyzrát, jen konstatuji, že to nemusí jít vůbec hladce.
IP zaznamenána

cane

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:Získání rezidentního parkovacího oprávnění
« Odpověď #5 kdy: 25 Května 2021, 16:34:03 »

Jo, je to radost. Ja bydlim na sidisti na okraji Brna, tady je ta situace jeste dobra. I kdyz mam aut nekolik, misto tu vzdycky najdu. A v praci zaparkuju na firemnim.
Az se ten modry hnus rozsiri az sem, mam jasno, odstehuju se odtud pryc.
IP zaznamenána