30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Natlak obecni policie  (Přečteno 3704 krát)

wlk

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
[?] Natlak obecni policie
« kdy: 10 Května 2021, 20:03:09 »

Dobry den,
jiz delsi dobu sleduji toto forum a dekuji za nej. Dnes jsem se vsak rozhodl zaregistrovat a podelit o svuj pripad.
Nekolik let parkujeme pred bytem vseci najemnici, jak to jen jde. Okolni ulice jsou jiz po rekonstrukci parkovist, ale nase je stale v poradi a dlouho asi bude. Do nedavna nebyl problem, ale v posledni dobe se nas obecni policie rozhodla kontrolovat casteji. Sousedi plati pokuty sporadane a v cas. Ja vzhledem k tomu, ze parkuji sluzebni auto jsem se rozhodl pockat na radnou obsilku. Problem je ten, ze obsilka nikdy nedorazila. Aktivni policista si zjistil, kdo s autem jezdi a pravidelne obtezuji manzelku az u nas doma. Vyhrozuji pokutama, spravnim rizenim davaji ultimata do kdy se musim dostavit nebo se mi stane neco hroziveho. Manzelce uz je to neprijemne, sousedi co nejsou obeznameni se situaci nechapou.
Otazka zni, zda je mozne se tomu nejak branit a co takovemu polictovi pri dalsi navsteve sdelit. Treba se jim konecne podari me zastihnout doma, i kdyz jejich pracovni doba je zacatkem i koncem kratsi nez moje.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Natlak obecni policie
« Odpověď #1 kdy: 10 Května 2021, 20:12:30 »

Asi by stálo za to podělit se o to, o jaký přestupek by mělo podle městapa jít. A s MP se nebavíme, takže vše, co Vaše manželka řekne je 'Dobrý den' na začátku a až se ta osoba vymáčkne tak ji řekne 'Sbohem'

Osobně si myslím, že vybraná pokuta = čárka = prémie. A SprŘ = papírování = starosti a navíc žádná čárka = žádné prémie.
IP zaznamenána

wlk

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Natlak obecni policie
« Odpověď #2 kdy: 10 Května 2021, 21:00:08 »

jeste nic nedoslo, takze ani vlastne nevim, ale bezne sousedi dostavaji stani na zeleni za 400kc
posledni dobou pritvrzuji a davaji neopravneny zabor verejneho prostranstvi dle § 125c / 1k) z. č. 361/2000 Sb. stani na chodniku
bohuzel to na cem jednim kolem stavame je vchod do sklepa, takze to asi chodnik bude
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Natlak obecni policie
« Odpověď #3 kdy: 10 Května 2021, 21:11:03 »

Neoprávněný zábor veřejného prostranství je dle 251/2016 a ne pode 361/2000.

Možností jak to řešit je několik. Například unterfízly ignorovat a normálně tam parkovat. Vzhledem k nutnosti společného řízení to nakonec bude za pár korun za půlroční parkování (a to jen pokud to prohrajete).

Také by třeba šlo unterfízly na vlastní špatně zaparkované auto volat několikrát denně Ona by je pak možná ta aktivita přešla.

A pokud Vám jde o to, aby unterfízlové přestali otravovat u Vás doma, zastavte se u nich na opičárně, přiznejte se k přestupku, ale odmítněte jej řešit na místě. Ať to předají ke správnímu orgánovi.
IP zaznamenána

wlk

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Natlak obecni policie
« Odpověď #4 kdy: 10 Května 2021, 21:51:25 »

Neoprávněný zábor veřejného prostranství je dle 251/2016 a ne pode 361/2000.
dekuji za potvrzeni, kdyz jsem to hledal narazil jsem na stejnou nesrovnalost

Manzelka jim opakovane rika, at to daji do spravniho rizeni (dokonce se ji chlubili pripravou - fotky ze vsech uhlu), ale bud nas setri nebo to berou jako osobni zalezitost a hodlaji me dostat osobne. Na to tam dojit a dohadovat se s nema nemam chut ani nervy, to si pockam az me zatihnou doma.
Pokud to dojde na firmu, mam v planu to zaplatit, jako poplatek za to, ze nemusim vecer pul hodiny objizdet sidliste. Jen se trochu obavam, jestli mi to nemuzou poscitat nebo poslat jako nekolik ruznych prestupku.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Natlak obecni policie
« Odpověď #5 kdy: 10 Května 2021, 21:54:38 »

Pak se nabízí otázka, na základě jakého mozkového myšlení se domnívají, že by vůbec měli otravovat Vás, když je vůz psán na někoho jiného.

Jako několik různých přestupků to řešit nemohou, ale pozor, toto se nevztahuje na tzv. sprdelní výzvy. Domluvte se s provozovatelem, ať sprdelní výzvy neplatí, ale udává Vás.
IP zaznamenána

wlk

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Natlak obecni policie
« Odpověď #6 kdy: 10 Května 2021, 23:08:33 »

Pak se nabízí otázka, na základě jakého mozkového myšlení se domnívají, že by vůbec měli otravovat Vás, když je vůz psán na někoho jiného.
male mesto, napadne auto, zenu v nem nekolikrat videli

Mimochodem az 50kkc dle 251/2016 ve spravnim rizeni, v cem je tedy zabor lepsi nez stani na chodniku dle 361/2000 za max 2,5kkc?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Natlak obecni policie
« Odpověď #7 kdy: 10 Května 2021, 23:13:44 »

Zábor je lepší v tom, že nelze sprdelizovat (nelze postihovat provozovatele, úřad musí mít řidiče).

edit: SO je schopen to překvalifikovat ze záboru na dopravní přestupek, ten pak už sprdelizovatelný je.
« Poslední změna: 10 Května 2021, 23:20:50 od Číkus »
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Natlak obecni policie
« Odpověď #8 kdy: 10 Května 2021, 23:21:46 »

Toto není něco, co byste na tomto fóru nenašel a ani to není nic revolučního, nicméně zábor můžete řešit následovně:

1) Provozovatel odmítne udat řidiče s odkazem na LZPS -> WIN
2) Provozovatel udá spolupracujícího řidiče, který se nepřizná -> WIN
3) Provozovatel udá spolupracujícího řidiče, který se přizná jen v rámci podání vysvětlení a pak se bude s orgánem kočkovat; orgán bude nucen řízení zastavit, protože nezíská důkaz o tom, že by to tam řidič skutečně zaparkoval -> WIN
4) Provozovatel udá Helmuta. To, jestli si ho úřad najde nebo ne, odstíhá nebo ne, to už provzovatele nezajímá -> WIN

Jinými slovy zábor je v 99% případů předem vyhraná bitva. V minulosti zde byly řešeny případy, kdy úředník zkoušel urputně tvrdit, že provozovatel byl řidič, nicméně takový postup nemůže obstát.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Natlak obecni policie
« Odpověď #9 kdy: 10 Května 2021, 23:25:29 »

johncreek> Problém ovšem nastane, pokud SO protiprávně vydá příkaz na provozovatele (zaměstnavatel) a ten pokutu uhradí a následně ji bude vymáhat po wlkovi.

wlk> Jaký máte vztah s provozovatelem? Je ochoten spolupracovat?
IP zaznamenána

wlk

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Natlak obecni policie
« Odpověď #10 kdy: 10 Května 2021, 23:53:00 »

zabor je tedy lepsi jen kdyz se provozovatel rozhodne branit a neplatit
muj pripad je zaplatit (jsem si vedom prestupku a z neceho prece musi brat na odmeny) ale az potom co si me panove najdou a udelaji svoji praci, cim dele to bude trvat tim levnejsi parkovani
pokud to bude v radu 10kkc, tak mi nic jineho nez se z toho pokusi vykroutit nezbyde
jen s tim obtezovanim az u nas v byte me prekvapili, to jsme necekal, ze si neco takoveho muzou dovolit
IP zaznamenána

wlk

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Natlak obecni policie
« Odpověď #11 kdy: 11 Května 2021, 00:21:17 »

johncreek> Problém ovšem nastane, pokud SO protiprávně vydá příkaz na provozovatele (zaměstnavatel) a ten pokutu uhradí a následně ji bude vymáhat po wlkovi.
Jako toto se bezne deje? Jak komplikovana je pro provozovatele obrana?

wlk> Jaký máte vztah s provozovatelem? Je ochoten spolupracovat?
blizky, rekneme zebych musel nahlasit sam sebe
« Poslední změna: 11 Května 2021, 00:23:27 od wlk »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Natlak obecni policie
« Odpověď #12 kdy: 11 Května 2021, 00:23:36 »

Tedy jste provozovatelem (třeba jako PFO nebo jednatel) i řidičem? Pak by to mělo být úplně v pohodě.

Jen vysvětlete manželce, že nezvaným návštěvám se neotvírá.
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 686
    • Zobrazit profil
Re:Natlak obecni policie
« Odpověď #13 kdy: 11 Května 2021, 09:31:17 »

A když se otevře, nahrává se. A má-li manželka čas, ať se sem podívá.
IP zaznamenána

wlk

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Natlak obecni policie
« Odpověď #14 kdy: 12 Května 2021, 16:04:01 »

Dekuji za vsechny komentare, puvodne jsem mel v planu udelat nejaky protiutok, ale budu dale vyckavat a uvidime jak to bude pokracovat.

Jen pro upresneni, prvni by mela dorazit vyzva provozovateli vozidla. Vyhrozovani spravnim rizenim v teto pocatecni listeckove valce je jen dalsi z pokusu dostat nas pod tlak.
IP zaznamenána