30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Focení řidiče  (Přečteno 12221 krát)

Pavelpu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Focení řidiče
« kdy: 13 Ledna 2015, 12:33:01 »

Zdravím všechny, dnes mi volala žena, že ji zastavili poté, co jí naměřili 74 v obci. Poučil jsem ji, takže nic na místě nezaplatila, ani nic nepodepsala. Dokonce jí opicajt odmítl dát ten zápis k nahlédnutí s tím, že když ho nebude podepisovat, tak si ho nemusí ani číst. Zato se rozhodl, že si mou ženu nafotí, což také učinil. Vyzval ji, ať vystoupí z auta a pořídil několik fotek. Je to hezká ženská, ale docela mě tím nasral. Má na to právo, úchyl jeden?  >:(
Každopádně jsem zvědav, jak ty snímky použijou ve spise.
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Focení řidiče
« Odpověď #1 kdy: 13 Ledna 2015, 12:34:35 »

nárok nemají. stalo se mi to samé - viz  http://30kmh.cz/index.php?topic=920.0. fízla vyfakovat
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Focení řidiče
« Odpověď #2 kdy: 13 Ledna 2015, 13:24:00 »

Každopádně jsem zvědav, jak ty snímky použijou ve spise.

Oni to dělají poměrně často a plno lidí ani neví, že si je fotí. Dělají to zejména v případech, kdy osoby odmítnou spolupracovat, tedy nosouhlasí s přestupkem, nepodepíšou atd. Odůvodňují to tím, že dokumentují přítomnost té konkrétní osoby, protože později osoby v řízení o přestupku zpochybňují samotnou přítomnost u silniční kontroly a bez podpisu osoby na oznámení přestupku jen obtížně prokážou, že ta osoba byla skutčně kontrolovaná.

Celé to obhajují § 24b odst. 1 zákona o obecních polici

Obecní policie je oprávněna, je-li to potřebné pro plnění jejích úkolů podle tohoto nebo jiného zákona, pořizovat zvukové, obrazové nebo jiné záznamy z míst veřejně přístupných, popřípadě též zvukové, obrazové nebo jiné záznamy o průběhu zákroku nebo úkonu.
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Focení řidiče
« Odpověď #3 kdy: 13 Ledna 2015, 14:21:15 »

ať si pořizuje, ale vyzývat k vystoupení z vozidla za účelem fotografování je přes čáru. já to odmítl, tak si mě fotil v autě přes okno... tak jako tak budu trvat na nezákonnosti postupu, protože to potřebné pro plnění jejich úkolu nebylo, protože jsem byl řádně ztotožněn pomocí předložených dokladů. vždy trvám na tom, aby prokázali, v čem tkvěla potřeba pro plnění daného úkolu, obvykle je to velká švanda :)
IP zaznamenána

Pavelpu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Focení řidiče
« Odpověď #4 kdy: 13 Ledna 2015, 14:27:22 »

ať si pořizuje, ale vyzývat k vystoupení z vozidla za účelem fotografování je přes čáru. já to odmítl, tak si mě fotil v autě přes okno... tak jako tak budu trvat na nezákonnosti postupu, protože to potřebné pro plnění jejich úkolu nebylo, protože jsem byl řádně ztotožněn pomocí předložených dokladů. vždy trvám na tom, aby prokázali, v čem tkvěla potřeba pro plnění daného úkolu, obvykle je to velká švanda :)
Jojo, jestli se to objeví ve spise, tak to taky napadneme.
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Focení řidiče
« Odpověď #5 kdy: 13 Ledna 2015, 15:04:10 »

ať si pořizuje, ale vyzývat k vystoupení z vozidla za účelem fotografování je přes čáru. já to odmítl, tak si mě fotil v autě přes okno... tak jako tak budu trvat na nezákonnosti postupu, protože to potřebné pro plnění jejich úkolu nebylo, protože jsem byl řádně ztotožněn pomocí předložených dokladů. vždy trvám na tom, aby prokázali, v čem tkvěla potřeba pro plnění daného úkolu, obvykle je to velká švanda :)
Jojo, jestli se to objeví ve spise, tak to taky napadneme.

samo o sobě je to k prdu, protože orgán řekne, že to nesouvisí s projednávaným, ale tak jako tak se s tím bude muset vypořádat, což zabere čas a obvykle to zkurví. tyhle blbinky (a spoustu dalších) obvykle používám jako marginální krmivo po nahlédnutí do spisu, abych oddálil rozhodnutí. orgán si myslí, že nic jinýho nemám, přičemž hlavní munice samozřejmě čeká na odvolání. zatím 100% úspěšnost :)
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 137
    • Zobrazit profil
Re:Focení řidiče
« Odpověď #6 kdy: 13 Ledna 2015, 20:53:07 »

Prosím vás, poučení pro všechny.
Žádné „nic vám nepodepíšu“!
Požádejte o nahlédnutí sepsaného materiálu/protokolu (že abyste si to v klidu mohli přečíst), vyfoťte si to a teprve až pak s asertivním úsměvem vstřícně prohlásíte,
že nic podepisovat nebudete a že se milerádi zúčastníte správního řízení, na které se mimořádně „mocinky moc“ těšíte…
 ;)
IP zaznamenána

Pavelpu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Focení řidiče
« Odpověď #7 kdy: 13 Ledna 2015, 22:16:32 »

Prosím vás, poučení pro všechny.
Žádné „nic vám nepodepíšu“!
Požádejte o nahlédnutí sepsaného materiálu/protokolu (že abyste si to v klidu mohli přečíst), vyfoťte si to a teprve až pak s asertivním úsměvem vstřícně prohlásíte,
že nic podepisovat nebudete a že se milerádi zúčastníte správního řízení, na které se mimořádně „mocinky moc“ těšíte…
 ;)
Jasně, já to tak dělám, ale manželka byla v podobné situaci poprvé a považuji za úspěch, že to ustála aspoň takhle. Ale máte naprostou pravdu.
IP zaznamenána