30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Parkování v Praze, přechod na SprDel  (Přečteno 6739 krát)

V

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Parkování v Praze, přechod na SprDel
« kdy: 09 Května 2021, 13:34:01 »

Zdravím všechny,

v září 2020 jsem 2x v rozmezí 14 dnů zaparkoval s vozem na zóně v Praze. Samozřejmě Městapo a ELTODO nelenilo a poslalo 2 oznámení o podezření ze spáchání přestupku na místní úřad (obě doplněné přesně jednou fotkou vozidla).

Timeline:
  • 10.2020 - Dorazily 2 výzvy provozovateli (ignorováno)
  • 12.2020 - Dorazila výzva provozovateli k podání vysvětlení, nicméně obsahovala jenom jeden ze dvou přestupků.
  • 12.2020 - Odpověděl jsem, že z fotky je zřejmé že v době jejího pořízení je vozidlo zaparkované a nikdo jej zjevně neřídil
  • 1.2021 - Orgán hbitě odkládá oba přestupky
  • 1.2021 - Orgán ten stejný den spojuje řízení v rámci Sprdele a posílá příkaz
  • 2.2021 - Podán blanketní odpor, řízení pokračuje
  • 5.2021 - Předvolání (v mezičase jsem si vyzvedl spis)

Předpokládám, že v rámci Sprdel musí orgán prokázat i mě jako provozovateli, že se přestupek skutečně stal? To samozřejmě nijak neudělal - kromě toho, že mě krátil na právech, když zcela ignoroval jeden ze dvou přestupků (které následně spojil do Sprdele). Navíc z jedné fotky nelze usuzovat, zda vozidlo stálo nebo zastavilo (oni předpokládají, že stálo), podle mě je původní udání od Městapa zcela nekompetentní a SO je měl vyzvat k doplnění nebo jej rovnou zahodit.

Jaký na to máte názor?

edit: Oprava dat
« Poslední změna: 10 Května 2021, 07:27:32 od V »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v Praze, přechod na SprDel
« Odpověď #1 kdy: 09 Května 2021, 20:33:49 »

Byla chyba neudat řidiče.

Nahrajte sem spis v anonymizované podobě.
IP zaznamenána

Tačůd

  • Příspěvků: 156
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v Praze, přechod na SprDel
« Odpověď #2 kdy: 19 Října 2021, 11:59:04 »

Má to nějaký vývoj? Přišlo mi několik Výzev provozovateli, za každý den stání v zóně (Ulice U dvou srpů, Praha 5) jedna, tak přemejšlím, jak s tím naložit... Radoval jsem se, že jsem konečně našel místo, kde v pohodě parkovat, natlačenej do křoví, a přehlíd jsem vysoko umístěnou značku zóny...
IP zaznamenána

Tačůd

  • Příspěvků: 156
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v Praze, přechod na SprDel
« Odpověď #3 kdy: 07 Října 2022, 09:25:23 »

Zatím mi nic dalšího nepřišlo. Taky mne napadlo, že to křoví možná už ani nebyla pozemní komunikace... ale dokud nic nepřijde, budu se věnovat jinejm věcem...
IP zaznamenána