30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 3 4 [5]

Autor Téma: Sčítání lidu v roce 2021 bude zase pod hrozbou pokuty povinné pro všechny  (Přečteno 16850 krát)

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil

Za mne online formulář úplná spokojenost, neptali se mě ani na adresu v zahraničí, která je mým skutečným bydlištěm (stát se dá příjemně vybrat roztočením globusu), Sviedky Liehovovy uznali hned, moji jedinečnou národnost taky nikdo nerozporoval, Helmuta se kterým "bydlím" jsem nakonec přiznal, ale formulář jsem za něj nevyplnil. Vlastní pojmenování zaměstnání mne zahřálo u srdíčka, nakonec jsem postoupil v žebříčku výš na "Ředitele manéže blešího cirkusu"

Takhle to má vypadat.
IP zaznamenána

Sturmgewer44

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil

OdporSystému-  Taky odolávám.Já čekám na komisaře s papírem, Bude na jeden den na zátop. Nééé samodzřejmě že to hodim do schránky a pošta to určitě ztratí.
IP zaznamenána

e-m

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil

Před deseti lety jsem byl mladej a blbej a vše poctivě vyplnil. Letos mně to pošta poctivě ztratí.
IP zaznamenána

Mr. Goodwin

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil

Tak tomuto teda nerozumím
"Online forma sčítání tak skončí stejně jako „papírová” verze. Ta začne 17. dubna"
Jak teda  budou vědět komu mají doručit papírový formulář?

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/online-scitani-lidu-se-prodlouzi-o-mesic-40355342

Původně mělo končit online sčítání dnes a za cca týden dosčítat zbytek online.
Udělá se to nejspíš tak, že k dnešku sečtení jsou za vodou a ke zbytku přijde komisař a buď člověk řekne že si to pořeší/pořešil online a nebo si vezme papír.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil

V priloze, jak si Ceska posta predstavuje dohodnuty cas. Urcite lide stravi vikendove odpoledne doma cekanim na papir ;D A kdo nepocka, ten za trest nic nedostane ani do schranky a pujde si to nekam vyzvednout...
IP zaznamenána

ryuu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil

Pokud si dobre pamatuju, tak do medii vypousteli neco o tom, ze z duvodu epidemie nebudou chodit do domacnosti, ale scitaci komisar ma ve sjednany cas stat venku pred domem a lidi maji chodit za nim. Takze pokud v nedeli kdykoliv mezi 13-19 nebude pred domem k zastizeni, bude to urcite duvod ke stiznosti :)
IP zaznamenána

Šušínek

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/voldanova-statisice-lidi-se-stale-jeste-nesecetly-40359722

Z článku: "Kontaktní místa budou sice ještě pár dní otevřena, ale jejich úkolem bude zejména dořešit případné reklamace ze strany občanů a administrativně uzavřít sčítání v terénu. Online systém se v každém případě vypne 11. května o půlnoci."
A dále: "V případě nesplnění povinnosti poskytnout požadované údaje je pak možné podat podnět k příslušnému obecnímu úřadu s rozšířenou působností, který to následně řeší v klasickém přestupkovém řízení..."

Teoreticky by při úplné ignoraci mělo dojít ze strany občana ke spáchání přestupku 12.5. a úřad má rok na vydání rozhodnutí?
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil

Vydat rozhodnutí vinen není žádný problém. Předpokládám, že se to bude řídit PřesZ 250/2016 Sb., takže promlčet to vzhledem k restartům lhůty bude docela challenge.

Navíc toto nebudou v 99,9% případů řešit odbory dopravy (avšak známe Plzeň..), ale "klasické" odbory správních agend a přestupků. Zatímco odbory dopravy/dopravních přestupků jsou povětšinou přehlcené parkováním a úsekovkami, tzn. vždycky mají co dělat, oddělení "ostatních" přestupků spadajících do působnosti obce mají rozjeto (dle mé 106kové rešerše v minulosti) v případě středních a menších obcí maximálně nižší desítky přestupků (občanské soužití apod.). Domnívám se tedy, že nebude-li se jednat o Prahu/Brno/Olomouc ale např. nějakej Kolín/Kopřivnici, pak se prekluze spíš nepovede.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Féna

  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil

Já se jen zeptám těch, co se sčítali online: Vygeneruje systém nějake potvrzení o sečtení, které pak může sloužit jako doklad?
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 848
    • Zobrazit profil

Ne. Na konci ukaze jen nejake poradove cislo. Ale zadne potvrzeni, nic.
IP zaznamenána

mortas

  • Příspěvků: 151
    • Zobrazit profil

Mě pořád uniká, jak chtějí prokazovat mé nesečtení... To že jim pod mým RČ či číslem OP chybí čárka "sečten" přece neznamená, že jsem nebyl dlouhodobě v zahraničí, v komatu, zašantročili můj dopis kde jsem posílal sčítací arch, sečetl jsem se elektronicky ale "jejda něco se pokazilo"... atp.
Osobně se domnívám že prokazování bude pro úřady docela solidní challenge ( ale možná se pletu).
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil

Resim opacny problem. Manzelka tvrdi, ze me elektronicky secetla v ramci rodiny, ale ja ji neverim. Tak jsem se tam ted prihlasil sam, zadne varovani, proste jsem od nuly vyplnil nejake kraviny za sebe a urcite to nebude totozne s prvnimi udaji. Navic mam takove tuseni, ze nejaky zaskodnik poslal papirovou verzi, ktera bude taky original. Netusite nekdo, co s tim scitaci organ udela? Jako vzdy si stejne vsechno vycuca z prstu? Nebo me secte vicekrat?
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil

Předpokládám laicky, že budou sčitat buď jen ten první, nebo jen ten poslední.
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil

Já se jen zeptám těch, co se sčítali online: Vygeneruje systém nějake potvrzení o sečtení, které pak může sloužit jako doklad?
Podobně to dopadne, když hodím obálku do poštovní schránky.  :o
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 3 4 [5]