30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Hygiena - udani za rousky  (Přečteno 5095 krát)

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Hygiena - udani za rousky
« Odpověď #15 kdy: 28 Dubna 2021, 22:33:30 »

Takze v libovolnem kramu na ustech je zvysena vlhkost, ta pusobi v kombinaci s trenim kozni problemy.
Zde to mate primo na nacistickem portalu https://covid.gov.cz/situace/rousky-respiratory/zdravotni-komplikace

Ty zpusobuji casto otevrene rany  a to je vstupni brana do jinak zdraveho organismu, protoze je narusena ochrana funkce kuze.

A to se nebavim o zvysene moznosti onemocneni dychaciho ustroji vlivem plisni a hub, ktere mohou take skoncit smrti.

Jiste se ridite presne pokyny pro noseni ochranych prostredku str.10,11
https://www.mpsv.cz/documents/20142/1443715/DP_7_pro_COVID_zony_a_ochranu_zam%C4%9Bstnancu_a_klientu.pdf/bfbf0565-7f34-dd74-d16e-a34b81641f28
Rouška chrání okolí před přenosem infekce, ovšem nikoli dostatečně nositele. Doporučená doba použití roušky je nejdéle 3 hodiny, nebo do zvlhnutí či znečištění. Při použití ochranné roušky dbejte následujících doporučení:Nosíte-li roušku, zásadní je správné nasazení (viz obrázek) a sejmutí roušky včetně odhození do odpadu. Před nasazením roušky si umyjte/dezinfikujte ruce. Opatrně si nasazujte roušku, ujistěte se, že zakrývá ústa a nos a pevně ji uvažte tak, aby byla minimalizována mezera mezi tváří a rouškou. Vytvarujte roušku vokolí nosu. Přední části roušky se během používání nedotýkejte. Při snímání roušky použijte následující postup: nedotýkejte se přední části roušky, uvolněte ji vzadu za šňůry či gumičky a sejměte ji. Po  sundání  roušky,  nebo  kdykoli  jste  se  dotkli  přední  části, si umyjte  ruce mýdlem  nebo  dezinfekcí.  Nahraďte  roušku,  když  je  vlhká  nebo  znečištěná, novou  čistou  suchou  rouškou.  Nepoužívejte  opakovaně  roušky,  které  jsou určeny kjednorázovému použití. Ihned po použití vyhoďte roušku do ktomu určenému odpadu

Respirátor FFP3 má účinnost ochrany až 98%. Respirátor FFP2 má účinnost ochrany až 95%. Označení NR znamená jednorázové použití. Označení R − určenopro  opakované  použití. Respirátory  pro  opakované  použití  musí  být zevnědezinfikovatelné,  jinak  vzniká  riziko  přenosu  nákazypo opětovném nasazení  kontaminovaného  respirátoruna  osobu  používající  respirátor.Respirátory bez ventilu chrání nositele i okolí. Respirátory sventilem nechrání okolí před infekčním nositelem. Přes respirátor sventilem je nutno mít roušku. Je  akceptovatelné  použití  stejného  respirátoru  při  péči  o  více  pacientů  se stejnou  diagnózou  bez  sejmutí  respirátoru,  pokud  není  respirátor  poničen, znečištěn  či  kontaminován.  Vousy  snižují  účinnost  ochrany!  Před použitím respirátoru je třeba provést zkoušku na těsnost při nádechu a výdechu, kdy by neměl  být  vnímán  proud  vzduchu  kolem  respirátoru.  Při  netěsnosti  je  třeba respirátor  upravit.


Jako je fajn mit rudou knizku, ale je treba i myslet...
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7087880/pdf/420_2004_Article_584.pdf




« Poslední změna: 28 Dubna 2021, 22:50:14 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Hygiena - udani za rousky
« Odpověď #16 kdy: 28 Dubna 2021, 23:26:15 »

fu:  ne, opravdu nemám problém se strachem, ale mám osobní zkušenost - měsíc KO a doteď nějaké následky..s covidem sem lehnul 9/2020 😉 

asi nikoho nebaví omezené úplně všechno, tím spíš je fajn tomu pomoci a dodržování nějakých hygienických návyků snad neni zas takovej problém..
IP zaznamenána
In dubio pro reo

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Hygiena - udani za rousky
« Odpověď #17 kdy: 28 Dubna 2021, 23:47:11 »

asi nikoho nebaví omezené úplně všechno, tím spíš je fajn tomu pomoci a dodržování nějakých hygienických návyků snad neni zas takovej problém..
A kdyz zamenis hygienicke navyky za dopravni predpisy ....  ;D
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Hygiena - udani za rousky
« Odpověď #18 kdy: 28 Dubna 2021, 23:59:46 »

Já hlavně nechápu jednu věc. Sám jsem riziková skupina a musím si dávat pozor, ale nenapadlo by mně chtít po ostatních aby kvůli mně nemohli do hospody, do fitka ke kadeřníkovi, nebo museli chodit v nějakém náhubku. Já jsem si již v první vlně pořídil kvalitní ochranu , dezinfekci atd. a velmi rozmýšlím zda a kam jít nebo nejít. Ledacos si holt odepřu. Ale to je můj boj a můj problém.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Hygiena - udani za rousky
« Odpověď #19 kdy: 29 Dubna 2021, 04:26:38 »

.....ale nenapadlo by mně chtít po ostatních aby kvůli mně ..... museli chodit v nějakém náhubku.
Ze začátku minulého roku ste to však viděl jinak.  :)
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Hygiena - udani za rousky
« Odpověď #20 kdy: 29 Dubna 2021, 07:48:22 »

.....ale nenapadlo by mně chtít po ostatních aby kvůli mně ..... museli chodit v nějakém náhubku.
Ze začátku minulého roku ste to však viděl jinak.  :)
jj máte pravdu, ale to byly hodně omezené informace...
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 322
    • Zobrazit profil
Re:Hygiena - udani za rousky
« Odpověď #21 kdy: 29 Dubna 2021, 14:32:22 »

eRooo: já byl 2 měsíce KO, následky si taky nesu, ale přesto po nikom nechci, aby se kvůli mě omezoval. V tomto směru zastávám stejný názor jako pk202.
IP zaznamenána

stat.krade.lidem.penize

  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
Re:Hygiena - udani za rousky
« Odpověď #22 kdy: 14 Května 2021, 15:39:53 »

Navazuji na uvodni prispevek.

Urad vydal rozhodnuti zcela bezostychu jeste pred ocekavanym terminem, takze nezbyl prostor pro podani vyjadreni. Urad v rozhodnuti ocekavane potvrdil obvineni. Vymeril sice "jen" napomenuti, ale presto mi prislo zahodno se v tomto branit.

Rovnou tedy bylo sepsano odvolani an ministerstvo a uvidime co z toho vyleze. Sepsano jako lajk amater, ale mozna nekomu pomuze, takze davam do prilohy nebo jako inspiraci, ci klidne piste zpetnou vazbu.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Hygiena - udani za rousky
« Odpověď #23 kdy: 14 Května 2021, 15:56:58 »

Ta absence diakritiky a stylistiky má nějaký význam? :D
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Hygiena - udani za rousky
« Odpověď #24 kdy: 16 Května 2021, 22:42:35 »

Vsak vy se nam prizpusobite.  ;D

https://youtu.be/RcYjXbSJBN8?t=1982
« Poslední změna: 16 Května 2021, 22:50:20 od .qoyi »
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.