30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Parkování - P2  (Přečteno 1076 krát)

hlavacekp

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Parkování - P2
« kdy: 27 Dubna 2021, 18:10:00 »

Přišla mi 11.3. Výzva k uhrazení určené částky z P2.

Pokud se nepletu, P2 praktikuje turbo model. Jaká je prosím úspěšnost v obraně proti použití turbo modelu?

Byl jsem nahlédnou do spisu a pořidit kopii spisu a převapilo mě, že všechny fotky jsou z jednoho časového okamžiku. Žádná fotka z druhého průjezdu s odstupem alespoň 3 minut, žádná fotka zepředu. Velmi pravděpodobně tam auto při druhém průjezdu již nestálo nebo jsem dokonce seděl za volantem a odjížděl. Mohou fotky do spisu doplnit i dodatečně?

Je správná strategie, že se přizná Helmut (potřebuje nasbírat zkušenosti), který si s nimi bude chvilku dopisovat, že není prokázáno, že vozidlo tam zastavilo, či dokonce stálo déle než 3 minuty?

Dále, domnělý přestupek byl zaznamenán automatizovaným technickým prostředkem. Zkoušel někdo napadnout, že auto řízené člověkem není automatizovaný prostředek, a dále zdali jsou v pořádku smlouvy mezi městem a Eltodo (které zřejmě provádí měření)?
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Parkování - P2
« Odpověď #1 kdy: 29 Dubna 2021, 17:08:52 »

Citace
Jaká je prosím úspěšnost v obraně proti použití turbo modelu?

Úplně stejná, jako když by úřad turbo model nejel. Rozdíl je v tom, že non-turbo úřad po marném uplynutí 60 denní lhůty k vyšetřování řidiče ještě pošle výzvu k podání vysvětlení provozovateli. Turbo úřad po uplynutí 60 denní lhůty zahájí řízení o přestupku provzovatele, kterému se chcete vyhnout.

Citace
Mohou fotky do spisu doplnit i dodatečně?

Ano. Minimálně se mi v tomto duchu vyjádřil jednou úředník.

Citace
Je správná strategie, že se přizná Helmut (potřebuje nasbírat zkušenosti), který si s nimi bude chvilku dopisovat, že není prokázáno, že vozidlo tam zastavilo, či dokonce stálo déle než 3 minuty?

Správná strategie pro tento banální přestupek je spolupracující řidič, který bude dělat přesně to, co popisujete. S Helmutem si umí úřady povětšinou vytřít zadnici a je to dnes spíš procesní taktika pro otrlejší, kteří pak mohou namítat různé procesní pochybení vůči Helmutovi.. Ideální spolupracující řidič je ten, který není současně provozovatelem daného vozidla. Není to však nezbytná podmínka.

Citace
Dále, domnělý přestupek byl zaznamenán automatizovaným technickým prostředkem. Zkoušel někdo napadnout, že auto řízené člověkem není automatizovaný prostředek, a dále zdali jsou v pořádku smlouvy mezi městem a Eltodo (které zřejmě provádí měření)?
To je imo blbost, na to to takřka určitě nevyhrajete. Nehledě na to, že parkování je sprdelizovatelný i kdyby nebylo zachyceno automatizovaným prostředkem ve smyslu ZPPK. Viz § 125f odst. 2 písm. a) zákona č. 361/2000 Sb.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.