30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zmocněnce nepovolujeme protože udává zemřelé  (Přečteno 10145 krát)

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Zmocněnce nepovolujeme protože udává zemřelé
« kdy: 09 Ledna 2015, 22:50:08 »

Dostal se mi takový případ.. To se nasmějete, lidové vrstvy.

Úřad poslal odpustek a sprostý provozovatel na to reagoval volbou zmocněnce.. nějakého úřadu už známého bijce který udává mrtvoly a narušuje jim kešflou.

Ale úřad našel cestu jak nepřijít o pokutičku!
Pravda si to vyžádalo pár inovací v právu.. třebas nutnost ignorovat správní řád.. a když už ignorujete správní řád tak proč ne i ty ostatní zákony..

Tak sepsali dopis kde sprostému provozovateli sdělili že tohohle zmocněnce jako ne.
Není to rozhodnutí ani usnesení.. žádné poučení, žádné opravné prostředky (ještě by se šmejd odvolával).. to sdělují a basta.

Důvod je že tento zmocněnec udává v jiných případech mrtvoly a že určitě lže a zneužívá výdobytky lidově demokratického zřízení a tak ho neberou.
Další level SPRDELu asi.. provozovatel už není trestaný jen za to že někdo jiný udělá přestupek, ale i za to že si úřad myslí že někdo jiný v nějakém jiném řízení lhal  ;D

A bonus.. úřad sám v dopisu píše že není žádný zákon přes který by mohli vyloučit zmocněnce. Ale zřejmě jim to nevadí  ;D

Otázka zní:
Správná cesta jak s tím výplodem naložit?
Můj názor je ho považovat za hodně svérázné rozhodnutí a nechat ho prohlásit za nicotné? Možná stížnost jako bonus?
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:Zmocněnce nepovolujeme protože udává zemřelé
« Odpověď #1 kdy: 10 Ledna 2015, 01:32:11 »

podjatost ? + stížnost na kraj ?
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Zmocněnce nepovolujeme protože udává zemřelé
« Odpověď #2 kdy: 10 Ledna 2015, 07:41:34 »

Správná cesta jak s tím výplodem naložit?
Můj názor je ho považovat za hodně svérázné rozhodnutí a nechat ho prohlásit za nicotné? Možná stížnost jako bonus?
Je to spíš smutné než zábavné.

Já bych jim maximálně sdělil, že děkuji za dopis a dále ať laskavě komunikují se zmocněncem, jak jim nařizuje správní řád. Jak již bylo uvedeno, oni nemají žádnou možnost zmocněnce nepřijmout. Pokud budou dál obtěžovat obviněného a doručovat jemu, má to stejnou platnost, jako kdyby mu neposílali vůbec nic.

Dále bych na dotyčného podal stížnost, námitku podjatosti a případně pro pobavení i trestní oznámení.

Jak jste napsal, rozhodnutí to není, takže nemůže být ani nicotné (a za takové ho stejně může prohlásit jedině soud).
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Zmocněnce nepovolujeme protože udává zemřelé
« Odpověď #3 kdy: 10 Ledna 2015, 09:42:24 »

Dále bych na dotyčného podal stížnost, námitku podjatosti a případně pro pobavení i trestní oznámení.

Taky tak a těsně před vydáním rozhodnutí.

Já bych jim maximálně sdělil, že děkuji za dopis a dále ať laskavě komunikují se zmocněncem, jak jim nařizuje správní řád.

Nesděloval bych jim nic, od toho mám zmocněnce :P
IP zaznamenána

JJ

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 323
    • Zobrazit profil
Re:Zmocněnce nepovolujeme protože udává zemřelé
« Odpověď #4 kdy: 23 Ledna 2015, 14:52:57 »

Hm.. Smutné je to dvojnásob. Jednak kvůli tomu, co píše jkraus222 a za druhé proto, že pokud nějaký profláknutý vůl, co používá osobu mrtvou jak na běžícím páse, dotáhne nějaký případ či nedej Bože víc případů k NSS, nejspíš z toho vyleze nějaký šrouby utahující judikát, který zkomplikuje život i ostatním, kteří se chovají řekněme poněkud rozvážněji.

Last but not least: pokud mu tu osobu mrtvou dokázali ve více případech pravomocně rozstřelit (tj. ne prekluse), tak jim dle mého názoru judikatura NSS určitou možnost k odmítnutí zmocněnce dává, resp. mají pak docela účinné argumenty k tomu, aby jim rozhodnutí podržel nadřízený orgán.
IP zaznamenána