30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Okresová kontrola blafuje  (Přečteno 1701 krát)

Kohlstein

  • Příspěvků: 53
    • Zobrazit profil
Okresová kontrola blafuje
« kdy: 19 Dubna 2021, 13:18:29 »

Před třemi týdny mě chtělo gestapo buzerovat cestou z práce při překračování hranice okresu. Občanku jsem mu dal. Pak chtěl prohlášení nebo potvrzení, tak jsem mu řekl že občanka stačí, jedu do místa trvalého bydliště. On, že ne. Poslal jsem ho pro výtisk vládního pamfletu č. 216 a zabodl prst do bodu II/10. Odkaz na pdf: https://apps.odok.cz/attachment/-/down/IHOABYLUPWWU
Po dalších pěti minutách jsem naznal, že mu nedokážu vysvětlit, že je mu hovno potom, jak jsem se do jiného okresu dostal, že teď se jedná o pouze o cestu do místa trvalého pobytu. Tak jsem mu dal nahlédnout potvrzení od zaměstnavatele. Už si myslel, že to má za sebou, tak jsem mu připomněl jeho povinnost vystavit mi Potvrzení o provedení úkonu: https://www.policie.cz/clanek/potvrzeni-o-provedeni-ukonu.aspx
Na místě se cukal, tak musel do auta k vysílačce a nahlásit na fízlárnu, že mi to mají nachystat. Druhý den jsem si proto zajel, nechal je to přepsat, aby tam byla i identifikace toho sociálního inženýra, co mě kontroloval, a obratem zanechal na podatelně stížnost tohoto znění:

Tímto podávám stížnost na profesní pochybení policisty č. 271625, který prováděl kontrolu dokladů mojí osoby dne 30.3.2021 odpoledne mezi obcemi X a Y, z důvodů:
1. Vyžadoval prokázání důvodnosti využití výjimky z usnesení vlády č.216 ze dne 26. února 2021 písemným dokladem nebo čestným prohlášením s uvedením konkrétního důvodu podle bodu II/1 až 9 a 11, přestože mu bylo jasně sděleno, že cestuji do místa trvalého bydliště a předložen občanský průkaz, tedy s využitím vyjímky podle bodu II/10 tohoto nařízení (cesta zpět do místa svého trvalého pobytu nebo bydliště).

2. Po skončení úkonu odmítl na místě a bez zbytečného odkladu vystavit Potvrzení o provedeném úkonu dle §109 zákona č. 273/2008 Sb., o Policii České republiky, přestože splnění této povinnosti nebránily další okolnosti ani okolnosti úkonu. Nutnost vyžádat si potvrzení o úkonu na příslušném obvodního oddělení dodatečně chápu jako snahu policisty o zmaření vydání tohoto potvrzení.

Výsledky šetření stížnosti zašlete na adresu: ...

Výsledky šetření mi byly doručeny a neuspokojilly mě. Teď co dál? Nechcete někdo vybavit plnou mocí a vést to třeba jako praktické školní cvičení?
IP zaznamenána

Kohlstein

  • Příspěvků: 53
    • Zobrazit profil
Re:Okresová kontrola blafuje
« Odpověď #1 kdy: 19 Dubna 2021, 13:19:44 »

Přikládám Potvrzení a Odpověď na moji stížnost.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Okresová kontrola blafuje
« Odpověď #2 kdy: 19 Dubna 2021, 19:50:28 »

Asi ztráta času, ale co zkusit poslat stížnost na toho vedoucího oddělení, protože nesprávně instruoval své podřízené, aby požadovali při okresních kontrolách čestné prohlášení i po řidičích, kteří se vraceli domů? Jako dúkaz přiložit to jeho písemné vyjádření.
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 653
    • Zobrazit profil
Re:Okresová kontrola blafuje
« Odpověď #3 kdy: 20 Dubna 2021, 06:35:42 »

Však to tam máte napisané v tom poslednom odstavci. Obraťte se se ten odbor, co tam píšou.
IP zaznamenána

Kohlstein

  • Příspěvků: 53
    • Zobrazit profil
Re:Okresová kontrola blafuje
« Odpověď #4 kdy: 20 Dubna 2021, 09:26:11 »

Mohl bych si stěžovat na uvedené adrese, ale jak naznačujete, pro amatéra je to spíš ztráta času. Ale když je jejich vyjádření takto pěkně černé na bílém, mohl by někdo vzdělanější v oboru vládních nařízení říct, kdo má pravdu?
Píše se:
Vláda ....
I. zakazuje
1. všem osobám opustit území okresu ....
2. vstup, pohyb a pobyt na území okresu ....

II. stanovuje ze zákazů podle bodu I tyto výjimky:
....
10. cesta zpět do místa svého trvalého pobytu nebo bydliště
...

IV. nařizuje všem osobám, které dosáhly alespoň 15 let věku, využívajícím výjimek podle:
1. bodu II/1 povinnost prokázat důvodnost využití této výjimky písemným potvrzením zaměstnavatele nebo orgánu, ...
2. bodu II/2 až 11 povinnost prokázat důvodnost využití těchto výjimek písemným dokladem nebo čestným prohlášením s uvedením konkrétního důvodu podle bodu II/2 až 9 a 11; ...


Rozumím poslední citované větě IV/2 tak, že jsem prokázal občankou místo trvalého pobytu a víc není potřeba. Jestli jsem se do jiného okresu předtím vydal za nějakým účelem, zabloudil omylem nebo se vracím po půl roce ze Zanzibaru, není přece nutné fízlovi jakkoliv osvětlovat?
 
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Okresová kontrola blafuje
« Odpověď #5 kdy: 20 Dubna 2021, 09:31:38 »

Však to tam máte napisané v tom poslednom odstavci. Obraťte se se ten odbor, co tam píšou.
Aby to ale k něčemu bylo. Je tam retardovaný fízl Hirš, který nabízí superlevné hrnce.
IP zaznamenána