30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Prominutí trestu / HK  (Přečteno 1768 krát)

Gregor

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Prominutí trestu / HK
« kdy: 18 Května 2021, 15:07:44 »

Dobré odpoledne,

máte někdo osobní zkušenost s magistrátem HK a jak jsou pružní při vyřízení upuštění trestu v 1/2 zákazu?
Kolegova zde má 1 případ, kdy mu běží 12m zákaz a blíží se 6.m trestu.

Děkuji
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Prominutí trestu / HK
« Odpověď #1 kdy: 18 Května 2021, 15:17:00 »

Dobrý den,
obecná zkušenost je taková, že úřadu jsou zákazy řízení celkem jedno, takže prominutí zpravidla připustí (lze v tom spatřovat i určitou finanční motivaci, delikvent bez ŘO nepáše přestupky).

Doporučuji kontaktovat úředníka a možnost vrácení ověřit telefonicky a až pak vyrazit na psychotesty.
IP zaznamenána

Gregor

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Prominutí trestu / HK
« Odpověď #2 kdy: 18 Května 2021, 16:24:25 »

ano, to jsem mu již také doporučoval, uředník mu říkal ať vše pošle písemně a že se uvidí.
Zajímala by mne spíše obecná praxe a zkušenost jak byli rychlí při vyřizovaní.

IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Prominutí trestu / HK
« Odpověď #3 kdy: 20 Května 2021, 13:11:33 »

Konkrétnímu úředníkovi do hlavy nevidíme, pokud vám to neřekne narovinu, tak nezbývá, než to prostě zkusit.

Jestli úředníkovi stojí za to sepisovat se s odůvodněním odmítnutí jen proto, aby si zhojil ego na nějakém průměrném vysíračovi - nejspíš ne.
IP zaznamenána

Gregor

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Prominutí trestu / HK
« Odpověď #4 kdy: 22 Května 2021, 11:12:58 »

Ano tohle přesně já chápu a myslím že i kolega.
Šlo mi spíše zjistit pro něho obecnou praxi, zkušenosti ostatních z Hradce a  informace typu:

„V HK jsem měl případ, po odeslání žádosti jsem měl do 5 dní vyjádření / úředník tlačil lhůtu do maxima a rozhodnutí poslal 30.den“


co jsem procházel forum, tak co úřad to jiný postup, nás zajímala hlavně ta pružnost jak rychle jsou o tom schopni rozhodnout..
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Prominutí trestu / HK
« Odpověď #5 kdy: 23 Května 2021, 13:15:03 »

Správně+trestněprávní praxe z mojí zkušenosti je taková, že pokud ten člověk není vyloženě několikanásobný recidivista, tak v polovině většinou prominou. (U jednoho známého se povedlo dokonce i v případě mařeny, takže ta pružnost bude zjevně dost velká.)

Jestli lpíte na konkrétní zkušenosti z HK, tak tu bohužel nemám.

Nicméně si myslím, že při zákazu 12 m jestli to dostane zpět obratem po 6 m nebo až po 7 m už je asi jedno, ne? IMHO rychlost vyřízení této žádosti nejde vztáhnout ani na celý úřad, je to spíš otázka konkrétního úředníka a jeho momentální nálady/množství jiné agendy. Prostě bych počítal s tím, že to bude do 30 dní dle SprŘ a když dostane papíry zpět dříve, tak jen dobře.
IP zaznamenána