30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: predjizdeni cyklo..... .  (Přečteno 2177 krát)

František Dobrota

  • Příspěvků: 363
    • Zobrazit profil
predjizdeni cyklo..... .
« kdy: 14 Dubna 2021, 12:07:16 »

IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:predjizdeni cyklo..... .
« Odpověď #1 kdy: 14 Dubna 2021, 12:34:06 »

Již ráno jsem četl článek ve stjeném duchu na Idnesu a nejvíc mě překvapilo toto:

Citace
Poslankyně ANO Zuzana Ožanová naproti tomu namítala, že agresivní může být i řidič jízdního kola. „Jako malá jsem byla sražena cyklistou. Máme tu navíc chodce, kteří jsou ještě zranitelnější než cyklisté,“ uvedla.

Drahá poslankyně Ožanová, celoživotní úřednice, která procovala většinu života v oblasti dopravně-správních řízení (jinými slovy přestupková tetka). Za zpřísňování podmínek proti řidičům dlouhodobě bojuje. Je například afaik zastánkyně toho, aby za protiprávní zastavení na invalidech byly 2 body. (Mimochodem, vzhledem k tomu, že ona vzhledem ke své profesi musí vědět, jak to chodí, vůbec nechápu, proč by navrhovala u sprdelizovatelného přestupku body..) Sama byla zastánkyní minimální vzdálenosti 1.5 metru pro předjíždění cyklistů. Tak co že to najednou "brojí" za řidiče (proti agresivním cyklistům)? :D

EDIT: Už je k tomu i tabulka :D https://twitter.com/michalblaha/status/1382281258638643200/photo/1
« Poslední změna: 14 Dubna 2021, 12:52:24 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Grave

  • Příspěvků: 266
    • Zobrazit profil
Re:predjizdeni cyklo..... .
« Odpověď #2 kdy: 14 Dubna 2021, 13:20:32 »

Tak je jasné, kde budeme všichni parkovat  :o

Poslanec a starosta Prahy 7 Jan Čižinský (za KDU-ČSL) pak také v této novele prosadil odebrání dvou bodů řidičům, kteří neoprávněně zaparkovali na místech pro zdravotně postižené.
IP zaznamenána

eltazar

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 36
    • Zobrazit profil
Re:predjizdeni cyklo..... .
« Odpověď #3 kdy: 14 Dubna 2021, 13:21:21 »

Již ráno jsem četl článek ve stjeném duchu na Idnesu a nejvíc mě překvapilo toto:

také jsem si po přečtení článku říkal, kamže ona paní najednou otočila...

každopádně daný paskvil zase nejvíce oslavili Automatí zmrdi.
IP zaznamenána

ateliersk

  • Příspěvků: 123
    • Zobrazit profil
Re:predjizdeni cyklo..... .
« Odpověď #4 kdy: 14 Dubna 2021, 14:04:55 »

O tomto uz tu byl pred rokem clanek od D-F : https://dfens-cz.com/jeden-a-pul-metru-od-cyklistickeho-raje/

A je to stale aktualni cteni .
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:predjizdeni cyklo..... .
« Odpověď #5 kdy: 14 Dubna 2021, 14:14:01 »

Spíš by mě zajímalo, jakým způsobem bude něco takového možné pokutovat. Prostě jak chce policajt dokázat, že jsem jel od cyklisty 150cm +, nebo méně.

Takže v reálu něco co není možné nějak ověřit. Podobně jako dodržování bezpečné vzdálenosti.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:predjizdeni cyklo..... .
« Odpověď #6 kdy: 14 Dubna 2021, 14:14:55 »

Tak je jasné, kde budeme všichni parkovat  :o

Poslanec a starosta Prahy 7 Jan Čižinský (za KDU-ČSL) pak také v této novele prosadil odebrání dvou bodů řidičům, kteří neoprávněně zaparkovali na místech pro zdravotně postižené.

Je to super. Když bych nedej bože prohrál SŘ a dostal třeba 2 body za rychlost, tak si zajedu zaparkovat na invalidy, zavolám na sebe městapo, přiznám se a 2 body budou odebrány. To se moc hodí <3

Coco > Bude se to dělat úplně normálně. Fízl se za občanem rozhouká, agresivně vyjede, zastaví ho, sdělí mu obvinění. Občan se pak omluví a podepíše blok. Tak jako 99% pokut.
Teď tedy doufám, že je to přestupek, co půjde projednat na místě; nestudoval jsem do detailu.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Jenyk

  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:predjizdeni cyklo..... .
« Odpověď #8 kdy: 17 Dubna 2021, 09:10:34 »

Cyklozmrdi (a to píšu jako docela aktivní cyklista) budou mít pré. Jestliže už teď se řada cyklistů na silnicích chovala jako smyslů zbavená, teď teprve začne na silnicích cyklozmrdi peklo. Kameru, kameru, kameru.
IP zaznamenána