30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] LaserCam4 164 km/h na dálnici  (Přečteno 11291 krát)

Ridder

  • Příspěvků: 97
    • Zobrazit profil
Re:LaserCam4 164 km/h na dálnici
« Odpověď #30 kdy: 18 Listopadu 2021, 11:09:32 »

Dnes jsem v poslední den vyzvedl dopis z kraje. Poslali Výzvu k seznámení se a vyjádření k podkladům před rozhodnutím, Certifikát LaserCam 4, Návod k obsluze LaserCam 4 a Předávací protokol od SO1, kde komentují moje námitky. Komentáře jsou velice zajímavé. Hned ve druhé odrážce píší:
Citace
Obsah spisu nebyl skutečně vytištěn, ve většině případů obvinění tento obsah nepožadují.
V žádosti o spis jsem doslova uváděl, že chci kompletní spis. Samozřejmě většinu zas ignorovali a tváří se jakoby nic, tak uvidíme co kraj.

Jaký je ideální postup? Mám 5 dní na vyjádření se k podkladům. Dnes nebo zítra bych mohl jet nafotit spis.

Přikládám i finální Odvolání, který jsem jim posílal a na který směřují ty jejich komentáře.
« Poslední změna: 18 Listopadu 2021, 11:12:52 od Ridder »
IP zaznamenána

doctor

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:LaserCam4 164 km/h na dálnici
« Odpověď #31 kdy: 18 Listopadu 2021, 11:50:26 »

SO2 vam udelal neco podobneho, co me - pridal do spisu nove podklady (navody), tim vas vsak osidil o jeden krok v rizeni - dvouinstancni rozhodovani. Proti rozhodnuti SO2 se totiz uz nemuzete odvolat. Spravne by mel SO2 vratit spis SO1 a prikazat mu doplneni podkladu. Pak mate moznost se odvolat proti konani SO1. Na druhou stranu me nenapada, jak se odvolavat proti navodu k obsluze, ale jako zdrzovaci taktitu to muzete ted zkusit SO2 nejak sikovne napsat. Dulezite bude zduvodneni jak konkretne vas jednani SO2 poskodilo. Pouze napsat, ze se vam to nelibi a ze vas omezuje na pravech, bez oduvodneni, to stacit nebude.
Co se tyka rejstriku spisu - to je problem, protoze se tezko prokazuje, ze tam nebyl. Ourada ho vytvori dodatecne a bude vam tvrdit, ze tam byl, jen ho nevytisknul. Ja jsem se pripravil i na tuto situaci, ale ani tak mi to nebylo nic platne. I kdyz jsem prokazal, ze rejstrik neexistoval, bylo mi receno, ze bych musel prokazat, ze neexistence rejstriku me poskodila, resp. ze jeho neexistence mohla ovlivnit vysledek rozhodnuti. Samotna neexistence rejstriku je sice vada, ale pokud nema vliv na vydane rozhodnuti, nezakonnost rozhodnuti nezaklada :-(
IP zaznamenána

Ridder

  • Příspěvků: 97
    • Zobrazit profil
Re:LaserCam4 164 km/h na dálnici
« Odpověď #32 kdy: 18 Listopadu 2021, 12:01:28 »

Na druhou stranu me nenapada, jak se odvolavat proti navodu k obsluze, ale jako zdrzovaci taktitu to muzete ted zkusit SO2 nejak sikovne napsat.

Píše se tam, že se můžu vyjádřit nejen k těm novým věcem, ale i k těm původním. Nic novýho mě nenapadá, maximálně zareagovat na ty komentáře SO1 a že to jako odůvodnění nestačí, a tak prosím SO2, aby to řádně zdůvodnil.

Váhám, jestli má smysl jet mrknout na ten Spis.
IP zaznamenána

doctor

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:LaserCam4 164 km/h na dálnici
« Odpověď #33 kdy: 18 Listopadu 2021, 12:30:42 »

Vyjadrovat se muzete k cemukoliv v prubehu rizeni. Pokud vas neco napada, klidne jim to napiste, ale nedelal bych si velke iluze ze v tomto bode neceho rozumneho dosahnete. Ale jak jsem jiz psal, jen nejake tvrzeni bez verohodneho oduvodneni nema sanci na uspech. Taky mejte na pameti, ze se vyjadrujete k SO2, takze pokud vase vyjadreni SO2 nejak zpracuje, nebudete mit moznost odvolani.
Jet se mrknout na spis k SO2 ma v teto chvili vyznam pouze v pripade, ze chcete videt jak vypada urednik placeny z vasich dani, pripadne ho chcete chvili zdrzovat. Doplnene podklady vam urednik poslal, nic jineho se ve spisu nejspis nezmenilo.
« Poslední změna: 18 Listopadu 2021, 15:26:32 od doctor »
IP zaznamenána

Ridder

  • Příspěvků: 97
    • Zobrazit profil
Re:LaserCam4 164 km/h na dálnici
« Odpověď #34 kdy: 27 Prosince 2021, 11:06:29 »

Dnes došlo Rozhodnutí z kraje a celkem nepřekvapivě je podržel a doslova uvedl, že "postup SO1 shledal bezvadným"  :D Bohužel jim musím přispět celkem 4500 Kč.

Rozhodnutí sem asi dávat ani nebudu. Předpokládám, že nikdo moc ani nečetl moje odvolání. Pokud by někdo zájem měl, tak to sem hodím.
IP zaznamenána

libca

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:LaserCam4 164 km/h na dálnici
« Odpověď #35 kdy: 28 Dubna 2023, 10:40:17 »

2d ii. - Z toho screenshotu z videa to skoro vypadá, že to měřili přes sklo, neboť nikde nevidím stát fízla ani vystrčenou ruku z auta. Můžete se do toho záznamu podívat a toto ověřit? Pak by to měření bylo bezcenné.

máte prosím někde rozhodnutí, že měřit přes sklo nelze?
IP zaznamenána