30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] LaserCam4 164 km/h na dálnici  (Přečteno 11403 krát)

Ridder

  • Příspěvků: 97
    • Zobrazit profil
[LOST] LaserCam4 164 km/h na dálnici
« kdy: 09 Dubna 2021, 17:25:03 »

Zdravím po delší době. V září 2020 změřen 164 km/h a ztotožněn PČR na dálnici u Zlína. Oznámení přestupku jsem odmítl podepsat a vyjádřit se. Pouze si pořídil fotku. Následoval příkaz, který byl doručen v únoru 2021. Podán odpor a žádost o spis.

Dnes mi do schránky pošťačka se zpožděním vhodila obálku, kde mě překvapily tři věci.
1) Spis mi poprvé v životě poslali a nemusel jsem osobně na úřad. Asi kvůli lockdownu.

2) Doslova se ve Sdělení o možnosti seznámit se s podklady spisového materiálu před vydáním rozhodnutí píše:
Citace
Vyjádřit se k podkladům přestupkového řízení můžete do 5 pracovních dnů od obdržení tohoto sdělení, a to na úřadě Kroměříž po tel domluvě. Současně Vám sdělujeme, že v souladu s ust 80 odst. 2 zákona č. 250/2016 Sb., o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich, ve znění později vydaných předpisů, máte právo požadovat konání ústního jednání, je-li to nezbytné k uplatnění Vašich práv.
Pokud svého práva nevyužijete v daném termínu, bude ve věci vydáno rozhodnutí.
Ústní jednání samozřejmě chci, ale jelikož mi dopis přistál až dnes a přešvihl jsem lhůtu 5 dnů po fikci doručení, tak již na ÚJ nemám nárok?

3) Možná nejpodstatnější část. Úřednice mi omylem poslala kopii i originál Oznámení přestupku překročení nejvyšší rychlosti a tedy ten papír, který vyplňuje PČR přímo na místě. Z mého laického pohledu tedy nemají základní dokument (minimálně originál) na kterém budují případ. Hraje to nějakou roli v můj prospěch? Ideálně na tom shodit celý případ?
« Poslední změna: 30 Května 2021, 18:15:31 od Ridder »
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:LaserCam4 164 km/h na dálnici
« Odpověď #1 kdy: 09 Dubna 2021, 18:17:41 »

V textu, který citujete, žádná lhůta pro podání žádosti o konání ÚJ není...
IP zaznamenána

Ridder

  • Příspěvků: 97
    • Zobrazit profil
Re:LaserCam4 164 km/h na dálnici
« Odpověď #2 kdy: 09 Dubna 2021, 18:22:55 »

Já to chápu tak, že to je 5 dní od obdržení toho Sdělení, který zároveň slouží i jako možnost vyjádřit se ke spisu?
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 187
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:LaserCam4 164 km/h na dálnici
« Odpověď #3 kdy: 09 Dubna 2021, 18:27:15 »

Jje treba si ujasnit co v jake casove posloupnosti Vam bylo doruceno.

Dopis/spis a ridi se pravidly dle oznameni vhozene do schranky.

Doruceno je 10 dnem - viz pouceni, ktere jste mel obdrzet, nebo prevzetim/moznosti se seznamit se spisem.

IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Ridder

  • Příspěvků: 97
    • Zobrazit profil
Re:LaserCam4 164 km/h na dálnici
« Odpověď #4 kdy: 09 Dubna 2021, 18:33:27 »

Zkusím to napsat přesněji.

15.3. vhozeno poučení do Schránky.
25.3. doručení fikcí
Někdy minulý týden jsem byl na poště, že dopis ještě nemám ve schránce.
9.4. dopis ve schránce (Sdělení o možnosti seznámit se s podklady spisového materiálu před vydáním rozhodnutí + spis)

Chápu to tedy tak, že jsem se měl jak ke spisu tak k tomu, jestli chci ÚJ vyjádřit do 30.3.

Za chvíli sem nahraju to Sdělení.

EDIT: Sdělení nahráno do úvodního příspěvku.
« Poslední změna: 09 Dubna 2021, 18:38:23 od Ridder »
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 187
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:LaserCam4 164 km/h na dálnici
« Odpověď #5 kdy: 09 Dubna 2021, 18:44:27 »

Mate zaznam o tom, jak jste se na poste ptal, proc nebylo doruceno?
Proc Vam to rovnou nevydali rovnou?
« Poslední změna: 09 Dubna 2021, 18:48:02 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Ridder

  • Příspěvků: 97
    • Zobrazit profil
Re:LaserCam4 164 km/h na dálnici
« Odpověď #6 kdy: 09 Dubna 2021, 18:47:47 »

To bohužel nemám. Pošťačka koukla na PC a řekla, že mi bude brzy doručen. Předpokládám, že s ÚJ mám tedy smůlu. Nebo to mám zkusit i tak poslat?
Co bod 3) a originál dokumentu?
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 187
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:LaserCam4 164 km/h na dálnici
« Odpověď #7 kdy: 09 Dubna 2021, 18:52:35 »

Muzete pozadat o zmeskani ukonu par. 41 Spr.R, nebo tam proste nabehnout(zjistite, zda rozhodli).
Porad jste nesdelil, proc jste byl v prijmu tak pasivni, mate nejakou uspesnou vymluvu?

Pisi Vam, ze maji co potrebuji, UJ neplanuji, Vy jste nic nenamitl, SO mohl tedy vydat rozhodnuti.
Co konkretne ma UJ zvratit?
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Ridder

  • Příspěvků: 97
    • Zobrazit profil
Re:LaserCam4 164 km/h na dálnici
« Odpověď #8 kdy: 09 Dubna 2021, 18:58:04 »

Důvěřoval jsem poště, že to dodají rychle. Teď už vím, že to byla chyba. Mrknu na to zmeškání úkonu.

Co se týká ÚJ, tak asi nezvrátí nic, ale dokážu se z něj úspěšně vymlouvat i více než rok. Poslední 2 případy jsem takhle vyhrál až do ztracena. V Odvolání bohužel nejsem moc dobrý, tak bych se mu rád vyhnul.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 187
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:LaserCam4 164 km/h na dálnici
« Odpověď #9 kdy: 09 Dubna 2021, 19:04:16 »

Tak je treba si uvedomit co Vam hrozi,  ceho chcete dosahnout a minimalizovat ztraty.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Ridder

  • Příspěvků: 97
    • Zobrazit profil
Re:LaserCam4 164 km/h na dálnici
« Odpověď #10 kdy: 09 Dubna 2021, 19:11:24 »

Nehrozí nic strašnýho. Pokuta a první body a nesmí mě chytit znovu za rychlost v dalších 12 měsících.
Dosáhnout chci toho, abych se dalších 12 měsíců nemusel strachovat s dalším případem v rychlosti a ideálně jim nic neplatit.

Pochopil jsem, že jediná možnost je teď požádat o Navrácení v předešlý stav, požádat o ÚJ a pokračovat v taktice zdržování/vymlouvání se z ÚJ. Pokud zamítnou, tak bych musel najít něco do Odvolání.

Nebo existuje lepší postup?
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:LaserCam4 164 km/h na dálnici
« Odpověď #11 kdy: 09 Dubna 2021, 20:16:04 »

Podle mého názoru lhůta pro žádost o konání ÚJ stanovena nebyla, citujete-li přesně. V dané citaci je stanovena pouze lhůta pro seznámení s obsahem spisu, a tedy by Vám teoreticky měla běžet lhůta 90 dní pro podání žádosti o konání ÚJ, a to nehledě na to, jak té citaci rozumíte, resp. chcete rozumět. Nemám nicméně s prošvihnutými lhůtami mnoho zkušeností, takže se mohu mýlit.

První kolo by se navíc mělo dát vyhrát na samotné skutečnosti, že se SO1 zjevně chystá rozhodnout o vině pouze na základě oznámení (kterým možná ani nedisponuje). Správně by měl předvolat a vyslechnout svědky a obviněnému umožnit klást jim otázky.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 309
    • Zobrazit profil
Re:LaserCam4 164 km/h na dálnici
« Odpověď #12 kdy: 10 Dubna 2021, 00:20:25 »

Formulace poučení je rozhodně neobratná, krom toho, že pro právo žádat ÚJ není stanovena lhůta, je v tom varování něco o uplatnění práva (v jednotném čísle), ale předchozí text se týká jednak práva vyjádřit se k podkladům, a jednak práva žádat ÚJ. Tak není vůbec jasné, zda se to týká toho druhého práva (podle toku textu), nebo prvního práva (protože jen to má "daný termín"), nebo jakéhokoliv práva ...

Jinak ale asi nemá smysl se v tom hrabat. Pokud už SO rozhodl, jen na té trochu zmatené formulaci se to asi nesestřelí. Podstatné je, že uplatnit to právo SO objektivně umožnil - bylo by třeba tvrdit, že žádat ÚJ či uplatnit nějaké další procesní právo účastník chtěl, ale buď nemohl (protože se mu ten dopis dostal do rukou pozdě, to by směřovalo k § 41 SprŘ), nebo to chtěl udělat později, protože něco v něm vyvolalo legitimní očekávání, že na to má delší lhůtu (a to moc nevím, co by bylo).

Pokud ale ještě nerozhodl, stále žádat ÚJ či cokoliv jiného lze, to právo uplynutím žádné úřednické lhůty nezaniká. SO musí umožnit ho uplatnit, bylo-li v průběhu řízení uplatněno, musí to nějak vypořádat (tedy ÚJ buď nařídit, nebo usnesením zamítnout).
IP zaznamenána

Ridder

  • Příspěvků: 97
    • Zobrazit profil
Re:LaserCam4 164 km/h na dálnici
« Odpověď #13 kdy: 12 Dubna 2021, 09:33:56 »

Díky všem za názory. Je to nejednoznačný, tak za zkoušku nic nedám a jdu poslat žádost o ÚJ včetně výslechu policajtů.
IP zaznamenána

Ridder

  • Příspěvků: 97
    • Zobrazit profil
Re:LaserCam4 164 km/h na dálnici
« Odpověď #14 kdy: 30 Května 2021, 18:36:43 »

Mám tu update. ÚJ zamítnuto, protože v tom SO nevidí důvod a ani jsem prý nenapsal konkrétní důvody. Společně s tímto Usnesením poslali i Rozhodnutí o vině.

Odvolání jsem psal pouze jedno jediný a to tenkrát bohužel neuspělo, a proto bych byl moc rád za navedení. Pár bodů, co mě napadá:
1) Omylem mi poslali originál Oznámení o přestupku a tedy jeden z hlavních důkazů na který se v Rozhodnutí sami odvolávají. Mimochodem v Rozhodnutí píší, že znovu prošli i tento důkaz, což je evidentně lež.
2) Schoval jsem si záznam z kamery, kde mě PČR měří cca ve 4 sekundě videa a dojíždí mě až cca kolem 58 sekundy. Mohu argumentovat, že řídil někdo jiný a bleskurychle jsem ho vysadil?
3) Screen ukazuje, že měřili u auta a betonovýho svodidla. Musím nastudovat LaserCam, jestli to není špatně. Nevíte někdo?
4) Neuznali moje právo na ÚJ.
5) V Úředním záznamu policajt nepíše, že mě seznámil s mými právy, což mimochodem neudělal. To asi taky napadnout?

Budu posílat blanketní odvolání. Má smysl společně s ním poslat i námitku podjatosti, například kvůli tomu, že nechtějí ÚJ a tím krátí moje práva? Dokonce tam píšou, že v tom spatřují pouze průtah řízení.

Úvodní post doplněn o: Spis, Rozhodnutí, Screen z palubky.

IP zaznamenána