30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Mrdník na poště + filozofie na téma utopie v doručování  (Přečteno 7875 krát)

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Mrdník na poště
« Odpověď #15 kdy: 09 Dubna 2021, 08:50:58 »

Ano, mělo by se doručovat do ruky. Není jediný důvod, proč by to museli dělat zrovna fízlové, já sice nejsem jejich fanoušek, ale na tuhle činnost jsou překvalifikovaní a pro stát zbytečně drazí. Může to být klidně zvláštní služba pošty, ale nemusí na to mít nikdo monopol, taky ta služba může mít různé úrovně (od čekání na adresáta na určené adrese, po jeho aktivní vyhledání, pokud odesílatel vůbec neví, kde se reálně pohybuje).

Aby nebohá veřejná správa neskuhrala, jak má jen samé povinnosti, klidně by šlo náklady částečně přenést na adresáta, tedy jde-li o nějakou banální kravinu typu pokuty za parkování, poslat v prvním kole obyčejný dopis (rovnou do schránky, nebo jako stávající zelený pruh typ III., tedy s pokusem o doručení do vlastních rukou, a při nezastižení rovnou do schránky), a teprve pokud by adresát nereagoval (neodepsal, nezaplatil, nikam se nedostavil ...) poslalo by se to znovu s garancí doručení včetně přeúčtování nákladů za toto "lepší" doručování. To by mohla být dostatečně silná motivace úřední poštu systematicky neignorovat, ale i adekvátní následek - pokud se budu doručování vyhýbat, tak holt zaplatím pár stovek za nadstandardní doručování, ale nepřijdu v exekuci, o jejímž nařízení ani důvodech jsem neměl tušení, o střechu nad hlavou (jako za současného stavu).

Jinak, když už fikce doručení, aspoň by se dala udělat civilizovaněji, současná tuzemská úprava je i komparativně napříč Evropou naprostý extrém. Půjčím-li si Burešova slova, jsme nejen best in Covid, ale i best in fikce doručení, a na obojí můžeme být zhruba stejně hrdí ...
« Poslední změna: 09 Dubna 2021, 08:54:47 od hh »
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Re:Mrdník na poště
« Odpověď #16 kdy: 09 Dubna 2021, 09:41:40 »

Jinak, když už fikce doručení, aspoň by se dala udělat civilizovaněji, současná tuzemská úprava je i komparativně napříč Evropou naprostý extrém.

Můžu se prosím zeptat, jaký je zhruba standard v Evropě (co se týká fikce doručení)?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Mrdník na poště
« Odpověď #17 kdy: 09 Dubna 2021, 10:12:45 »

Blbě se to porovnává, protože nejde srovnávat izolovaně jen samotné doručování, ale souvisí to i s plno dalšími věcmi (počínaje tím, jak a jestli je evidováno faktické bydliště). Obvykle ale není možné fiktivně doručit na adresu, kde adresát reálně nebydlí, za takový víceméně standard bych považoval to, co bylo v tuzemském SprŘ/1967 (tedy před účinností současného  SprŘ/2004):

Nebyl-li adresát písemnosti, která má být doručena do vlastních rukou, zastižen, ačkoliv se v místě doručení zdržuje, doručovatel uloží písemnost v místně příslušné provozovně držitele poštovní licence nebo u obecního úřadu a adresáta o tom vhodným způsobem vyrozumí. Nevyzvedne-li si adresát písemnost do tří dnů od uložení, poslední den této lhůty se považuje za den doručení, i když se adresát o uložení nedozvěděl.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Mrdník na poště
« Odpověď #18 kdy: 09 Dubna 2021, 16:44:53 »

Stat vubec nechape, ze ty problemy zpusobuje sam:
- dorucuje v dobe, dy nejste z 95% doma, nezvoni a schranka neni trezor
- zprocesovani veci statu(prestupky) trva podstatne dele ne z kolik ma ucastnik, vime ze to tam lezi mesice
- urednici bezduvodne zasilaji s NEVHODIT DO SCHRANKY a nejsou za takove vicenaklady nijak popotahovani
- platite obvykle dane, takze stat vi, kde se zhruba nachazite
- jaky je rozdil jestli dorucuje posta, nebo zamestnaneci mest? Cvicena opice stoji stejne.

Takze pro vice naklady nevidim vubec duvod.
K cemu ta fikce je vlastne dobra? Zbavit odpovednosti stat...
Pro ilustraci, kdyz se vypocitalo, ze zemre statisticky nejake mnostvi lidi, tak se nahrada za mrtvolu pohybovala ~ 300K. Zkuste vy jako soukroma osoba nekoho pripravit  nehodou o zivot, uz to jsou jednotky M.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

P.

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Mrdník na poště
« Odpověď #19 kdy: 09 Dubna 2021, 20:07:01 »

A jakože nešlo by to bez pošty? Už nejsem ve středověku. Nemyslím tím tu českou parodii pojmenovanou datová schránka, ale normálně pouze formou sms/email notifikace s odkazem na online řešení v plně online vedeném státním aparátu. Moje představa?
Stát má kontaktní údaje, pokud ne, info tou poštou. Máme čipované občanky, alternativně může fungovat poštou doručený pin do vlastních rukou. Takže ověření identity je vyřešený problém.
Moje auto vyfotí radar? Přijde mi sms, že mám na portále pokutičku k řešení a mám x dní na reakci. Zaloguju se, prohlídnu fotky, informace k místu, času a mám zde možnost sepsat vyjádření, bonz, případně to vyignorovat nebo zaplatit. Některé operace půjdou zcela automatizovat, jiné předhodí systému, který rozdistribuuje tasky mezi operátory, kteří budou rozhodovat (tam, kde automatizace nemůže) a rozdělovat práci dále.
Na portálu zároveň pořeším daně, integrovat může zdravotní pojišťovny (které bych osobně zrušil, ale to je na delší povídání), ČSSZ.
Vzhledem k tomu, že jsem nedávno řešil úmrtí v rodině, jedna ze státem poskytovaných služeb může být řešení pozůstalosti, resp. prvních kroků po úmrtí. Jakože mít na jednom místě sepsané kde mám finance, co je potřeba zařídit, koho kontaktovat, jestli chci klasiku či žeh, atd. Tohle všechno jsme sice našli, ale třeba až několik týdnů po pohřbu, mít centralizovaný systém, který automaticky kontaktuje pozůstalé dle nastavených klíčů po té, co je úmrtí úředně potvrzeno, věřím, že spoustě lidem by ubylo vrásek.
A pokračovat by se dalo donekonečna.
IP zaznamenána

P.

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Mrdník na poště + filozofie na téma utopie v doručování
« Odpověď #20 kdy: 19 Dubna 2021, 12:56:37 »

Tak vyzvedl jsem si pozdrav z chráněné dílny. Jde o info, že poslední odpor zabral a zároveň pozvánku na
dokazování mimo ústní jednání (které je mým právem, nikoliv povinností) na 10.5. Čili prodlevy pošty v tomto případě nepřinesly žádný extra výsledek.

Samotný obsah ignore, očekávám, že se tím odporem pouze posunulo kolečko o pár měsíců zpět a dojde ke stejnému rozhodnutí (tedy vinen s trestem smrti) k čemuž si přichystám odvolání (včetně dotazu, proč mi nechtějí dopisy vhazovat).
Je mi trochu líto, že termín jednání nechali takhle vepředu a nenašponovali termín přesně na den po případném timeoutu pošty, jako se stalo v minulých případech.

Tak mě napadá, můžu jako omluvenku a žádost o nové jednání použít autokaranténu? Mám takové tušení, že se ve čtvrtek 6.5. obchodně face2face setkám s někým, kdo bude v pátek pozitivní na covid. Samozřejmě nemůžu s takovou informací hned na poštu, takže bych omluvenku s žádostí o nové jednání mohl poslat až (pokud máknou) po vydání rozhodnutí a nasypat tak do stroje trochu písku.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Mrdník na poště + filozofie na téma utopie v doručování
« Odpověď #21 kdy: 19 Dubna 2021, 17:59:55 »

P.> Vy jste do toho odporu psal něco víc, než že podáváte odpor? To je zbytečné, odpor ruší příkaz tak jako tak.
IP zaznamenána

P.

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Mrdník na poště + filozofie na téma utopie v doručování
« Odpověď #22 kdy: 19 Dubna 2021, 20:15:01 »

P.> Vy jste do toho odporu psal něco víc, než že podáváte odpor? To je zbytečné, odpor ruší příkaz tak jako tak.

NN, nic víc tam nebylo.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Mrdník na poště + filozofie na téma utopie v doručování
« Odpověď #23 kdy: 19 Dubna 2021, 20:26:13 »

Samotný obsah ignore, očekávám, že se tím odporem pouze posunulo kolečko o pár měsíců zpět a dojde ke stejnému rozhodnutí...
Obsah čeho?
IP zaznamenána

P.

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Mrdník na poště + filozofie na téma utopie v doručování
« Odpověď #24 kdy: 20 Dubna 2021, 15:42:11 »

Obsah toho jejich pozdravu.
IP zaznamenána