30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výpis přestupků v registru řidičů  (Přečteno 4104 krát)

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Výpis přestupků v registru řidičů
« kdy: 02 Dubna 2021, 14:50:28 »

Náhodou jsem se díval do výpisu přestupků v registru řidičů a našel jsem tam cosi z roku 2017, o čemž nemám ponětí a vypadá to dost podezřele.
Datum spáchání 13.5.2017 a rozhodnutí nabylo právní moci 18.5.2017 18.7.2017
Přestupek podle §125c/1f 4 361/2000 Sb - 2 body.

Za 2 měsíce od spáchání do právní moci rozhodnutí to snad ani stihnout nešlo.

Jak nejlépe zjisti o co šlo a jak to je ve skutečnosti?
« Poslední změna: 02 Dubna 2021, 19:12:37 od Lafayette »
IP zaznamenána

Moto007

  • Příspěvků: 223
    • Zobrazit profil
Re:Výpis přestupků v registru řidičů
« Odpověď #1 kdy: 02 Dubna 2021, 15:06:37 »

Není to náhodou překročení rychlosti? Nebude to prodleva mezi blokovým řízením a zápisem do registru? 
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Výpis přestupků v registru řidičů
« Odpověď #2 kdy: 02 Dubna 2021, 15:17:05 »

Rozhodnutí nabylo právní moci po 5 dnech.
To je teoreticky možné.

Jak nejlépe zjisti o co šlo a jak to je ve skutečnosti?

Je možné využít např. § 121 odst. 1 písm. f) zákona č. 361/2000 Sb. nebo podat námitky proti provedení tohoto konkrétního záznamu bodů viz § 123 odst. 1 téhož zákona.


Není to náhodou překročení rychlosti? Nebude to prodleva mezi blokovým řízením a zápisem do registru? 

Překročení rychlosti to je, což je zřejmé z uvedeného §. Prodleva to být nemůže, u příkazu na místě to nabývá právní moci po jeho podpisu.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Výpis přestupků v registru řidičů
« Odpověď #3 kdy: 02 Dubna 2021, 19:10:45 »

Body jsou sice již odečteny, ale stejně mě to zajímá.

Je to pokuta ve správním řízení. Opravdu se mi zdá nemožné to za 2 měsíce stihnout od přestupku do nabytí právní moci.
Vůbec si nepamatuju, o co by mohlo jít.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Výpis přestupků v registru řidičů
« Odpověď #4 kdy: 02 Dubna 2021, 20:50:29 »

Pravděpodobně příkaz, proti kterému nebyl podán odpor. Ale nejlépe to zjistit nahlédnutím do spisu. Ale takhle rychle mohli pravděpodobně zvládnout rozhodnutí jedině příkazem.
« Poslední změna: 02 Dubna 2021, 20:57:35 od alo.is »
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Výpis přestupků v registru řidičů
« Odpověď #5 kdy: 02 Dubna 2021, 22:43:27 »

Ale příkaz řidiči. To bych si musel pamatovat nějakou interakci s policajtama.
Určitě to nemůže být z klasických bezobslužných radarů.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Výpis přestupků v registru řidičů
« Odpověď #6 kdy: 02 Dubna 2021, 23:29:05 »

Však se za vás mohl vydávat někdo jiný, např. příbuzný.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Výpis přestupků v registru řidičů
« Odpověď #7 kdy: 02 Dubna 2021, 23:40:48 »

Máte jen bodový výpis? Zkuste si nechat udělat "plnotučný" výpis z karty řidiče, tam by měly být i čísla jednací a další detaily.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Výpis přestupků v registru řidičů
« Odpověď #8 kdy: 03 Dubna 2021, 08:50:14 »

Body jsou sice již odečteny, ale stejně mě to zajímá.

Je to pokuta ve správním řízení. Opravdu se mi zdá nemožné to za 2 měsíce stihnout od přestupku do nabytí právní moci.
Vůbec si nepamatuju, o co by mohlo jít.

Stihnout se to dá v pohodě, menší úřady jsou na tom s ohledem na přísun přestupků lépe než ty větší a často se mohou oznámením věnovat ihned,
např. přestupek se stal v sobotu 13.5.2017, už 15.5.2017 mohl mít úřad oznámení na stole, 16.5.2017 mohl vydat příkaz, 18.5.2017 si jej mohl aktivní dotyčný převzít osobně od pošťačky a 27.5.2017 to klidně mohlo nabýt PM.
Právní moci to nabylo až 18.7.2017, což je tedy reálné.

Je více možných variant, např. byl vydán příkaz po standardním oznámení policie a bez podání odporu to nabylo PM, mohlo jít o změření PČR, MP bez zastavení vozidla a po výzvě k podání vysvětlení se řidič přiznal = opět příkaz nebo to mohlo být i z automatizovaného technického prostředku používaného bez obsluhy, provozovatel (a to mohl být klidně kamarád, soused apod.) nahlásil řidiče = opět příkaz. Pořád přitom platí, že se to dá do dvou měsíců stihnout.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Výpis přestupků v registru řidičů
« Odpověď #9 kdy: 03 Dubna 2021, 11:43:57 »

Ano, teoreticky se to tedy opravdu zřejmě stihnout dá.
Možnost, že by mi někde něco uteklo, v tom roce 2017 asi existuje, ale čekal bych spíš nějaké správní řízení s provozovatelem, s řidičem se mi to zdá ne moc pravděpodobné (určitě jsem se já nikde nepřiznával a nepamatuju si žádnou osobní interakci s policií).

Zkusil jsem podat námitku proti připsání 2 bodů a uvidím.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 739
    • Zobrazit profil
Re:Výpis přestupků v registru řidičů
« Odpověď #10 kdy: 10 Dubna 2021, 13:25:50 »

stále platí, že nelze jakkoliv vymazat staré věci? dříve jsem se tomu nevěnoval a tak tam mám 2 menší rychlosti snad ještě z doby před body. zjistil jsem to v aktuálním řízení, že si to ty kurvy uvedly jako škraloup (samozřejmě stylem má již 2 zářezy, tedy je to pyrát, ale nikde nebylo, že hnedle 20 let starý)
IP zaznamenána

Moto007

  • Příspěvků: 223
    • Zobrazit profil
Re:Výpis přestupků v registru řidičů
« Odpověď #11 kdy: 11 Dubna 2021, 16:31:17 »

stále platí, že nelze jakkoliv vymazat staré věci? dříve jsem se tomu nevěnoval a tak tam mám 2 menší rychlosti snad ještě z doby před body. zjistil jsem to v aktuálním řízení, že si to ty kurvy uvedly jako škraloup (samozřejmě stylem má již 2 zářezy, tedy je to pyrát, ale nikde nebylo, že hnedle 20 let starý)

to bych si v tom taky rád udělal jasno, taky staré plus 15 let....
 
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Výpis přestupků v registru řidičů
« Odpověď #12 kdy: 11 Dubna 2021, 19:05:33 »

Bohužel nejde. Ale pokud SO použil 15-20 let staré záznamy (a řekněme, že jich je ještě k tomu málo) k odůvodnění vyšší sankce, určitě je to fajn bod do odvolání. Správní orgány často uvádějí něco ve stylu "obviněný má v evidenční kartě řidiče již X záznamů, z čehož plyne, že se z těchto sankcí/řízení nepoučil". Namítal bych (byť je to samozřejmě slabé), že se obviněný naopak poučil, neboť 15 let jezdí bez záznamu..
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Výpis přestupků v registru řidičů
« Odpověď #13 kdy: 11 Dubna 2021, 22:27:50 »

já tam měl něco ve smyslu, že obviněný má záznam v kartě řidiče, z roku ( pravěk ) se sankcí xxxx,-Kč
ale správní orgán vzhledem k době od spáchání k tomuto nepřihlíží
( čili to tam píše jen proto, aby kdokoli s přístupem ke spisu byl v obraze, že kdysi už pyrátem byla a nechal se oškubat )

kdyby snad náhodou ještě někdy došlo k nějakému dalšímu jednání, jak zařídit, aby se příště v dokumentaci objevilo
" při jednání o přestupku v roce xxxx se správnímu orgánu - po odvolání k nadřízenému správnímu orgánu - nepodařilo určit viníka a tedy nepřistoupil k žádné sankci " ?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Výpis přestupků v registru řidičů
« Odpověď #14 kdy: 12 Května 2021, 21:14:22 »

Zkusil jsem podat námitku proti připsání 2 bodů a uvidím.
Nějaký pokrok?
IP zaznamenána