30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 6

Autor Téma: Ukončení POV  (Přečteno 19475 krát)

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Ukončení POV
« Odpověď #15 kdy: 01 Dubna 2021, 00:31:56 »

Někerý pojí-štěnicovny si vyžadujou vrácení zelené pro poukázání přeplatku, tak je dobrý si s tím neroztápět kamna.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

Viktor Š.

  • Příspěvků: 91
    • Zobrazit profil
Re:Ukončení POV
« Odpověď #16 kdy: 01 Dubna 2021, 08:36:00 »

Někerý pojí-štěnicovny si vyžadujou vrácení zelené pro poukázání přeplatku, tak je dobrý si s tím neroztápět kamna.

Vrátit PDF?
IP zaznamenána

adolf

  • Příspěvků: 101
    • Zobrazit profil
Re:Ukončení POV
« Odpověď #17 kdy: 01 Dubna 2021, 12:10:25 »

Behemot: Přepošlu jim zpátky ten mail s pdfkem, problém s tím nemám. :D
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Ukončení POV
« Odpověď #18 kdy: 03 Dubna 2021, 01:17:09 »

Originál dycky posílají poštou, byť teda taky obyčejně.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Ukončení POV
« Odpověď #19 kdy: 03 Dubna 2021, 07:50:28 »

Podobně se mnou vydrbala Generali, pardon Česká ještě v té době. Odstoupil jsem od smlouvy do dvou měsíců od sjednáná, posílal výpověď a byla jim "doručena" den později, proto neexistuje ukončit pojištění. Tak jsem dal značky do depozitu a ukončil to ješte ten den. Sice pán na přepážce vyhrožoval, že si to budou ověřovat, ale nic dalšího už se nedělo.
IP zaznamenána

František Dobrota

  • Příspěvků: 359
    • Zobrazit profil
Re:Ukončení POV
« Odpověď #20 kdy: 06 Dubna 2021, 15:06:15 »

Nevim sice co si pan na prepazce overoval, ale jeho reci by mne absolutne vubec nezajimaly. Delam to nasledovne a mam to mnohokrat overene. Dohodnout se s pojistovnou nelze. Nikdy. takze muj postup je nasledujici.

Ve chvili kdy zjistim ze pojisteni je pro mne nevyhodne a dostanu jinde neco co mne vice vyhovuje lepe nebo levneji a prosvihnu vypovedni lhutu, tak si to pojisteni sjednam a mam na jedno vozidlo pojisteni dve. Vytisknu si zelenou kartu ze auto je pojistene u jine pojistovny, je to velmi dulezite. Nasledujici den si klidne tim autem zajedu na magistrat a to vytistene potvrzeni beru s sebou. Pred magistratem sundam znacky, vlozim do depozitu, urednik provede zapis o vlozeni do depozitu ve velkem TP a ten si ofotim, kompletne do mobilu. Jakmile jej mam ofoceny reknu ze si chci vyzvednout tyto znacky zpet ktere mi da jen pokud mam sjednane POV, coz ja uz mam a jako doklad mu predlozim tu vytistenou zelenou kartu. Vezme si zpet velky TP, zapise vyzvednuti znacek a odchazim. Venku nasadim znacky a odjizdim. Pojistovne podam elektronicky vypoved smlouvy, do priloh jim poslu ofoceny technicak kde je vyznacene ulozeni do depozitu a nashle. Pojisteni zanika dnem ulozeni do depozitu. Ani tam nechodim dvakrat a mam to do 20 minut vyrizene.

Jen to stoji 200kc, ale udelam jim to klidne za pul roku po jsednani pokud mne nekdo nabidne lepsi sluzby nebo cenu.

Co mne vadi vic nez to ukonceni pojistneho je fakt ze nabizene ppripojisteni je vesmes neakceptovatelne budto kvuli ceny, nebo nutnosti likvidace ve smluvnich servisech pojistovny nebo vysoke spoluucasti.

Mne bohuzel draha axa zdrazila POV o 1500kc oproti predeslemu obdobi a nezpusobil jsem zadnou dopravni nehdu a vyse me slevy z pojistneho je 67% za bonusy bez nehod, 10% za sjednani online, 5% za sjednani vice produktu, mam tam vice aut a 10% za platbu rocne. Presto i s tema slevama jsem na castce 4151kc jen za POV, bez pripojisteni. Jine pojistovny maji tu castkui lehce nizsi, ale smluvni servisy, vysokou spoluucast nebo je to natolik drahe ze se to pripojisteni nevyplati.
IP zaznamenána

Féna

  • Příspěvků: 137
    • Zobrazit profil
Re:Ukončení POV
« Odpověď #21 kdy: 06 Dubna 2021, 16:25:43 »

Jen pokud by nekdo chtel srovnat, ja jsem letos s objemem 2-2,5l na 2260Kc, stejna kategorie objemu, ale vyrazne vyssi vykon bylo loni za 2600, letos teprve uvidim. Maximalni bonusy a limity 100/100.
IP zaznamenána

František Dobrota

  • Příspěvků: 359
    • Zobrazit profil
Re:Ukončení POV
« Odpověď #22 kdy: 06 Dubna 2021, 18:27:56 »

To mate kde? Ja letos na auto do 2,5l za krasnych 3674kc. Bonusy max.
« Poslední změna: 06 Dubna 2021, 18:29:39 od František Dobrota »
IP zaznamenána

Féna

  • Příspěvků: 137
    • Zobrazit profil
Re:Ukončení POV
« Odpověď #23 kdy: 06 Dubna 2021, 21:48:23 »

Je to taky axa, ale sjednano pres epojisteni.cz . A omlouvam se za mystifikaci, limity jsou 70/70.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Ukončení POV
« Odpověď #24 kdy: 06 Dubna 2021, 23:45:29 »

Rušil jsem teď pov, měl jsem už platit nové období, 31.3. jsem poslal žádost a scan prodejní smlouvy, 1.4. přišla akcetace výpovědi. Generali.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Ukončení POV
« Odpověď #25 kdy: 07 Dubna 2021, 09:48:35 »

František Dobrota: mám k vašemu postupu 2 připomínky
1) při zániku pojištění má pojistitel nárok na pojistné do konce kal. měsíce, kdy pojištění zaniklo. Tedy předpokládám, že RZ ukládáte cca okolo 28. v měsíci.
2) existuje nenulová množina těch, co jim sjednaný limit plnění 35 mil. Kč nestačil (polským řidičům na žel. přejezdu obvykle nestačí ani 100). Některé to dohání po mnoha letech od události, protože dojde k vyčerpání limitu postupnými náklady na léčení a různými rentami. Takže ta vaše úspora 134 Kč by se nemusela jevit jako dobrý obchod.
IP zaznamenána

František Dobrota

  • Příspěvků: 359
    • Zobrazit profil
Re:Ukončení POV
« Odpověď #26 kdy: 07 Dubna 2021, 13:17:02 »

To s tim pojistnym do konce kalendarniho mesice jsem nevedel, priznavam ze jsem to neresil. Je tedy asi pravdepodobne ze sice smlouva skonci dnem v depozitu, ale uctovane pojistne je az do konce mesice.

To pojisteni z toho obrazku je jen navrh jak zdrazili, platival jsem okolo 2200kc za to auto, nyni mne to zdrahlo na tech cca 3700kc. Jen nevim zdali jen mne nebo tak nejak plosne vsem.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 997
    • Zobrazit profil
Re:Ukončení POV
« Odpověď #27 kdy: 07 Dubna 2021, 15:31:12 »

Nedavno jsem to tu taky řešil. Příjde mi, že se zdražovalo plošně všem.
A do limitu 35 mil bych nešel. To je prostě v dnešní době málo. Stačí aby se kvůli vám vysekal napři kamion převážející luxusní auta. Nemusí to být hned vlak.
A taky co vím, tak některé ty nejlevnějí pojištění typu jezdím málo, platím málo mají například spoluúčast v zahraničí.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Ukončení POV
« Odpověď #28 kdy: 07 Dubna 2021, 16:02:50 »

Kamion s drahým nákladem je možný, ale statisticky nikoliv nejčastější způsob, jak přešvihnout limit 35M. Jak už psal gumidos, k tomu typicky dochází, jsou-li při nehodě vážně zranění. Paradoxně je v tomto smyslu blbě zraněný výrazně dražší než mrtvý, zejména je-li mrtvý na místě. Mrtvému zaplatíte funebráky, pohřeb, a nějaké náhrady za nemajetkovou újmu jeho blízkým (které naše soudy zatím ze setrvačnosti drží relativně nízko, pod limitem POV naprosto bezpečně). U blbě zraněného odškodníte jeho blízké taky (u hodně blbě zraněného ve srovnatelné či dokonce vyšší výši), zaplatíte pojišťovnám náklady na jeho léčení, a jemu přímo bolestné, náhrady za psychickou újmu, další náklady, které má on sám s léčením a rekonvalescencí, a má-li trvalé následky, tak náhradu za ztížení uplatnění podle MKS, a hlavně ušlý zisk - což u někoho, kdo je v produktivním věku, měl dobře rozjetou kariéru s vysokými příjmy a perspektivou jejich růstu, a po nehodě bude maximálně něco vyřezávat v chráněné dílně, klidně slupne celý limit 35M jako malinu. A co teprve, když je těch zraněných víc než jeden ...

Navíc nijak nepomůže, pokud byl zrakvený bílý límeček dobře pojištěný, protože to změní jen to, že si to nebude uplatňovat přímo, ale jeho pojišťovna jako regres. Proto jsou taky všechna ta životní a úrazová (při)pojištění specificky pro případ dopravní nehody tak levná, počítá se s tím, že ve významném procentu případů se nakonec bude plnit z POV.
« Poslední změna: 07 Dubna 2021, 16:06:01 od hh »
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Ukončení POV
« Odpověď #29 kdy: 07 Dubna 2021, 22:23:33 »

a nakonec ty vyšší limity většinou nabízejí i "zdarma" další rozšíření v podobě většího limitu na odtahovku ( mimo nehodu ), případně pojištění srážky se zvěří atp.
IP zaznamenána
Stran: 1 [2] 3 4 ... 6