30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výzva k podání vysvětlení - pořádková pokuta (lockdown)  (Přečteno 2740 krát)

imperator_cz

  • Příspěvků: 80
    • Zobrazit profil

Dobrý den.

Toto skvělé fórum čtu již několik let a snažím se nasávat informace a dělat osvětu ve svém okruhu přátel.
Děkuji všem, kteří fundovaně a vtipně odpovídají na dotazy.

Tentokrát bych chtěl požádat o radu jak postupovat ve svém případu.

Rozehrané je to takto:

- Provozovatel obdržel odpustkovou výzvu z krajského města s půlkou koně ve znaku - přestupek -> nenastavení parkovacích hodin
- Provozovatel označil mě jako řidiče. (provozovatel a řidič jsou různé osoby v rámci jedné rodiny)
- Řidiči přišlo předvolání k podání vysvětlení. Řidič se z podání vysvětlení včas omluvil a jako důvodu uvedl zdravotní stav a příznaky nemoci Covid.
  Řidiči opravdu nebylo dobře a také si od toho sliboval aktivní přístup k délce řízení. Během 1 hodiny přišel do DS nový termín za cca 1měsíc.
- Mezitím naše všehoschopná vláda zavedla lockdown se zákazem cestování mezi okresy
- Řidič se z předvolání opět omluvil a jako důvodu uvedl, že nepovažuje bod 4) výjimek z vládního nařízení za dostatečný důvod k cestě přes 3 okresy za podáním vysvětlení. Do omluvy
  ještě řidič uvedl, že vysvětlení podá písemně, pokud mu bude do DS zaslána fotodokumentace údajného přestupku.
- Úřad vypsal další termín předvolání vysvětlení a současně s tím počastoval řidiče pořádkovou pokutou s
odůvodněním
Citace
K tomuto termínu nařízeného podání vysvětlení správní orgán obdržel opětovnou omluvu, přičemž
předvolaný jako důvod omluvy z nařízeného jednání, uvedl celostátní lockdown a omezení cestování
mezi okresy.
Zde je zcela nezbytné přihlédnout k aktuálním opatřením vlády, je ovšem také nezbytné připomenout,
že úřední hodiny oddělení deliktů provozovatele vozidla, nebyly a nejsou nijak omezeny.
Předvolání k podání vysvětlení je tak důvodem pro cestu mezi okresy, tudíž odkaz na
současnou situaci není důvodem pro zrušení jednání, či důvodem k jeho nedostavení.
V současné době opatření vlády nebrání účastníkům ani předvolaným, aby se účastnili
ústního jednání. Předvolání jim tak umožňuje projet všemi okresy. Je ovšem nezbytné
dodržovat hygienické standardy, na sobě respirátor. Naopak stávající úprava umožňuje komukoli
(kdo není v karanténě nebo pozitivní – což musí doložit) dostavit se.
Omluvu předvolaného datovanou dne 10.3.2021, tak správní orgán vyhodnotil jako nedůvodnou.

Text vládního nařízení a jeho výjimky
Citace
4) cesta za účelem vyřízení neodkladných úředních záležitostí, včetně zajištění nezbytného doprovodu příbuzných a osob blízkých,

Samozřejmě podám odpor, protože nechápu co považuje správní orgán za tak neodkladného na trapném podání vysvětlení bagatelního přestupku.
Samotný přestupek bude asi Lost ve formě sprdele pro provozovatele, protože takto přeaktivní správný orgán jsem ještě nezažil.

Budu moc rád za tipy a rady  ::) Zkoušel jsem forum prohledávat, ale téma pořádkové pokuty při lockdownu se ještě nevyskytlo.
Děkuji všem







IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 688
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení - pořádková pokuta (lockdown)
« Odpověď #1 kdy: 29 Března 2021, 09:57:06 »

Jen technická: pokud ta pořádková pokuta byla uložena Rozhodnutím, nikoli Příkazem, tak proti ní budete podávat Odvolání, nikoli Odpor.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení - pořádková pokuta (lockdown)
« Odpověď #2 kdy: 29 Března 2021, 10:10:04 »

Ta pořádková pokuta je úplně mimo - keywords: nemo tenetur se ipsum accusare, Mattinen vs. Finsko.
IP zaznamenána

imperator_cz

  • Příspěvků: 80
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení - pořádková pokuta (lockdown)
« Odpověď #3 kdy: 29 Března 2021, 10:13:40 »

Jen technická: pokud ta pořádková pokuta byla uložena Rozhodnutím, nikoli Příkazem, tak proti ní budete podávat Odvolání, nikoli Odpor.

Máte pravdu, jde o Rozhodnutí, takže odvolání. Je vhodné jít cestou blanketního odvolání nebo je to v tomto případě jedno? Termín pro odvolání je za cca 2 týdny.
IP zaznamenána

imperator_cz

  • Příspěvků: 80
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení - pořádková pokuta (lockdown)
« Odpověď #4 kdy: 29 Března 2021, 10:27:43 »

Ta pořádková pokuta je úplně mimo - keywords: nemo tenetur se ipsum accusare, Mattinen vs. Finsko.

Děkuji za tip ke studiu. Ovšem já jsem zatím podání vysvětlení neodmítl, pouze jsem se omluvil z předvolání. Trochu jsem doufal, že pošlou fotodokumentaci a tím bychom získali materiál pro další boj o sprdel.

I tak mi přijde úřad dost přemotivovaný získat prachy jakoukoli cestou.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 018
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení - pořádková pokuta (lockdown)
« Odpověď #5 kdy: 29 Března 2021, 11:33:24 »

"Naopak stávající úprava umožňuje komukoli (kdo není v karanténě nebo pozitivní – což musí doložit) dostavit se."
Vy to ale nemáte jak doložit, tak se nemůžete dostavit, takže žádáte nařízení nového termínu v době, kdy nebude potřeba dokládat, že nejste v karanténě nebo pozitivní.

Odvolání bych dal určitě nejprve blanketní, dokonce jej můžete nejprve poslat obyčejným e-mailem a následně jej do 5 dnů potvrdit. Aktivní přístup k délce řízení je důležitý.

IP zaznamenána

imperator_cz

  • Příspěvků: 80
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení - pořádková pokuta (lockdown)
« Odpověď #6 kdy: 12 Května 2021, 11:05:56 »

Dobrý den.

Jen krátký update:

Odvolání posláno v nejzazším možném termínu. Argumentace založena hlavně na neumožnění podat vysvětlení prostředky vzdálené komunikace a vynucování osobní návštěvy i přesto, že se na tuto návštěvu nevztahuje žádná výjimka v příslušném nařízení vlády. Použil jsem i zde doporučenou argumentaci. Nyní čekám na vyjádření odvolacího SO.

Stejně jsem se ale s předvoláním k podání musel nějak vypořádat a to tak, že jsem podat vysvětlení dle LZPS odmítl. Chyba - čekal jsem, že to celé vyhnije. Do prekluze zbývá ještě cca půl roku. SO reaguje vždy v rámci několika dnů.
Odmítnutí nepřekvapivě vyústilo ve SPRDEL provozovateli :-( Má smysl ještě bojovat nebo je to kompletní LOST ? Spis nemám.






« Poslední změna: 12 Května 2021, 11:08:13 od imperator_cz »
IP zaznamenána