30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Změřen policii v protisměru  (Přečteno 3417 krát)

comride

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Změřen policii v protisměru
« kdy: 26 Března 2021, 03:47:00 »

Dobrý den,
Byl jsem nejspíš změřen policii v protisměru když jsem jel 150km/h na 90. Po projetí kolem mě odbočili hned na polňačku. Je možné že mi zašlou pokutu? A mohu přijít o papíry? Nebo v případě že přijde dopis stačí pokutu zaplatit a bude to bez bodů. Policie mě nezastavila. Děkuji.
IP zaznamenána

urbann

  • Příspěvků: 345
  • s
    • Zobrazit profil
Re:Změřen policii v protisměru
« Odpověď #1 kdy: 26 Března 2021, 06:22:03 »

Nejspíš nic nepřijde.

Nicméně, nebyl jste změřen automatizovaným technickým prostředkem, takže pokud vám přišel příkaz, byly by v něm kromě pokuty i body. Případný dopis neignorujte a nastudujte si https://road-fens.cz/fsm-4-podavame-odpor/ .
IP zaznamenána

comride

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Změřen policii v protisměru
« Odpověď #2 kdy: 26 Března 2021, 07:31:49 »

Děkuji za odpověď. Každopádně mi asi těžko dokáží, že jsem řídil já ne? Tady by nešlo ani tak o body jako o ŘP :O Provozovatelem ještě ke všemu nejsem já, ale s ním už si to nějak vyřeším. Jde mi o to jestli provozovatel může odmítnout vypovídat na základě LZPaS. Pak není jasné kdo auto řídil a zaplatím pouze pokutu ne? (pokuta mi ani tak nevadí)
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Změřen policii v protisměru
« Odpověď #3 kdy: 26 Března 2021, 07:57:58 »

Tak pokud Vás nezastavili a tím pádem neztotožnili rozhodně nemůže jít o body. Případná řešení:
1) Provozovatel Vás neudá - dostane pokutu za přestupek provozovatele
2) Provozovatel vás udá - vy popřete že jste řídil - provozovatel dostane pokutu za přestupek provozovatele

Pokud by mělo dojít k nějaké vaší osobní interakci s policií nebo správním orgánem (podání vysvětlení, ústní jednání), pak bude z předběžné opatrnosti lepší, pokud budete reagovat písemně , nebo tam kde to půjde za sebe pošlete zmocněnce. Je to proto , aby se Vás nepokoušeli identifikovat podle případné fotky nebo videa. 
IP zaznamenána

comride

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Změřen policii v protisměru
« Odpověď #4 kdy: 26 Března 2021, 11:26:52 »

Děkuji Vám moc za odpověď. Provozovatel je moje blízká osoba a právě proto bych nerad aby dostal body on, ale to snad nehrozí. Třeba umožní pouze zaplatit pokutu a dál to nebudou řešit jako u radaru.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Změřen policii v protisměru
« Odpověď #5 kdy: 26 Března 2021, 13:03:17 »

Děkuji Vám moc za odpověď. Provozovatel je moje blízká osoba a právě proto bych nerad aby dostal body on, ale to snad nehrozí.

Tak pokud se přizná, že v tu dobu řídil, tak je všechno možné :) Jinak nejhorší výstup je pouze pokuta, ale možná i s tou něco půjde dělat.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Dr.

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:Změřen policii v protisměru
« Odpověď #6 kdy: 27 Března 2021, 20:32:30 »

No ale tady bude urad tezko dokazovat, ze se jedna o automatizovany prostredek. Takze staci, aby kdokoliv z dvojice provozovatel/ridic odmitl podat vysvetleni a game over. Nebo se mylim?
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Změřen policii v protisměru
« Odpověď #7 kdy: 27 Března 2021, 21:41:26 »

Provozovatel by mel stacit (vi kdo ridil, ale vyuzije sve pravo odmitnout vypovidat k osobe ridice), pokud prijde neco ridici ... nekde se stala velka chyba. A tam bych spise volil ze jsem vozidlo neridil, nezli odepreni vypovedi (aby se to vratilo provozovateli). Upozornil bych provozovatele ze neco muze prijit a at ho ani nenapadne v dobre vire udavat ridice.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Ifik1979

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
Re:Změřen policii v protisměru
« Odpověď #8 kdy: 29 Března 2021, 21:21:24 »

Ahoj,přijde asi max výzva k podání vysvětlení provozovateli od policie,také jsem řešil úplně stejný problém,poslal jsem dopis,že nebudu vypovídat(našel jsem ho tady) a od té doby nic(bude to rok),chtějí Vás pouze nebo provozovatele na fizlárně ukecat k pokutě.nechodit tam v žádným případě.
IP zaznamenána

comride

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Změřen policii v protisměru
« Odpověď #9 kdy: 31 Března 2021, 08:49:50 »

Děkuji vám všem za odpovědi. Ukidnili jste mě, že nejde o noty a jak to tak vidím tak ani o peníze. Budu se držet postupu, který jste mi tu nastínili. Přeji mnoho kilometrů bez nehod! 8) ;)
Jestliže mi přijde dopis, seznámím vás potom s verdiktem.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Změřen policii v protisměru
« Odpověď #10 kdy: 31 Března 2021, 12:03:05 »

To nejhorší, co by se mohlo stát, pokud neuděláte blbost, je ta finanční sankce.
Jinak asi se vyplatí ještě říct, že pro jistotu s přebíráním pošty nespěchejte, přebírejte až poslední den, mohlo by se to hodit.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.