30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Ani lockdown parazita nezastaví.  (Přečteno 7081 krát)

anipenny

  • Příspěvků: 131
    • Zobrazit profil
[WIN] Ani lockdown parazita nezastaví.
« kdy: 24 Března 2021, 16:10:31 »

Zdravím přátelé, byl jsem v době zákazu cestování mimo okres na služebce cca 360 km od rodného hnízda. Nějaká buzer budka mému vozu naměřila 58 na 50. Ani jsem to nevěděl a snad to ani ještě nevím  ;D  :D
Nebojte se, nepozbyl jsem zdravého rozumu: Ale k věci:
- dnes došla z úřadu prosba o výpalné, já o ní zatím stále fakticky nevím
- dopis s dodejkou do vlastních rukou převzala bez mého vědomí osoba blízká a převzetí také vlastoručně podepsala
- o existenci dopisu stále "nevím" a ani jsem nabyl "seznámen" s jeho obsahem
Otázka do fóra tedy zní:
- bude správným postupem zachovat absolutní rádiový klid a ten porušit blanketním odporem až při zahájení SPRDELe
- točit se potom argumentací o nedoručení výzvy. Já o existenci výzvy nemám ani ponětí a blízká osoba mi ani neoznámila, že něco přijala či dokonce podepsala za mne. Co myslíte, mám jí dát domácí vězení nebo vyšší kapesné?
Díky za Vaše podněty a rady.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Ani lockdown parazita nezastaví.
« Odpověď #1 kdy: 24 Března 2021, 16:15:53 »

bude správným postupem zachovat absolutní rádiový klid a ten porušit blanketním odporem až při zahájení SPRDELe

ano, ale i ten příkaz může převzít osoba blízká, pak se bude čekat na výzvu k zaplacení pohledávky.

točit se potom argumentací o nedoručení výzvy.

ano
IP zaznamenána

anipenny

  • Příspěvků: 131
    • Zobrazit profil
Re:Ani lockdown parazita nezastaví.
« Odpověď #2 kdy: 24 Března 2021, 16:22:12 »

Díky za "raketovou" reakci. Převzetí příkazu záleží na tom zda pošťácká žába pubescenta zase odchytne doma.
Dá se to vyhrát pokud dodržím popsaný postup? Lze si při tom užít i nějaké kočkování s orgánem?
Díky za rady nebo názory zdatnějších bojovníků.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Ani lockdown parazita nezastaví.
« Odpověď #3 kdy: 24 Března 2021, 16:37:07 »

Ano dá se to vyhrát a kočkování s úřadem je standardní postup pro mnoho zdejších členů.
Ale pozor, co se týká nesprávného doručování poštou, tak úřad nebude nic dělat.
Dokazování, že pošta pochybila bude požadováno po účastníkovi řízení, tak je třeba s tím počítat.
Znamená to např. návrh na výslech svědka, tedy osoby, která doručenku podepsala, případně čestné prohlášení, návrh na výslech pošťačky, která asi nepřizná, že to dala jiné osobě než adrestátovi, ale kdo ví.
Zajištění záznamu, potvrzení z pošty, která má mít záznam o tom, kdo si písemnost převzal, protože jí vydává na základě předložení např. občanského průkazu, atd.


IP zaznamenána

anipenny

  • Příspěvků: 131
    • Zobrazit profil
Re:Ani lockdown parazita nezastaví.
« Odpověď #4 kdy: 24 Března 2021, 17:00:36 »

OK, začínám to chápat. Jak dlouho je pošta povinna záznam o převzetí archivovat? Já totiž mám teď rádiový klid  ;D  8) a proto teď musím zůstat v utajení.
S čestným prohlášením mého pubescenta nebude problém, s návrhy na výslechy snad nebude problém. Je to ale cca 360 km od trvalého bydliště. Je to problém? Díky.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Ani lockdown parazita nezastaví.
« Odpověď #5 kdy: 24 Března 2021, 17:38:46 »

s návrhy na výslechy snad nebude problém. Je to ale cca 360 km od trvalého bydliště. Je to problém?

Není to problém, svědkovi můžou náklady proplatit, ale častěji se využívá to, že úřad o výslech svědků požádá úřad v místě bydliště svědka.
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil
Re:Ani lockdown parazita nezastaví.
« Odpověď #6 kdy: 24 Března 2021, 19:35:12 »

OK, začínám to chápat. Jak dlouho je pošta povinna záznam o převzetí archivovat? Já totiž mám teď rádiový klid  ;D  8) a proto teď musím zůstat v utajení.
S čestným prohlášením mého pubescenta nebude problém, s návrhy na výslechy snad nebude problém. Je to ale cca 360 km od trvalého bydliště. Je to problém? Díky.
Úřad si od Pošty vyžádá potvrzení o tom, kdo a kdy dopisy vyzvedl/převzal. Pošta dokumenty pošle, ale kvůli GDPR budou údaje o tom, komu dopisy vydala ZAČERNĚNÉ, takže úřad se na to vykašle a půjde dál, jako kdyby bylo doručeno správné osobě. V mém případě to došlo tak daleko, že se do toho zamontoval gen. ředitel Pošty. Pokud se pamatuji, tak snad přišel i omluvný dopis.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Ani lockdown parazita nezastaví.
« Odpověď #7 kdy: 24 Března 2021, 19:46:44 »

ano, ale i ten příkaz může převzít osoba blízká, pak se bude čekat na výzvu k zaplacení pohledávky.
Naopak, doručením (sprdeního) příkazu* před doručením sprdelní výzvy dostáváme úředního parazita do situace, ze které už se nemá šanci vysekat.

*) může být i (jen) oznámení o zahájení sprdelního řízení
IP zaznamenána

anipenny

  • Příspěvků: 131
    • Zobrazit profil
Re:Ani lockdown parazita nezastaví.
« Odpověď #8 kdy: 24 Března 2021, 20:34:22 »

OK, děkuji za rady. Chtěl jsem mému pubescentovi vynadat za aktivitu. Měl jsem v úmyslu nechat hnít na poště 10 dnů. Ale teď vidím, že v tomto případě byla iniciativa více než žádoucí  8)  :D
Takže pokud to dobře chápu, držet rádiový klid a nechat to dojít do sprdele a parazita poslat do pr**le ???
IP zaznamenána

anipenny

  • Příspěvků: 131
    • Zobrazit profil
Re:Ani lockdown parazita nezastaví.
« Odpověď #9 kdy: 11 Května 2021, 12:01:08 »

Zdravím po delší odmlce, ale jinak to nejde. Nemám rád hlášení typu: "hlásím, že není co hlásit" Nyní se ale ledy hnuly a znovu se ozval ouřada.
- dle PSČ to souvisí s mým případem. Jde patrně o turbo model, ještě chybí 4 dny do 60 na oznámení řidiče.
- ale já první dopis nepřebíral a stále o jeho existenci nevím. Pubescent který dopis přebíral je strašně nezodpovědný a psaní zcela jistě někde vytrousil a
   zašantročil.
- toto nové psaní nechám odležet na poště 10 dnů a co potom?
- vyznat se úřadu z mimořádného úleku a zděšení jako že co se děje, o ničem nevím!!!
- podat odpor emailem a následně doporučenou poštou?
- z pošty vymámit potvrzení o převzetí s vlastoručním podpisem dcery
- očekávat další libensbrif od ouřady?
- dá se v tomto případě pokočkovat? Velmi by mi to zvedlo náladu   ;D
Zkusme něco vymyslet, po vyzvednutí se m naskenuji oba dopisy.
končím v duchu hesla: "kdo je připraven, není zaskočen". Jde o prachy a hlavně o papíry. Jedno pyrátění v 01 a druhé v 03, sice vždy na dojezdu do obce o cca 5 až 8 km. První pyrátění snad pořešil Dathmut s nehodou - zatím se ouřada neozval.
No, nestahuji kalhoty, brod je ještě daleko. Přeji pohodový, nikým a ničím nerušený den a děkuji za případné podněty a nápady   8)   ;D
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Ani lockdown parazita nezastaví.
« Odpověď #10 kdy: 11 Května 2021, 12:10:55 »

Další taktiku bude lépe vymýšlet až poté, co budeme vědět, co je obsahem dopisu.

Pokud příkaz, pak odpor.
Pokud výzva k podání vysvětlení, pak ignorace.
Pokud znova sprdelní výzva, pak Vás převezli.
Pokud něco jiného, pak podle obsahu.
IP zaznamenána

anipenny

  • Příspěvků: 131
    • Zobrazit profil
Re:Ani lockdown parazita nezastaví.
« Odpověď #11 kdy: 11 Května 2021, 13:26:10 »

Děkuji za odpověď, máte pravdu nelze vařit z vody a proto počkám tedy na zprávu z pošty a budeme řešit.
První dopis byla výzva k zaplacení určené částky podle § 125h, odst. 1 zákona č. 361/2000 Sb.
IP zaznamenána

anipenny

  • Příspěvků: 131
    • Zobrazit profil
Re:Ani lockdown parazita nezastaví.
« Odpověď #12 kdy: 27 Května 2021, 21:00:08 »

Zdravím po delší odmlce, teprve dnes jsem se oficiálně od ouřadu dověděl, že mé vozidlo v Čechách trošku pirátilo. Tak to alespoň píšou v příkazu. Jak je to možné, když jsem nic "nepřevzal"? a můj pubescent se mi k převzetí výzvy dodneška nepřiznal  :D
Pane Číkusi, samo že podám odpor do osmi dnů. Ten bych chtěl zamontovat do dopisu, kde se budu tvářit jakože "wo co gou?" Ale chtěl bych se trochu s orgánem pokočkovat a samozřejmě to nechci po.rat.
Mohl by jste mi trošku poradit nebo nasměrovat? Netrvám jen na Vašich radách, jsou zde stejně zkušení borci před kterými bych mohl smeknout. Váš humor a přístup k orgánu je ale jedinečný. Alespoň z mého pohledu (a to nepochlebuji, nemám to ve zvyku).
Děkuji všem za cenné rady, mám ještě osm dní (dnes to došlo, bohužel pošťačka mne odchytla když mi předávala firemní doporučenou poštu a hned šup další dopis s pokutičkou). Nevadí:
- odpor emailem
- potom dopis kde odpor zamontuji + malá nehodička (foto mám)
Děkuji a přeji všem veselou mysl  8)  ;D
IP zaznamenána

anipenny

  • Příspěvků: 131
    • Zobrazit profil
Re:Ani lockdown parazita nezastaví.
« Odpověď #13 kdy: 27 Května 2021, 21:06:50 »

Sorry,
kecám, kecám a duše ve mě spí. Zapomněl jsem připojit přílohu.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Ani lockdown parazita nezastaví.
« Odpověď #14 kdy: 28 Května 2021, 11:40:15 »

Pokud se plánujete trochu kočkovat, doporučil bych podat odpor bez jakéhokoli odůvodnění, bez nějakého "wo co gou". Někdy časem během správního řízení pak nahlédnete do spisu, čímž Vám bude sprdelní výzva doručena a ve stanovené lhůtě 15 dnů udáte řidiče (sebe, nebo nějakého spolupracujícího řidiče, je možný i Číkusmut). Škoda, že na něj už nemohou. No a správní řízení bylo zahájeno v rozporu se zákonem, před zahájením nebyla doručena sprdelní výzva.

K odporu ale samozřejmě můžete přidat nějakou námitku podjatosti, stížnost, infožádost, žádost o změnu příslušnosti orgánu...
IP zaznamenána