30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] P8 - parkování  (Přečteno 7182 krát)

Halford

  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
[WIN] P8 - parkování
« kdy: 24 Března 2021, 12:12:27 »

Zdravím,
rád (ikdyž ne zas tolik) bych si vyzkoušel načtené věci v praxi a tak Vás chci poprosit o rady a případně nasměrování.
Zároveň očekávám další výzvy, které budou o 3 měsíce později (na jiném místě,ale stále P8)  takže protažení by asi bylo vítáno.

13.08.2020 Vyfoceno zaparkované auto na modré zóně bez zaplacení
10.03.2021 Vystavena výzva provozovateli s bonz listem
21. 03. 2021 Doručena výzva provozovateli fikcí
13.08.2021 WIN - nic dalšího již nenásledovalo

Chápu to tak, že P8 jede Turbo a já mám 60 dní od zjištění přestupku (+- toho 10.3.,spis jsem neviděl) na to nějak zareagovat, abych oddálil činnost vůči provozovateli do 13.8. 2021 (rok po přestupku).
Rád bych se tu zeptal, jestli je šance na to, že přestupek vyhnije, pokud budu vše ignorovat?
Spolupracujícího reálného řidiče bych nejspíš našel, možná dva. Ale nevím, zda se budou ochotni přiznat.

Děkuji za rady


« Poslední změna: 05 Října 2021, 12:07:36 od Halford »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:P8 - parkování
« Odpověď #1 kdy: 24 Března 2021, 12:31:37 »

Pozor, zjištění přestupu mohlo být klidně hned v tom srpnu 2020.

Ignorovat bych nedoporučoval, udat včas řidiče se jeví jako optimální řešení. Spolupracující řidič, který se nepřizná, je ale dost k ničemu. Jeho přiznání (ale jen v podání vysvětlení) je potřeba.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:P8 - parkování
« Odpověď #2 kdy: 24 Března 2021, 13:38:14 »

Spolupracující řidič můžete být i vy, i provozovatel. Sice je o kus optimálnější, když jsou provozovatel a řidič 2 jiné osoby, ale neměl by být problém se scénářem řidič = provozovatel.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:P8 - parkování
« Odpověď #3 kdy: 24 Března 2021, 16:25:00 »

Rád bych se tu zeptal, jestli je šance na to, že přestupek vyhnije, pokud budu vše ignorovat?

Na P8 mám cca 8x parkování na modré, vše ignorováno a už se nic nestalo.
Tomu odpovídá i ta doba od zjištění přestupku až po zaslání výzvy.
Podle mě přestupky ani neprojednávají, nemaj na to lidi a nestíhají zpracovat několik tisíc přestupků.
Vypadá, že jsou rádi, že vůbec rozešlou odpustky.
IP zaznamenána

Halford

  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
Re:P8 - parkování
« Odpověď #4 kdy: 25 Března 2021, 13:22:31 »

Pakliže to MP8 nestíhá, tak uvedením řidiče jistě nic nezkazím :) Zde bych se rád zeptal, zda-li MP8 v turbo modelu kontaktuje řidiče sám a nebo jestli on se vyloženě sám musí v termínu 60 dní (který mi teoreticky běží) přiznat?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:P8 - parkování
« Odpověď #5 kdy: 25 Března 2021, 13:26:05 »

Každý úřad musí udaného řidiče kontaktovat sám.

edit:

Před uplynutím 60 dní od chvíle, kdy se SO1 o přestupku dozvěděl je potřeba mu doručit udání řidiče. Pokud si nejste jist, kdy se SO o přestupku dozvěděl, počítejte raději s tím, že hned v den přestupku. Jestliže tato lhůta již uběhla, pak ve lhůtě uvedené ve výzvě (15 dní od doručení výzvy stačí odeslat).

SO následně musí udaného řidiče vyzvat k podání vysvětlení, na základě kterého se udaný řidič přizná. Na základě jeho přiznání s ním SO zahájí správní řízení. Následně je cílem, aby se řidič vydržel s SO co nejdéle kočkovat. Dokud běží správní řízní s řidičem, nemůže SO na provozovatele. Pokud nestihnou s provozovatelem zahájit sprdelní řízení do roka od přestupku, je promlčeno.

Důležité je, aby se udaný řidič přiznal pouze v rámci podání vysvětlení (což nelze použít jako důkaz), ale v po zahájení správního řízení už ne.
« Poslední změna: 25 Března 2021, 14:15:42 od Číkus »
IP zaznamenána

Halford

  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
Re:P8 - parkování
« Odpověď #6 kdy: 26 Března 2021, 08:42:58 »

Převelice děkuji za shrnutí!
Před pokračováním mám tedy poslední dotaz: Opravdu musím uvést řidičovo občanku/řidičák/pas a trvalé bydliště, jak mě vymahači vyzývají a nebo stačí jméno, adresa, datum narození a kontaktní adresa?
Reálně je to mně i ridiči asi jedno, ale z principu čím méně, tím lépe  :)
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:P8 - parkování
« Odpověď #7 kdy: 26 Března 2021, 08:53:16 »

Ne, žádnou občanku/pas/řidičák neuvádět.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:P8 - parkování
« Odpověď #8 kdy: 26 Března 2021, 11:26:35 »

Běžně se uvádí jméno, datum narození, trvalé bydliště, případně doručovací adresa. Teoreticky si můžete dovolit zapomenou datum narození, musí vás vyzvat k doplnění.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Halford

  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
Re:P8 - parkování
« Odpověď #9 kdy: 26 Března 2021, 11:46:06 »

Jestli tomu rozumím, tak podám-li nekompletní bonz před koncem lhůty k zaplacení, budou následovat dvě varianty:
1. Výběrčí mě vyzve k doplnění a natáhnu to o minimálně 10 dní (fikce + čas na odpověď) a vše doplním dle libosti
2. Výběrčí  to bude považovat za nezjištěného řidiče , zahájí řízení vůči provozovateli a ten bude následně napadat, že nebyly využity veškeré kroky ke zjištění řidiče?
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:P8 - parkování
« Odpověď #10 kdy: 26 Března 2021, 12:44:49 »

Jsem silně přesvědčen, že rozhodující je chvíle prvotního podání (třebaže nedokonalého). Je pravda, že je to lhůta úřadu, nikoliv Vaše, proto se obecně doporučuje udávat řidiče nejpozději 57. den, spíše 55., aby se to úředníkovi dostalo na stůl. No a ve chvíli, kdy tam bude mít imperfektní podání (chybí datum narození, což vy, jako nebohý looser a práva neznalý provozovatel nevíte), tak vás SO musí ve § 37 odst. 3 SprŘ vyzvat k nápravě. Domnívám se, že zahájení sprdele na základě chybějícího data narození by bylo nezákonné, pokud by předtím SO nevyzval k nápravě.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:P8 - parkování
« Odpověď #11 kdy: 26 Března 2021, 12:51:33 »

Mám zkušenosti takové, že SO2 je převelice ochoten tohle podržet, protože podle něj už pouhým zasláním odpustkové výzvy SO1 splnil svou povinnost učinit nezbytné kroky. Zrovna jedna podobná věc mi nyní hnije u soudu…
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:P8 - parkování
« Odpověď #12 kdy: 26 Března 2021, 12:59:50 »

To je sice pravda, ale přijde mi to absurdní trestat provozovatele za to, že zapomněl uvést datum narození. Neznám váš případ, ale v této situaci mi přijde, že zde zjevně byla včasně projevena lhůta osobu řidiče sdělit a úředník ji měl na stole, akorát mu chyběl jeden údaj, na který se měl doptat. Na druhou stranu, podíváme-li se na to zrakem úřadu, dovedu pochopit argumentaci tím, že osobu řidiče zjišťoval a skutečnosti vedoucí k jednoznačné identifikaci pachatele nebyly zjištěny.

Halford > Z opatrnostních důvodu tedy beru zpět svoje tvrzení a radši bych v této fázi imperfektní podání nečinil. Výsledek by totiž závisel pouze na dobré vůli úřadu (a nebo jejich neznalosti).

BTW, zde se ukazuje, že kdyby soudy poslaly turbo model do prdele, kam patří, tak by se všem dýchalo lépe.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:P8 - parkování
« Odpověď #13 kdy: 26 Března 2021, 14:43:15 »

To je sice pravda, ale přijde mi to absurdní trestat provozovatele za to, že zapomněl uvést datum narození.

Ale lhůta 60 dní je pro úřad.. když do té doby nemá podezření vůči konkrétní osobě tak může překlopit na SprDel.
Stejný případ je třebas když by se dopis ztratil na poště a udání na úřad nedošlo.
Úřadu na SprDel stačí když uplynulo 60 dní a nemají konkrétního řidiče.

Ale asi by to šlo hrát když udaný řidič je jediná osoba s tím jménem na té adrese (ale asi to musí být existující osoba v registru).
IP zaznamenána

Halford

  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
Re:P8 - parkování
« Odpověď #14 kdy: 26 Března 2021, 16:50:40 »

Osoba bude reálná a jediná toho jména na uvedené adrese. Každopádně na rovinu říkám, že na soud si zatím netroufám a tak daleko to zajít nenechám, protože jsem amatér a mé zkušenosti jsou zatím na úrovni krátkodobého, leč vášnivého čtenáře tohoto fóra  ;D

ViktorN: Pokud někdo tvrdí, že samotné zaslání odpustku je učinění nezbytných kroků ke zjištění totožnosti řidiče, tak mám dojem, že čte zákon v nějakém jiném časoprostoru, než ve kterém se nacházíme my.
IP zaznamenána